Długo się zastanawiałam nad pomysłami zabaw z okazji Dnia Kobiet… no cóż doszłam do wniosku, że skoro jest to święto pań, kobiet, dziewczynek więc to one powinny być tego dnia na pierwszym miejscu, a chłopcy muszą poczekać na swoje “pięć minut” do ich święta. No i wymyśliłam Wybory Mini Miss Przedszkolaków 🙂 zabawy, które znajdziecie poniżej miło będzie zorganizować w swojej grupie 🙂

Skoro mamy wybory Małej Miss  jak już się pewnie domyślacie szanowne JURY będą stanowili chłopcy z grupy. Poniżej znajdziecie znaczki, które możecie przypiąć chłopcom 🙂

ZNACZKI DLA CHŁOPCÓW – JUROR

Nie jest to oczywiście ich jedyne zadanie, ale to później 🙂 Jak wiemy dzieci w przedszkolu często źle znoszą przegraną, a skoro wybory Miss więc musza być zwycięzcy, ja jednak postanowiłam to troszkę inaczej zorganizować, tak by każda młoda dama tego dnia była nagrodzona i żeby nikt nie był smutny, że nie zdobył korony…

Warto również z chłopcami dzień wcześniej przygotować laurki dla koleżanek z grupy, mogą one posłużyć jako nagrody lub upominki 🙂 moja propozycja to papierowy tulipan, wzory oraz sposób wykonania znajdziecie TUTAJ 🙂

Zatem wymyśliłam kilka kategorii, za które będą nagradzane nasze Miss, chłopcy oczywiście będą wspólnie z Panią przyznawać poszczególne tytuły na koniec zabawy 🙂 Przed rozpoczęciem zabawy możecie dziewczynkom poprzypinać numerki, które dodałam na dole 🙂

1. “Na wybiegu” – na początek proponuję wspólną zabawę przy muzyce (dziewczynki oraz chłopcy), na rozłożonym “czerwonym dywanie” (np. rozłożona czerwona bibuła) w rytm muzyki chłopcy wprowadzają kandydatki na Miss. W czasie trwania muzyki mówimy:

 • idziemy na palcach,
 • idziemy tyłem,
 • idziemy na czworaka itd. 🙂

Gdy już chłopcy w zabawny sposób wprowadzą kandydatki siadają na wcześniej przygotowane miejsca 🙂 a dziewczynki ustawiają się w półkolu. I rozpoczynamy wybory…

2. “Najbardziej Roześmiana Miss” – jak sama  nazwa wskazuje każda z dziewczynek musi zaprezentować jak się śmieje, w kilku kategoriach:

 • śmiech po cichutku 🙂
 • głośny śmiech 🙂
 • śmiech czarownicy 🙂
 • śmiech królewny 🙂

3. “Miss Równowagi” – to jest konkurs, polegający na tym, która z kandydatek najdłużej potrafi stać na jednej nodze 🙂 można również spróbować, aby dziewczyny przeszły po linie tak by z niej nie zeszły,  itd.

4. “Najbardziej Rozskakana Miss” – chyba nie trzeba dużo wyjaśniać, w tej zabawie możemy sprawdzić, która kandydatka na Miss, potrafi najwyżej, najdalej lub najdłużej skakać 🙂

5. “Miss Najdłuższego Kucyka” – no cóż tym razem chłopcy, czyli nasze szacowne JURY, muszą za pomocą miarki (najlepiej metra) zmierzyć dziewczynkom ich włosy 🙂

6. “Najbardziej Rozśpiewana Miss” -chyba się domyślacie, że tym razem dziewczynki będą śpiewać, mogą samodzielnie, parami, grupowo zostawiam Wam dowolność 🙂 same wiecie najlepiej jak dzieci wolą 🙂

7. “Miss Zgadywanek” – tu liczy się szybkość i spryt naszych małych kandydatek 🙂 przygotujcie kilka zgadywanek, które będą zadawali chłopcy kandydatkom, odpowiada ta, która jako pierwsza podniesie rękę 🙂

8. “Miss Szybkości” – jest to zabawa inspirowana dobrze nam znaną zabawą “Wiewiórki do dziupli” – na dywanie chłopcy rozkładają obręcze, albo wycięte z kolorowego papieru (brystolu, lub gazet) korony, pamiętając, że ma ich być o jedną mniej. Podczas muzyki, dziewczyny tańczą, a na przerwę w muzyce muszą jak najszybciej stanąć na koronie, tak która nie zdąży odpada, po czym chłopcy zabierają jedną koronę i zabawa toczy się dalej,  wygrywa ta dziewczynka, która wytrwa do końca zabawy.

