MUNDIAL… no cóż, któż z nas nie marzy o tym, aby z trybun stadionu kibicować NASZYM podczas rozgrywek MŚ w piłce nożnej… Przyznam, że ja jakoś specjalnie nie przepadam za piłką nożną, ale w tym szczególnym czasie zawsze z mężem i synem oglądam mecze kiedy gra POLSKA. Jest także czas gdzie możemy nasze działania skierować bardziej w stronę sportu organizując dzieciom dzień piłkarza 🙂 W tym czasie gdzie niemal wszyscy tatusiowe zasiadają przed telewizorami, aby dopingować naszą drużynę przedszkolaki jeszcze bardziej niż zwykle zainteresowane są tym sportem… więc dlaczego nie zorganizować im “mundialowego szaleństwa” w przedszkolu? Na przygotowanie zabaw wcale nie potrzebujecie dużo czas, w sumie wystarczą Wam piłki i bramki 🙂 ale nie znaczy to, że nie możemy przygotować czegoś ekstra 🙂

PIŁKARSKI STRÓJ!

Jeżeli planujecie zorganizować w Waszych przedszkolach piłkarski dzień, to warto odpowiednio wcześniej wywiesić ogłoszenie, w którym prosicie, aby tego dnia dzieci były ubrane na sportowo… a nawet mogły by przyjść w strojach piłkarskich – oczywiście jeżeli mają 🙂

SPECJALNY GOŚĆ…

Może macie jakiegoś zaprzyjaźnionego trenera piłki nożnej, albo któryś z tatusiów ćwiczy akurat piłkę nożną i mógłby przygotować dla dzieci mini trening 🙂 Na pewno taki “specjalny gość” wzbudzi zainteresowanie wśród dzieci, a co za tym idzie z większym entuzjazmem podejdą do ćwiczeń jakie dla nich zostały przygotowane.

PIŁKARSKIE ZMAGANIA… czyli piłkarska rozgrzewka…

To oczywiście nic innego jak przygotowanie dzieciom zestawu zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem piłek (najlepiej tych do piłki nożnej 🙂 ). Poniżej znajdziecie kilka zabaw z wykorzystaniem piłek, bramek…

  • STRZELAMY GOLA! Do zabawy potrzebujecie piłki oraz bramki. Ustawiamy dzieci w jednym za drugim, a ich zadaniem jest trafić piłką do bramki kopiąc w piłkę.
  • SLALOMY Z PIŁKĄ! Do zabawy potrzebujecie pachołków, z których ułożycie trasę do przejścia przez dzieci, piłki. Ustawiamy dzieci jeden za drugim, a zadaniem dzieci jest pokonanie trasy między pachołkami dodatkowo kopiąc piłkę przed sobą.
  • GÓRA – DÓŁ! Do zabawy potrzebujemy piłki. Ustawiamy dzieci jeden za drugim. Zadaniem dzieci jest podawanie sobie piłki z rąk do rąk nad swoimi głowami, a następnie turlanie jej z powrotem między nogami.
  • PODAJ DO KOLEGI! Do zabawy potrzebujecie po jednej piłce dla pary. Dobieramy dzieci parami, a dla każdej pary dajemy po jednej piłce. Zadaniem dzieci jest podawanie piłki koledze kopiąc ją, turlając itd.
  • PIŁKARSKIE TRIKI! Do zabawy będziecie potrzebować: balonów, woreczków (lub ZOŚKI), piłek. Zadaniem dzieci jest odtworzenie piłkarskich trików np. kto najwięcej razy podbije balon do góry tak by nie upadł na ziemię (to samo można zrobić używając piłki), lub kto najdłużej utrzyma woreczek na jednej nodze (to samo można zrobić używając piłki), kto najdłużej utrzyma piłkę na głowie, komu uda się zakręcić piłkę na palcu lub dłoni itd.

PIŁKARSKI MECZ… czyli boisko do piłki oddechowej…

Źródło: https://www.eduksiegarnia.pl/logopedia/pilkarskie-rozgrywki-oddechowe-male

No jest to nieco inny mecz, bo do rozgrywek będziecie potrzebować: przygotowanych boisk np. na arkuszu filcu w zielonym kolorze (możecie również wykorzystać: pudełkowe boiska, które można samodzielnie przygotować lub kupić, dywany przedstawiające boisko itd), piłeczek ping-pongowych (po jednej do każdego boiska), słomek dla każdego dziecka. Dzielimy dzieci na dwie, lub trzyosobowe drużyny. Zadaniem dzieci jest oczywiście dmuchając w piłkę przez słomki trafić do bramki.

PIŁKARSKIE DYPLOMY…

Oczywiście po tych wszystkich, piłkarskich zabawach możecie wręczyć dzieciom pamiątkowe dyplomy dla PIŁKARSKIEGO MISTRZA :). Dwa wzory takich dyplomów znajdziecie poniżej, jeden jest przygotowany dla chłopców, a drugi dla dziewczynek 🙂

Dyplom 1

Dyplom 2

PIŁKARSKA STREFA KIBICA!

Aby uatrakcyjnić piłkarskie zabawy, możecie przygotować piłkarską strefę kibica, gdzie na pewno powinny znaleźć się miejsca do siedzenia, piłkarskie gadżety takie jak: czapki, szaliki, trąbki, chorągiewki… Możecie również przygotować piłkarską FOTOBUDKĘ 🙂 Wasze przedszkole lub plac zabaw mogą również zdobić piłkarskie literki, które znajdziecie poniżej 🙂 Możecie z nich stworzyć takie napisy jak: MUNDIALOWE ZABAWY, PIŁKARSKIE ZABAWY, PRZEDSZKOLNY MUNDIAL, DZIEŃ PIŁKARZA…

PLIK DO POBRANIA: MUNDIALOWE SZALEŃSTWO – NAPIS 1

Nie zapominajcie o tym, że w strefie kibica nie może brakować piłkarskich okrzyków, które mają za zadanie zachęcić pozostałych do zwycięstwa podczas piłkarskich zabaw!

PIŁKARSKIE PLANSZE…

Poniżej znajdziecie kilka plansz, które możecie wykorzystać podczas mundialowego tygodnia 🙂

Arbiter

Boisko

Bramka

Bramkarz

Czerwona kartka

Drużyna

Gwizdek

Piłka

Piłkarz

Puchar

Żółta kartka

PIŁKARSKIE KARTY PRACY…

Podczas piłkarskiego tygodnia możecie również rozwiązać z dziećmi kilka kart pracy. Poniżej znajdziecie kilka przykładowych kart pracy…

Karta pracy 1

Karta pracy 2

Karta pracy 3

Karta pracy 4

Karta pracy 5

Karta pracy 6

Karta pracy 7

Karta pracy 8

Karta pracy 9

JAK WAM SIĘ PODOBA MUNDIALOWY ZESTAW?

A JAKI WY MACIE POMYSŁY NA PIŁKARSKI TYDZIEŃ???

•PODZIELCIE SIĘ SWOIMI POMYSŁAMI W KOMENTARZACH PONIŻEJ•

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF , jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

Przy okazji zachęcam do wsparcia strony poprzez udział w ZRZUTCE, która jest na pasku bocznym 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

1 komentarz
  1. Ewa 3 lata temu

    Hhh

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?