Tym razem KREJZOLE  w nowej odsłonie, jako śnieżynkowe domino. Na początku warto wspomnieć, że zabawy tego typu zachęcają dzieci do strategicznego myślenia.

Zasad domino chyba nie trzeba jakoś specjalnie wyjaśniać. W mojej wersji domino zasady są następujące: zabawę rozpoczynamy od wylosowania klocków, które są odwrócone do góry nogami, tak by dzieci nie widziały obrazków. Rozpoczyna grę ten graczy, który podniósł ostatni klocek, jednocześnie rozpoczynając nim grę. Następnie zadaniem graczy (dzieci) jest dokładanie klocków z takim samy obrazkiem. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich klocków.

Nie musicie dostosowywać się do moich zasad 🙂 możecie wymyślić własne, które dla Was będą najbardziej odpowiednie 🙂

Poniżej znajdziecie plansze z klockami, które należy wydrukować, zalaminować i wyciąć… no i świetnie się bawić 🙂

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

2 komentarze
  1. Katarzyna 3 lata temu

Witam, próbuje zapisać i wydrukować śnieżynkowy zawrót głowy ale za każdym razem domino jest rozmazane, czy mam je jakoś pobrać?

• Magdalena autor
      Magdalena 3 lata temu

Niestety nie wiem dlaczego się tak dzieje 🙁 drukowałam z tego samego pliku i u mnie jest ok.