Tym razem pomysł na zorganizowanie pikniku rodzinnego, ale poniższe propozycje mogą być również inspiracją do przygotowania Przedszkolnego Dnia Misia. Oczywiście jak za każdym razem najbardziej czasochłonne są same przygotowania, jednak jak wszytko przemyślimy, poukładamy cała impreza wyjdzie na pewno rewelacyjnie.

Skoro jest to pomysł na Piknik Rodzinny warto do przygotowań zaangażować rodziców 🙂 np. poprzez zorganizowanie zbiórki “niechcianych pluszaków”, które rodzice mogą przynosić do przedszkola w ustalonym terminie. Dodam, że przyniesione misie będą nagrodami podczas pikniku, a raczej każdy z przedszkolaków będzie wykonywał szereg zadań by stać się nowym właścicielem “niechcianego misia”.

JAK PRZYGOTOWAĆ PIKNIK?

 1. Po pierwsze i najważniejsze należy zorganizować na terenie przedszkola zbiórkę pluszaków, które niejednokrotnie są pochowane w domach i nie ma co z nimi zrobić. Warto na ogłoszeniu zaznaczyć, że pluszaki nie mogą być zniszczone i muszą być CZYSTE!
 2. W zależności od tego ile pluszaków zbierzemy musimy przygotować dla każdego misia zawieszkę, którą mu przypniemy. Każda zawieszka będzie miała inny numer, dlatego musimy przygotować również losy z numerami, które dzieci będą losować.
 3. Jeżeli nie macie czasu na przygotowanie losów oraz zawieszek wystarczy jak maskotki pochowacie do wielkich worków, z których dzieci będą wyciągać swojego nowego misia.
 4. Nie wiem jak u Was, ale w moim przedszkolu podczas takiego pikniku częstujemy uczestników herbatą, grochówką i słodkimi rogalikami. Podczas tego jesiennego spotkania nastawiamy się na integrację dlatego poczęstunek jest bezpłatny. Możecie również poprosić rodziców o upieczenie ciasta, pamiętajcie rodzice chętnie włączają się w taką pomoc 🙂 🙂 🙂 czy poczęstunek zrobicie płaty czy też nie zostawiam to wam 🙂
 5. Warto podczas organizacji takiej imprezy dogadać się z koleżankami, aby pomogły Wam wszytko przygotować. Jedna niech stanie przy maskotkach i odpowiada za ich wydawanie, inne koleżanki niech zajmą się organizacją i przebiegiem zabaw. Kolejna może przygotować tańce dla dzieci oraz poprowadzić konkurs recytatorski czy przegląd piosenek oczywiście wszytko musi być związane z misiami 🙂

ORGANIZACJA ZABAW

Po każdej zabawie lub dobrze wykonanym zadaniu dziecko w swojej “MISIOWEJ KARCIE ADOPCYJNEJ” dostanie pieczątkę, gdy uzbiera wszystkie pieczątki może iść odebrać swojego misia losując los z numerkiem lub wyciągając maskotkę z worka. Wzór karty dla dzieci znajdziecie poniżej.

WZÓR KARTY: STRONA 1 i 4 STRONA 2 i 3

Powyższy wzór karty należy dwustronnie wydrukować, a po złożeniu powstanie Misiowa Karta Adopcyjna 🙂 dla “niechcianego misia”.

 • KONKURS RECYTATORSKI możecie zorganizować tego dnia konkurs recytatorki, oczywiście do konkursu przygotowują dzieci ich rodzice. Odpowiednio wcześniej wywieście ogłoszenie i koniecznie zaznaczcie, że wierszyki muszą być o misiach.

DYPLOM: DYPLOM – konkurs recytatorski

 • KONKURS PIOSENKI przygotowanie przebiega tak jak konkurs recytatorski tylko tym razem dzieci samodzielnie lub z rodzicami śpiewają piosenki o misiach. Warto zaznaczyć, że to rodzice muszą dostarczyć podkład do śpiewanej przez dziecko piosenki.

