ZABAWY Z PLUSZOWYM MISIEM

Pluszowy miś to nieodzowna zabawka każdego dziecka… bo kto nie kocha takiej mięciutkiej przytulanki… a 25 listopada wszystkie te pluszowe misie obchodzą swój wielki dzień. Dlatego warto coś przygotować by dzieci i ich maskotki spędziły wspaniały czas…

Jak przygotować taki dzień? Na pewno należy wcześniej dać informację, aby na ten dzień każdy przedszkolak przyniósł swojego misia…

MÓJ MIŚ…

Tego dnia zabawę lub zajęcie poranne może zamienić na prezentację misi… Każde dziecko będzie miało okazję przedstawić swoją maskotkę, opowiedzieć coś o niej, zdradzić innym jej imię itd. Dodam, że każda z Pań też powinna przynieść misia 🙂 a może, macie jeszcze swoją maskotkę z dzieciństwa?

PLUSZOWY MIŚ…

Historia pluszowego misia… możecie tego dnia opowiedzieć dzieciom jak rozpoczęła się historia tych zabawek, albo przeczytać ciekawostki o powstaniu pluszowych misiów oraz ustanawiania ich święta… Pomogą wam w tym MISIOWE FAKTY, które znajdziecie w poradniku (do pobrania poniżej).

MAŁY CZY DUŻY…

Podczas zabaw z pluszowymi misiami możecie wykorzystać te przyniesione przez dzieci np. dzielić je na małe i duże, układać od najmniejszego do największego i odwrotnie, przeliczać itd.

SMAKOŁYKI…

Jak dobrze wiemy misie kochają słodki miodek, dlatego warto tego dnia przygotować słodkie degustuje rożnych rodzajów miodów 🙂 Możecie również przy tej okazji zaprezentować specjalną łyżkę do nakładania miodu 🙂

MISIOWE HUMORY…

Czyli zabawy z emocjami… dzieci mogą nazywać i odtwarzać emocje przedstawione na planszach (plansze zamieszczone poniżej).

Powyżej znajdziecie kilka propozycji, które możecie przygotować na dzień PLUSZOWEGO MISIA. Na blogu znajdziecie >>>TUTAJ<<< jeszcze inne pomysły, a poniżej zamieściłam kilka plików do pobrania. Znajdziecie tam PORADNIK, która zawiera kilka informacji o pluszowych misiach, pomysły na zabawy itd. Plansze z miniowymi emocjami oraz przedstawiające misie dawniej i dziś. Na blogu >>>TUTAJ<<< znajdziecie plansze ze znanymi i mniej znanymi misiami oraz >>>TUTAJ<<< prezentację 🙂

PLIKI DO POBRANIA:  EMOCJE 1, EMOCJE 2, EMOCJE 3, EMOCJE 4, KARTA PRACY 1, KARTA PRACY 2, PLUSZOWY MIŚ dawniej, PLUSZOWY MIŚ dziś, PORADNIK zabawy z pluszowym misiem, 

ELEMENTY DO MISIA:

Z tych części można ułożyć głowę misia 🙂 Dodatkowo są one przygotowane do karty pracy 1 🙂

POZOSTAŁE INSPIRACJE ZE STRONY:

Przy okazji zachęcam do wsparcia strony poprzez udział w ZRZUTCE 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Powiązane posty:

No Comments

Leave a Reply

Loading Facebook Comments ...