Koniec listopada zapowiada szereg pomysłów na andrzejkowe zabawy i wróżby… jeżeli w waszych przedszkolach organizujecie takie zabawy, poniżej znajdziecie LISTĘ ANDRZEJKOWYCH WYZWAŃ. Do przygotowania wróżb wystarczy kilka rzeczy:

  • plastikowe kubeczki (4 sztuki),
  • 2 woreczki,
  • wydrukowane karty (dla każdego dziecka),
  • wydrukowane obrazki (poniżej do pobrania),
  • kartoniki z imionami (do samodzielnego przygotowania).

Gdy już mamy zgromadzone wszystkie rzeczy wystarczy przygotować stoliki lub wyznaczone miejsca z wyzwaniami:)

WYZWANIE 1: WYŚCIGI BUTÓW!

Podczas tego wyzwania sprawdzicie, za ile dni czeka uczestników zabawy niespodzianka! Na swojej karcie dzieci zaznaczają (zapisują cyfrę lub rysują odpowiednią ilość kresek), który z kolei ich but przekroczył próg (dzieci po kolei przekładają swoje buty). Nie będę dokładnie wyjaśniała przebiegu zabawy, bo każdy na pewno wie na czym polega 🙂

WYZWANIE 2: DRUGA POŁÓWKA!

Zadaniem dzieci jest wylosowanie kartonika z imieniem przyszłej żony oraz przyszłego męża 🙂 Kartoniki oczywiście dzieci wklejają na swoją kartę 🙂

WYZWANIE 3: GDY DOROSNĘ!

Podczas tej zabawy dzieci dowiedzą się co ich czeka w przyszłości. Na stoliku lub dywanie rozkładamy 4 kubeczki (wcześniej do środka wkładamy kartonik z obrazkiem). Zadaniem dzieci jest wybranie i odkrycie jednego z kubeczków, a dowiedzą się co ich czeka gdy dorosną. Gdy dzieci wylosują:

  • kartonik z monetami – czeka ich bogactwo,
  • kartonik z samochodem – czeka ich podróżowanie,
  • kartonik z kluczem – czeka ich w przyszłości piękny dom, rodzina itd.,
  • kartonik z cukierkiem – oznacza, że ich życie będzie słodkie.

Po wylosowaniu wróżby, dzieci na swoich kartkach kolorują odpowiedni obrazek 🙂

WYZWANIE 4: KIM BĘDĘ!

Z worka każdy przedszkolak losuje kartonik z symbolem zawodu, jaki będzie w przyszłości wykonywał, a następnie przykleja kartonik na swojej kartce.

Po wróżbach można zaprosić dzieci do wspólnej zabawy tanecznej, a andrzejkowe spotkanie na pewno uatrakcyjni przygotowany poczęstunek 🙂 A Wy jakie macie pomysły na zorganizowanie andrzejkowych zabaw?

PLIKI DO POBRANIA:

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?