Czy słyszeliście o Dniu Koszuli? Bo ja na przykład nie i gdyby nie napisała do mnie Pani Mariola to pewnie nawet bym nie wiedziała o tym dniu. Dla zainteresowanych powiem, że dzień ten jest obchodzony 13 stycznia i tak pomyślałam sobie, że jest to wspaniała okazją do poćwiczenia z dziećmi samodzielnego zapinania guzików 🙂 no bo w koszuli jest ich dość sporo. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na zorganizowanie tego dnia w waszych przedszkolach i nie będzie to tylko zapinanie guzików…

Jak należy przygotować się do Dnia Koszuli? Po pierwsze odpowiednio wcześniej dajcie znać rodzicom by tego dnia, dzieci do przedszkola przyszły ubrane w koszule. Oczywiście nie muszą to być białe koszule, mogą być kolorowe, w kratkę itd. Najważniejsze by była to koszula 🙂 Dodatkowo do zabaw będziecie potrzebować jeszcze około 10-12 (w zależności od ilości dzieci) dużych, męskich koszul. Jeżeli nie macie to możecie poprosić rodziców o przyniesienie niepotrzebnych koszul do przedszkola, ważne by były wyprane i w miarę wyprasowane. Potem zawsze takie koszule można jeszcze wykorzystać np. odpruć guziki, pociąć je na kawałki, z których będziecie wykonywać różne prace plastyczne 🙂 Będziecie również potrzebować: krawata, spinek do mankietów, muszki, spinki do krawata, marynarki i worka, do którego włożycie te rzeczy.

Pora na koszulowe zabawy 🙂 Zatem poniżej znajdziecie kilka pomysłów na różne zabawy i zadania dla dzieci, które możecie dowolnie modyfikować 🙂

KOSZULA DO KOSZULI

CZYLI SZUKAMY PAR W TANECZNYM KROKU

Do zabawy będziecie potrzebować dla każdego dziecka medali przedstawiających koszule. Poniżej znajdziecie szablon takich medali, które możecie wydrukować na kolorowych kartkach. Rozdajemy dzieciom po jednym medalu w danym kolorze (w zależności od tego ile mamy dzieci dajemy po dwa lub 3 medale w takim samym kolorze). Podczas muzyki dzieci swobodnie poruszają się po sali. Na przerwę w muzyce zadaniem dzieci jest dobrać się w pary lub ustawić się w kole (w zależności od tego ile jest medali w takim samym kolorze), pamiętając o tym, że dobierają się dzieci z takim samym kolorem medalu.

PLIK DO POBRANIA: SZABLON KOSZULI – MEDALE

Możecie również wykorzystać medale przedstawiające już kolorowe koszule, które wystarczy tylko wydrukować 🙂 na planszy znajdziecie koszule w 6 kolorach, zatem wystarczy tyle razy wdrukować stronę by wystarczyło medali dla każdego dziecka.

PLIK DO POBRANIA: SZABLON KOSZULI – MEDALE KOLOROWE

KTO PIERWSZY TEN LEPSZY!

CZYLI ZAPINAMY GUZIKI W KOSZULI

W zależności od tego ile mamy dzieci dzielimy je na pary lub trójki i  rozdajemy im po jednej męskiej koszuli (najlepiej takie koszule, które mają taką samą ilość guzików). Zadaniem dzieci jest ubranie jednej osoby z pary lub trójki w koszulę i jak najszybsze zapięcie guzików. Wygrywa drużyna, która zrobi to najdokładniej i najszybciej.

PAPIEROWA KOSZULA

CZYLI UCZYMY SIĘ SKŁADAĆ KOSZULE

Możecie podczas Dnia Koszuli przygotować własne koszule z papieru. Przygotowanie takiej koszuli jest naprawdę proste. Będziecie potrzebować: dla każdego dziecka szablonu koszuli (do pobrania poniżej), dla każdego dziecko po jednej kartce A4 (najlepiej w rożnych kolorach) nożyczki, klej, guziki, kokardki ze wstążki. Poniżej na zdjęciach możecie zobaczyć sposób wykonania takiej koszuli 🙂

Wystarczy wydrukować szablon koszuli (na jednej kartce mieszczą się dwie koszule). Dzieci w miejscu przerywanych linii nacinają kartkę.

Następnie nacięte elementy należy złożyć tak jak na na zdjęciu. Koszulę naklejamy na kolorową kartkę.

Wzdłuż linii naklejamy guziki, a na górze kokardkę ze wstążki to będzie muszka 🙂 i gotowe.

Dodam, że tak przygotowana koszula, gdy nakleimy ją na kartkę może być piękną laurką dla dziadka lub taty 🙂 wystarczy tylko dokleić odpowiedni napis 🙂

PLIK DO POBRANIA: SZABLON KOSZULI

CO PASUJE DO KOSZULI?

CZYLI ZAGADKI Z MAGICZNEGO WORKA

Do worka należy włożyć: marynarkę, spinki do mankietów, krawat, muszkę, spinkę do krawatu. Zadaniem dzieci jest wyciągnięcie z worka po jednej rzeczy, wspólne nazywanie wyciągniętych przedmiotów i dopasowywanie do koszuli… czyli spinki przyczepiamy do mankietów itd.

DODATKOWE ATRAKCJE I POMOCE!

  1. KOSZULOWA FOTO-BUDKA jak macie wystarczająco dużo czasu, możecie przygotować fot-budkę 🙂 zrobione w niej zdjęcie będzie na pewno miłą pamiątką.
  2. KOSZULOWE KARTY PRACY jeżeli po skończonej zabawie zostało Wam jeszcze trochę czasu możecie wspólnie z dziećmi rozwiązać kilka koszulowych kart pracy 🙂 PLIK DO POBRANIA: DZIEŃ KOSZULI – karty pracy
  3. DEKORACJA poniżej znajdziecie przygotowany napis, który jest najlepiej wydrukować na kolorowych kartkach, wyciąć i przyczepić na tablicy. Możecie również rozciągnąć sznurek na, którym za pomocą klamerek przyczepicie koszule z literkami tworząc tym samym napis Dzień Koszuli. PLIK DO POBRANIA: DZIEŃ KOSZULI – NAPIS 
  4. MEDALE I DYPLOMY po zakończonych zabawach możecie dzieciom rozdać pamiątkowe medale i dyplomy, a kilka wzór takie dyplomu i medalu znajdziecie poniżej 🙂 Wzory przygotowane są w wersji kolorowej, jeżeli chcecie coś bardziej ekonomicznego to wystarczy zmienić w opcji drukarki DRUKUJ W SKALI SZAROŚCI i wydrukować medale i dyplomy na kolorowych kartkach 🙂

DZIEŃ KOSZULI – DYPLOM

DZIEŃ KOSZULI – MEDAL

A WY JAKIE MACIE POMYSŁY NA KOSZULOWE ZABAWY?

PISZCIE W KOMENTARZU PONIŻEJ 🙂

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF , jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?