Dzień Kobiet Przedszkolaków

Długo się zastanawiałam nad pomysłami zabaw z okazji Dnia Kobiet… no cóż doszłam do wniosku, że skoro jest to święto pań, kobiet, dziewczynek więc to one powinny być tego dnia na pierwszym miejscu, a chłopcy muszą poczekać na swoje „pięć minut” do ich święta. No i wymyśliłam Wybory Mini Miss Przedszkolaków 🙂 zabawy, które znajdziecie poniżej miło będzie zorganizować w swojej grupie 🙂

Skoro mamy wybory Małej Miss  jak już się pewnie domyślacie szanowne JURY będą stanowili chłopcy z grupy. Poniżej znajdziecie znaczki, które możecie przypiąć chłopcom 🙂

ZNACZKI DLA CHŁOPCÓW – JUROR

Nie jest to oczywiście ich jedyne zadanie, ale to później 🙂 Jak wiemy dzieci w przedszkolu często źle znoszą przegraną, a skoro wybory Miss więc musza być zwycięzcy, ja jednak postanowiłam to troszkę inaczej zorganizować, tak by każda młoda dama tego dnia była nagrodzona i żeby nikt nie był smutny, że nie zdobył korony…

Warto również z chłopcami dzień wcześniej przygotować laurki dla koleżanek z grupy, mogą one posłużyć jako nagrody lub upominki 🙂 moja propozycja to papierowy tulipan, wzory oraz sposób wykonania znajdziecie TUTAJ 🙂

Zatem wymyśliłam kilka kategorii, za które będą nagradzane nasze Miss, chłopcy oczywiście będą wspólnie z Panią przyznawać poszczególne tytuły na koniec zabawy 🙂 Przed rozpoczęciem zabawy możecie dziewczynkom poprzypinać numerki, które dodałam na dole 🙂

1. „Na wybiegu” – na początek proponuję wspólną zabawę przy muzyce (dziewczynki oraz chłopcy), na rozłożonym „czerwonym dywanie” (np. rozłożona czerwona bibuła) w rytm muzyki chłopcy wprowadzają kandydatki na Miss. W czasie trwania muzyki mówimy:

 • idziemy na palcach,
 • idziemy tyłem,
 • idziemy na czworaka itd. 🙂

Gdy już chłopcy w zabawny sposób wprowadzą kandydatki siadają na wcześniej przygotowane miejsca 🙂 a dziewczynki ustawiają się w półkolu. I rozpoczynamy wybory…

2. „Najbardziej Roześmiana Miss” – jak sama  nazwa wskazuje każda z dziewczynek musi zaprezentować jak się śmieje, w kilku kategoriach:

 • śmiech po cichutku 🙂
 • głośny śmiech 🙂
 • śmiech czarownicy 🙂
 • śmiech królewny 🙂

3. „Miss Równowagi” – to jest konkurs, polegający na tym, która z kandydatek najdłużej potrafi stać na jednej nodze 🙂 można również spróbować, aby dziewczyny przeszły po linie tak by z niej nie zeszły,  itd.

4. „Najbardziej Rozskakana Miss” – chyba nie trzeba dużo wyjaśniać, w tej zabawie możemy sprawdzić, która kandydatka na Miss, potrafi najwyżej, najdalej lub najdłużej skakać 🙂

5. „Miss Najdłuższego Kucyka” – no cóż tym razem chłopcy, czyli nasze szacowne JURY, muszą za pomocą miarki (najlepiej metra) zmierzyć dziewczynkom ich włosy 🙂

6. „Najbardziej Rozśpiewana Miss” -chyba się domyślacie, że tym razem dziewczynki będą śpiewać, mogą samodzielnie, parami, grupowo zostawiam Wam dowolność 🙂 same wiecie najlepiej jak dzieci wolą 🙂

7. „Miss Zgadywanek” – tu liczy się szybkość i spryt naszych małych kandydatek 🙂 przygotujcie kilka zgadywanek, które będą zadawali chłopcy kandydatkom, odpowiada ta, która jako pierwsza podniesie rękę 🙂

8. „Miss Szybkości” – jest to zabawa inspirowana dobrze nam znaną zabawą „Wiewiórki do dziupli” – na dywanie chłopcy rozkładają obręcze, albo wycięte z kolorowego papieru (brystolu, lub gazet) korony, pamiętając, że ma ich być o jedną mniej. Podczas muzyki, dziewczyny tańczą, a na przerwę w muzyce muszą jak najszybciej stanąć na koronie, tak która nie zdąży odpada, po czym chłopcy zabierają jedną koronę i zabawa toczy się dalej,  wygrywa ta dziewczynka, która wytrwa do końca zabawy.

