Kalendarze adwentowe mają wyjątkową historię, a ich początki sięgają najprawdopodobniej 1851 roku. Chyba się ze mną zgodzicie, że taki kalendarz to doskonały pomysł na wprowadzenie do domu, przedszkola, żłobka świątecznej atmosfery. Dzięki niemu możemy wspólnie z dziećmi odliczać kolejno dni do Świąt Bożego Narodzenia zaczynając od 1 do 24 grudnia.

Poniżej znajdziecie materiały,  z których możecie przygotować kalendarz adwentowy… Będziecie potrzebować do tego kolorowych kartek lub papier do pakowania prezentów, szablon kopert, wydrukowane numerki, zadania, klamerki oraz sznurek, klej, nożyczki… i co dalej?

  1. Na kolorowym lub pakunkowym papierze odrysuj 24 koperty (szablon do pobrania poniżej). Następnie wytnij i sklej koperty 🙂
  2. Wydrukuj, a następnie wytnij numerki i przyklej je na kopertach.
  3. Wydrukuj zadania i włóż je do odpowiednich kopert.
  4. Przyczep w sali sznurek, na którym za pomocą klamerek umieścisz koperty z zadaniami.
  5. Wydrukuj dla każdego dziecka karnecik, tam za pomocą pieczątek lub naklejek będziesz zaznaczać wykonanie zadania. Dzieci mogą również zamalowywać pole z odpowiednim numerkiem.
  6. Gdy karnecik będzie zapełniony (24.12 lub dzień wcześniej jeżeli wiecie, że dzieci nie będzie w przedszkolu) wręczcie dzieciom niespodzianki. Może to być cukierek, ozdoba choinkowa lub świąteczne zakładki, które wkrótce będą do pobrania na stronie 🙂

PLIKI DO POBRANIA:  Koperta, Numerki 1, Numerki 2, Numerki 3, Numerki 4 ,KARNECIK

Możecie również skorzystać z gotowych do druku wzorów kopert, które wystarczy pobrać, wydrukować, wyciąć i skleić. Następnie włożyć do nich zadanie i zaczepić na sznurku lub ułożyć na półce…

PLIKI DO POBRANIA ZESTAW 1:  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

PLIKI DO POBRANIA ZESTAW 2:  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

Poniżej znajdziecie gotowe pomysły na zadania dla dzieci. Zadania z obrazkami domów, możecie rozdawać dzieciom na sobotę i niedzielę.

PLIKI DO POBRANIA:  ZADANIA DO KALENDARZA 1, ZADANIA DO KALENDARZA 2, ZADANIA DO KALENDARZA 3, ZADANIA DO KALENDARZA 4, ZADANIA DO KALENDARZA 5, ZADANIA DO KALENDARZA 6, ZADANIA DO KALENDARZA 7

 

Przy okazji zachęcam do wsparcia strony poprzez udział w ZRZUTCE 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

 

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?