Jeżeli szukacie ciekawych projektów opracowanych z myślą o młodszych i starszych przedszkolakach to zachęcamy do zapoznania się z bazgrołkowymi projektami.

Przedszkolne Wyzwania Bazgrołków to seria ogólnopolskich projektów działań edukacyjnych, do których możecie dołączyć wraz z przedszkolakami! Dlatego nie traćcie czasu i wspólnie podejmijcie bazgrołkowe wyzwania! To WY – NAUCZYCIELE – decydujecie, który projekt wybierzecie w danym roku szklonym. Jak przystąpić do wybranego przez Was projektu? To proste! Zapoznajcie się z regulaminem i zasadami projektu, prześlijcie ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA zawierający chęć udziału, a po wykonaniu wszystkich zadań prześlijcie raport z realizacji, aby otrzymać CERTYFIKAT. Poniżej znajdziecie propozycję bazgrołkowych projektów.

matematyczne zmagania bazgrołków

Matematyka w zabawie, to najlepszy sposób na naturalne przyswojenie podstaw z tej dziedziny nauki. Wystarczy od najmłodszych lat uczyć dziecka myślenia, porównywania, klasyfikowania i orientacji przestrzennej, aby pokazać mu, że matematyka potrafi być przyjemną i ciekawą zabawą.

w świecie bazgrołkowych emocji

Nie ma dobry, czy złych emocji… stanowią one nieodłącznym elementem naszego życia. Celem projektu jest uświadomienie dzieciom ich własnych emocji, umiejętność radzenia sobie z nimi, a także zdolność dostrzegania emocji u innych ludzi oraz rozwijania pozytywnych relacji społecznych.

bazgrołkowe zabawy badawcze

Zabawa badawcza, podobnie jak inne rodzaje zabaw, jest sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka. Dziecko, które podejmuje zabawę badawczą, w trakcie działania myśli, poznaje cechy, właściwości i funkcje przedmiotów, różne zjawiska, a także rozmaite zależności przyczynowo-skutkowe między badanymi przez siebie przedmiotami i zjawiskami. Kierując się naturalną potrzebą ciekawości dąży do poznania świata.

bazgrołkowy kalendarz

Typowe i nietypowe święta to doskonała okazja do przeprowadzenia zajęć na dany temat. Ilość nadzwyczajnych okazji, których obchody możemy zorganizować w przedszkolu przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Które z nich wybrać? Niezależnie od tego , na które dni się zdecydujemy ich realizacja, w ciekawy i nietypowy sposób pozwoli zrealizować założenia opisane w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

technologiczny świat Baztechusia

W dzisiejszych czasach spotykamy się ze sprzecznymi poglądami, które z jednej strony uznają technologię za poważne zagrożenie dla rozwoju dzieci. Z drugiej istnieje społeczny nacisk, aby upowszechniać korzystanie z TIK. Przy czym warto zaznaczyć, że to nie narzędzia szkodzą, ale ich niewłaściwe używanie. Dlatego tak ważne jest przekazanie dzieciom zasad właściwego korzystania z nowinek technologicznych, tak by nie zakłócić ich relacji z drugim człowiekiem. Wykorzystanie nowych technologii w pracy z dziećmi przedszkolnymi ma na celu przygotowanie małych użytkowników do umiejętnego stosowania TIK oraz wspierania ich ogólnego rozwoju.

Projekty Objęte Patronatem