DYPLOM: DYPLOM – konkurs piosenki

 • ZABAWY TANECZNE między konkursami możecie wspólnie z dziećmi potańczyć do “misiowych” utworów, a listę z “misiowymi” piosenkami znajdziecie poniżej.
 • SLALOM Z MISIEM do tej zabawy należy przygotować tor przeszkód oraz kilka pluszaków. Dzieci będą pokonywać tor przeszkód z misiem na głowie.
 • MISIOWE ZAGADKI tutaj należy przygotować sobie zagadki słowne i obrazkowe dotyczące znanych i mniej znanych misi, a >>>TUTAJ<<< znajdziecie kilka plansz, które przedstawiają różnych misiowych bohaterów 🙂 mogą się przydać 🙂
 • ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ tu nie będę się rozpisywać, każdy z nas zna przeróżne zabawy z wykorzystaniem chusty.
 • MISIOWE OPASKI wspólne przygotowywanie przez dzieci i ich rodziców misiowych opasek 🙂 wystarczy, że dzieci pokolorują głowę misia, a następnie przykleicie ją na wcześniej przygotowaną opaskę 🙂 Pamiętajmy o przygotowaniu stolika, krzesełek, kredek, szablonów z głową misia i opasek 🙂

SZABLON: SZABLON – GŁOWA MISIA

SZABLON : SZABLON – GŁOWA MISIA 2

 • MISIOWE UKŁADANKI, należy przygotować pocięte na części obrazki misiów, stolik, lub tablicę do której przyczepicie poszczególne elementy… i zostaje już tylko dobrze się bawić 🙂 Każdy przedszkolak, który prawidłowo ułoży misie otrzymuje pieczątkę 🙂 Poniżej kilka wzorów takich układanek 🙂

UKŁADANKI: układanka 1 układanka 2 układanka 3

 • STARY NIEDŹWIEDŹ MOCNO ŚPI,  chyba nie muszę tłumaczyć tej zabawy, której  nie powinno zabraknąć podczas misiowego pikniku.

PAMIĘTAJCIE! Po każdym zadaniu, tańcu itd. przybijacie dzieciom pieczątkę na końcu MISIOWEJ KARTY ADOPCYJNEJ, tylko z kompletem pieczątek przedszkolak może odbierać swojego misia. Warto zaznaczyć, że pieczątki nie muszą być z każdej konkurencji. Wystarczy, że dziecko zbierze ich odpowiednią ilość 🙂 więc nic nie stoi na przeszkodzie by dwa razy wziął udział w zabawach tanecznych, z chustą animacyjną itd. Dzieci wybierają te konkurencje, które sprawią im przyjemność 🙂

MISIOWA PLAY LISTA

“Pluszowy miś (pokochaj pluszowego misia)”

“Misie dwa”

“Jadą, jadą misie”

“Ja jestem Gummy Miś” oraz wszystkie inne misiowie utwory z serii GummyBear- a układ taneczny do tej piosenki najdziecie >>>TUTAJ<<< i >>>TUTAJ<<< 🙂

“Dwa malutkie misie”

“Prywatka u Misia Uszatka”

“Stary niedźwiedź mocno śpi”

“Miś dobosz”

Kilka z powyższych utworu znajdziecie na YouTubie oraz >>>TUTAJ<<< 🙂

Jakie inne pomysły macie na MISIACZKOWE PIOSENKI? Piszcie w komentarzach poniżej 🙂

DODATKOWE ATRAKCJE

 1. MISIOWA FOTOBUDKA taka budka na pewno będzie ciekawym pomysłem 🙂
 2. WYPOŻYCZENIE KOSTIUMU MISIA, a wy w takim przebraniu możecie towarzyszyć dzieciom podczas wspólnych zabaw, rozdawać balony itd. Na pewno taki miś uatrakcyjni wasz piknik 🙂
 3. MEDALE można również przygotować medale dla dzieci, które rozdacie przy okazji odbioru misia. Wzór takich medali znajdziecie poniżej 🙂

MEDAL: MEDAL – Dzień Misia

MEDAL: MEDAL – Piknik Rodzinny

A JAKIE WY MACIE POMYSŁY NA MISIOWE ZABAWY?

Piszcie w komentarzach poniżej 🙂

***

KONKURS…

Przy okazji zapraszam wszystkich do udziału w urodzinowym konkursie, w którym do wygrania jest pierwszy, autorski Przedszkolankowy zestaw pomocy dydaktycznych, a szczegóły znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂 🙂 🙂


BĘDZIE MI MIŁO GDY PO PRZECZYTANIU ZOSTAWISZ

PO SOBIE ŚLAD KLIKAJĄC W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?