9. „Miss Najszybszego Liczenia” – tym razem chłopcy po kolei pokazują plansze przedstawiające korony, zadaniem kandydatek jest jak najszybsze policzenie ich. Ta dziewczynka, która jako pierwsza podniesie rękę odpowiada 🙂 gdy się pomyli, odpowiada następna 🙂 Poniżej znajdziecie kilka takich plansz, które możecie wykorzystać 🙂

Na zakończenie JURY musi się naradzić i wspólnie z Panią przyznać dyplomy oraz upominki, które dzień wcześniej przygotowali chłopcy 🙂 po czym następuje wręczanie dyplomów 🙂 składanie życzeń z okazji Dnia Kobiet oraz wspólne TAŃCE POŁAMAŃCE 🙂

Tego dnia swoje gazetki możecie ozdobić, literkami, które znajdziecie TUTAJ, tworząc z nich napis DZIEŃ KOBIET 🙂 znajdziecie tam dwa wzory liter 🙂 może któryś przypadnie Wam do gustu.

Dodatkowo poniżej, możecie pobrać numerki, które możecie przyczepić kandydatkom na MISS 🙂 oraz dyplomy, które możecie wręczyć w poszczególnych kategoriach 🙂 jeżeli w waszej grupie jest więcej dziewczynek niż zaplanowałam kategorii nie ma powodu do zmartwień ….  zawsze mogą w danej konkurencji wygrać więcej niż jedna dziewczynka 🙂 Materiały zapisałam jako pliki PDF, jeżeli nie wiecie jak pobrać to TUTAJ znajdziecie krótką instrukcję 🙂

DYPLOM – MISS NAJDŁUŻSZEGO KUCYKA

DYPLOM – MISS NAJSZYBSZEGO LICZENIA

DYPLOM – MISS RÓWNOWAGI

DYPLOM – MISS SZYBKOŚCI

DYPLOM – MISS ZGADYWANEK

DYPLOM – NAJBARDZIEJ ROZEŚMIANA MISS

DYPLOM – NAJBARDZIEJ ROZSKAKANA MISS

DYPLOM – NAJBARDZIEJ ROZŚPIEWANA MISS

NUMERKI DLA KANDYDATEK NA MISS

Jak Wam się podoba??? Piszcie pod postem jakie Wy macie pomysły na ten dzień 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA fb 🙂

Powiązane posty:

8 komentarzy

 • Reply rom_cik 4 marca, 2018 at 6:35 pm

  Cudny pomysł!!! 🙂

 • Reply ANIA 7 marca, 2018 at 7:48 pm

  Super dziekuje dzieki Tobie mamy jutro super dzien w przedszkolu….my dodatkowo robimy jeszcze prace plastyczna korale ze slomek i bardzo sie sprawdza konkurs przejscia pod lina;) pozdrawiam

 • Reply Kasia 27 lutego, 2020 at 4:21 pm

  Wspaniałe pomysły zabaw. Pozwolę sobie wykorzystać. To będzie najbardziej wyjątkowy Dzień Kobiet w Przedszkolu

 • Reply ewelina 7 marca, 2020 at 8:05 pm

  dyplomy są świetne! a czy są może dostępne w pliku docx?

 • Reply Marta 5 marca, 2021 at 11:45 am

  Super

 • Reply Ola 7 marca, 2021 at 3:34 pm

  Świetny pomysł, czegoś takiego szukałam :). Dziękuję pięknie 🙂

 • Reply Ewka 8 marca, 2021 at 8:32 am

  Super strona

 • Leave a Reply

  Loading Facebook Comments ...