9. “Miss Najszybszego Liczenia” – tym razem chłopcy po kolei pokazują plansze przedstawiające korony, zadaniem kandydatek jest jak najszybsze policzenie ich. Ta dziewczynka, która jako pierwsza podniesie rękę odpowiada 🙂 gdy się pomyli, odpowiada następna 🙂 Poniżej znajdziecie kilka takich plansz, które możecie wykorzystać 🙂

Na zakończenie JURY musi się naradzić i wspólnie z Panią przyznać dyplomy oraz upominki, które dzień wcześniej przygotowali chłopcy 🙂 po czym następuje wręczanie dyplomów 🙂 składanie życzeń z okazji Dnia Kobiet oraz wspólne TAŃCE POŁAMAŃCE 🙂

Tego dnia swoje gazetki możecie ozdobić, literkami, które znajdziecie TUTAJ, tworząc z nich napis DZIEŃ KOBIET 🙂 znajdziecie tam dwa wzory liter 🙂 może któryś przypadnie Wam do gustu.

Dodatkowo poniżej, możecie pobrać numerki, które możecie przyczepić kandydatkom na MISS 🙂 oraz dyplomy, które możecie wręczyć w poszczególnych kategoriach 🙂 jeżeli w waszej grupie jest więcej dziewczynek niż zaplanowałam kategorii nie ma powodu do zmartwień ….  zawsze mogą w danej konkurencji wygrać więcej niż jedna dziewczynka 🙂 Materiały zapisałam jako pliki PDF, jeżeli nie wiecie jak pobrać to TUTAJ znajdziecie krótką instrukcję 🙂

DYPLOM – MISS NAJDŁUŻSZEGO KUCYKA

DYPLOM – MISS NAJSZYBSZEGO LICZENIA

DYPLOM – MISS RÓWNOWAGI

DYPLOM – MISS SZYBKOŚCI

DYPLOM – MISS ZGADYWANEK

DYPLOM – NAJBARDZIEJ ROZEŚMIANA MISS

DYPLOM – NAJBARDZIEJ ROZSKAKANA MISS

DYPLOM – NAJBARDZIEJ ROZŚPIEWANA MISS

NUMERKI DLA KANDYDATEK NA MISS

Jak Wam się podoba??? Piszcie pod postem jakie Wy macie pomysły na ten dzień 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA fb 🙂

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

10 komentarzy
 1. rom_cik 6 lat temu

  Cudny pomysł!!! 🙂

 2. ANIA 6 lat temu

  Super dziekuje dzieki Tobie mamy jutro super dzien w przedszkolu….my dodatkowo robimy jeszcze prace plastyczna korale ze slomek i bardzo sie sprawdza konkurs przejscia pod lina;) pozdrawiam

 3. Kasia 4 lata temu

  Wspaniałe pomysły zabaw. Pozwolę sobie wykorzystać. To będzie najbardziej wyjątkowy Dzień Kobiet w Przedszkolu

 4. ewelina 4 lata temu

  dyplomy są świetne! a czy są może dostępne w pliku docx?

 5. Marta 3 lata temu

  Super

 6. Ola 3 lata temu

  Świetny pomysł, czegoś takiego szukałam :). Dziękuję pięknie 🙂

 7. Ewka 3 lata temu

  Super strona

 8. Iwona 2 lata temu

  Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję!!!!!!!! Fantastyczny pomysł! Wykorzystam!
  Pozdrawiam

 9. Barbara 1 rok temu

  jejciu!!!! ale super!!!!! dziękuję serdecznie 🙂 🙂 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?