Nie ma co tu kryć urodziny dla dziecka są bardzo ważnym wydarzeniem dlatego bardzo często przedszkolaki przynoszą do przedszkola cukierki z okazji swoich urodzin. Zatem warto przygotować na taką okazję kilka niespodzianek dla jubilata. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na urodzinowe zabawy oraz upominki dla dzieci, które możecie przygotować samodzielnie, albo we współpracy z innymi przedszkolakami.

POWITANIE

SOLENIZANTA LUB SOLENIZANTKI

Przed rozpoczęcie zabawy możemy solenizantowi założyć urodzinową czapeczkę lub koronę, aby tego dnia czuł się naprawdę wyjątkowo. Takie urodzinowe czapeczki lub korony możemy kupić niemal w każdym supermarkecie za grosze 🙂 albo przygotować samemu 🙂

W jaki sposób przywitać solenizanta, najlepiej jak wszystkie dzieci staną w półkolu, a na przeciw ustawimy krzesło – tron dla solenizanta. Po czym następuję udekorowanie naszego Jubilata poprzez założenie mu korony lub czapeczki urodzinowej. Następnie solenizant może usiąść na swoim tronie.

Zanim rozpoczniemy urodzinowe zabawy, możemy wspólnie z dziećmi powiedzieć coś miłego na temat naszego solenizanta, np. kończą zdania:

(imię solenizanta) jest…

(imię solenizanta) ma…

(imię solenizanta) lubi się bawić w…

(imię solenizanta) lubię, bo…

URODZINOWE ZABAWY

Poniżej znajdziecie kilka zabaw, które możecie przeprowadzić tego szczególnego dnia 🙂

URODZINOWE ŻYCZENIA

Jest to bardzo prosta zabawa, jubilat lub jubilatka odwraca się, a wskazane przez Panią dziecko zmienionym głosem mówi: STO LAT lub WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO 🙂 Zadaniem jubilatów jest odgadnięcie kto składał im życzenia.

MUZYKA STOP!

Jest to nic innego jak zabawa w posągi. Dzieci w trakcie muzyki tańczą, gdy muzyka milknie przedszkolaki przyjmują dowolną pozę. Dodatkowo to solenizant może wskazywać dzieci, które się poruszają, albo bawić się razem z kolegami.

TANIEC Z BALONEM

Dzieci ustawione są w kole, w czasie muzyki podają sobie balon (do zabawy możemy użyć jednego lub kilku balonów), gdy następuje przerwa w muzyce dziecko trzymające balon odpada. Zabawa trwa aż zostaje jedno dziecko.

URODZINOWE MEMORY

Możecie wspólnie zagrać w urodzinowe memory, które rozpocznie solenizant. Oczywiście samej gry nie muszę jakoś specjalnie tłumaczyć, przecież każdy z nas niejeden raz grał w tą grę 🙂 Poniżej znajdziecie pliki do pobrania kart do gry 🙂

KARTY DO GRY MEMORY:

URODZINOWE MEMORY – para 1

URODZINOWE MEMORY – para 2

URODZINOWE MEMORY – para 3

URODZINOWE MEMORY – para 4

URODZINOWE MEMORY – para 5

URODZINOWE MEMORY – para 6

URODZINOWE MEMORY – para 7

URODZINOWE MEMORY – tło

BALONIKOWE LUDZIKI

Każdemu dziecku dajecie po jednym balonie, a ich zadaniem jest domalowanie balonikom oczu, nosów, buzi itd 🙂

SOLENIZANT MÓWI…

Jest to zabawa inspirowana dobrze znaną nam zabawą “Szymon mówi…”. Jubilat stoi w kole i mówi: teraz wszyscy skaczą na jednej nodze, albo wszyscy robią przysiady itd.

GŁOŚNE STO LAT!

