Wrzesień jest miesiącem, kiedy wspólnie z dziećmi utrwalamy zasady bezpieczeństwa. Tym razem propozycja gry planszowej z elementem kodowania, której celem jest utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego.

Gra przeznaczona jest dla wielu graczy, a planszę można wydrukować w małym lub wielkim formacie. Ja na przykład mam w drukarce opcję drukowania plakatów na kilku stronach A4. Do zabawy potrzebujecie oczywiście planszy do gry, kart z nawigacjami (czyli kodem drogi), kartoników z pytaniami oraz zagadkami, małych samochodzików, a jeżeli wydrukujecie planszę w naprawdę dużym formacie to dzieci mogą same poruszać się po planszy 😉

Zasady są bardzo proste, każdy GRACZ losuje kartę z nawigacją, czyli kodem swojej trasy, która doprowadzi go do celu. Celem jest dotarcie do jednego z trzech miejsc DOMU, PRZEDSZKOLA oraz PLACU ZABAW 🙂 a od pola START dzieci rozpoczynają swoją grę 🙂 Dokładne informacje dotyczące zasad znajdziecie w załączonym poniżej pliku PDF z ZASADAMI GRY.

PLIKI DO POBRANIA:

Już wkrótce pojawią się karty z dodatkowymi pytania i zagadkami 🙂 Natomiast gdy przygotowane kody do nawigacji znudzą się dzieciom, mogą oni samodzielnie spróbować stworzyć swoje trasy, poniżej przygotowane są puste plansze do zapisania kodu trasy przez dzieci 🙂

PLIK DO POBRANIA:

A Wy jakie macie pomysły na zabawy i gry utrwalające zasady ruchu drogowego? Podzielcie się nimi w komentarzu poniżej 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?