Solenizant siedzi na swoim tronie, a dzieci wspólnie z Panią śpiewają “Sto lat…”, po czym następuję wręczenie urodzinowych upominków. Poniżej znajdziecie urodzinową PLAY LISTĘ 🙂

URODZINOWA PLAY LISTA

Urodzinowa piosenka dla dzieci STO LAT >>>TUTAJ<<<

STO LAT – DJ Miki >>>TUTAJ<<<

STO LAT – Smerfy >>>TUTAJ<<<

Dziś są Twoje urodziny – Klub Kaczki Niedziwaczki >>>TUTAJ<<<

Urodzinowy szał – AIDA >>>TUTAJ<<<

Piosenki dla dzieci – URODZINKI – ROCK & ROLLOWE ŻYCZENIA >>>TUTAJ<<<

URODZINOWE UPOMINKI

Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na urodzinowe upominki dla przedszkolaków 🙂

URODZINOWY ALBUM

To pierwsza propozycja urodzinowego upominku, który przygotują dzieci oraz Pani 🙂 Takie urodzinowe albumy można przygotować wcześniej, a gdy są potrzebne wręczać poszczególnym dzieciom. Albumy zostały przygotowane w wersji kolorowej (strona tytułowa) oraz czarno-białej (pozostałe strony albumu, na których dzieci odbijają dłonie). W wyznaczonym miejscu przedszkolaki same się podpisują, albo robi to za nich nauczyciel. Poniżej podpisu dzieci mogą odbijać dłonie, samodzielnie rysować laurkę itd.

ALBUMY:

ALBUM URODZINOWY 1 (kolorowy&czarno-biały)

ALBUM URODZINOWY 2 (kolorowy&czarno-biały)

ALBUM URODZINOWY 3 (kolorowy&czarno-biały)

URODZINOWY DYPLOM

Dyplomy zostały przygotowane w wersji kolorowej. Na dole jest zostawione miejsce na podpisy dzieci, jednak jeżeli dzieci nie umieją się jeszcze samodzielnie podpisywać możecie z przedszkolakami odbić kciuk 🙂

DYPLOMY:

URODZINOWY DYPLOM 1 (kolorowy)

URODZINOWY DYPLOM 2 (kolorowy)

URODZINOWY DYPLOM 3 (kolorowy)

URODZINOWY DYPLOM 4 (kolorowy)

MEDAL DLA SOLENIZANTA

Medale zostały przygotowane w wersji kolorowej. Pobrane wzory należy wydrukować, za laminować, wyciąć i zawiesić na wstążce. Taki medal można dać jubilatowi zaraz na początku wspólnej zabawy.

MEDALE:

URODZINOWE MEDALE

URODZINOWY TORT PRZEDSZKOLAKA

Sami wiemy, że słodycze w przedszkolu nie do końca są dobrym pomysłem, ale taki tort urodzinowy zawsze możemy zstąpić owocowym tortem wykonanym tylko z owoców. Możemy również wykorzystać atrapy tortów, które posłużą nam do dekoracji oraz wspólnego zdjęcia. Możemy również wspólnie z dziećmi zbudować z kloców tort dla solenizanta lub upiec urodzinowe babeczki dla przedszkolaków w domu 🙂

Wybór urodzinowego tortu zostawiam Wam 🙂

GRUPOWA

GAZETKA URODZINOWA

Poniżej znajdziecie pomysł na przygotowanie w swojej sali gazetki urodzinowej, dzięki niej na pewno nie zapomnicie o urodzinach swoich podopiecznych 🙂 Do każdej babeczki jest świeczka z nazwą miesiąca, imiona dzieci można wydrukować i przyczepić do odpowiedniej babeczki 🙂

URODZINOWA GAZETKA – napis

URODZINOWA GAZETKA – babeczki

URODZINOWA GAZETKA – świeczki 1

URODZINOWA GAZETKA – świeczki 2


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

1 komentarz
  1. Patrycja 1 rok temu

    Bardzo fajne inspiracje! Pomysłów na zabawy nigdy za wiele 🙂 My jak robiliśmy synkowi urodziny w domu, to wspólnie przygotowaliśmy babeczki i małe pączki i to też była atrakcja dla dzieci 🙂 Na szczęście mamy taki jakby opiekacz ariete i wszystko poszło szybko, a dzieci same dekorowały swoje wypieki

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?