DZIEŃ MARCHEWKI kilka pomysłów na zabawy i nie tylko…

Dzień Marchewki obchodzimy 4 kwietnia… ten dzień warto zorganizować w swoich grupach głównie dlatego, że pomarańczowe marchewki posiadają liczne wartości odżywcze. Jak zorganizować taki dzień? Poniżej znajdziecie kilka pomysłów…

MARCHEWKOWE ZABAWY I NIE TYLKO…

POMARAŃCZOWY SZAŁ

Jeżeli planujecie zorganizować w swoich przedszkolach marchewkowy dzień, możecie kilka dni wcześniej poprosić rodziców, aby na ten dzień przyprowadzili swoje dzieci ubrane na pomarańczowo. Możecie również zorganizować konkurs na najciekawsze marchewkowe przebranie. Dlatego warto przygotować sobie dyplomy, które wręczycie dzieciom. Kilka wzorów takich dyplomów znajdziecie poniżej 🙂

DZIEŃ MARCHEWKI – DYPLOM za najciekawsze przebranie 2

DZIEŃ MARCHEWKI – DYPLOM za najciekawsze przebranie

MARCHEWKOWE ZAWODY

Są to zawody w obieraniu marchewki, dlatego dla każdego dziecka będziecie potrzebować obieraczkę oraz marchewkę (możecie poprosić dzieci, aby na ten dzień przyniosły marchewki). Zadaniem dzieci jest jak najszybciej oskrobać marchewkę, ale nic się nie martwicie obrane marchewki przydadzą się później.

GDZIE SCHOWAŁY SIĘ MARCHEWKI?

Jest to zabawa inspirowana dobrze nam znaną zabawą „Ciepło-zimno” tylko, że tym razem dzieci mają za zadanie odnaleźć marchewki. Nie będę za wiele tłumaczyć. Jedno z dzieci wychodzi z sali w tym czasie chowacie marchewkę, gdy dziecko wróci stara się odszukać ukrytą marchewkę. Zadaniem pozostałych dzieci jest naprowadzenie kolegi lub koleżanki słowami „ciepło-zimno”.

MARCHEWKA PARZY

Do zabawy będziecie potrzebować jednej lub kilku marchewek. Dzieci ustawiamy w dużym kole, podczas grania muzyki podają sobie marchewki z rąk do rąk, muszą robić to szybko ponieważ na przerwę w muzyce odpada dziecko, które w rękach trzyma marchewkę.

MARCHEWKI W KOSZYKACH

Wspólnie z dziećmi możecie przeliczać marchewki w koszykach, porównywać gdzie jest mniej gdzie jest więcej itd. Możecie wyciągać marchewki z koszyków i układać je od największej do najmniejszej i odwrotnie 🙂

MARCHEWKOWA PYCHOTKA

Tego dnia możecie wspólnie z dziećmi przygotować marchewkowe soki, surówki, placuszki itd. Tym samym wcześniej obrane marchewki się nie zmarnują, a przedszkolaki przygotują sobie zdrową przekąskę.

MARCHEWKOWY KONKURS

Możecie odpowiednio wcześniej ogłosić konkurs na wykonanie pracy plastycznej pt. MARCHEWKA 🙂 albo możecie wspólnie z dziećmi wykonać plakat przedstawiający marchewkę.

MARCHEWKOWE WIERSZYKI I ZAGADKI

Na pewno na Dzień Marchewki mogą Wam się przydać różne teksty wierszy oraz zgadywanek. Poniżej znajdziecie plik z tekstami, które możecie wykorzystać jako wprowadzenie do zajęć o marchewkach 🙂

MARCHEWKOWY MIX teksty wierszy i zagadek

MARCHEWKOWA PLAY LISTA

Poniżej znajdziecie kilka tytułów piosenek, które możecie wykorzystać podczas marchewkowych zabaw oraz marchewkowych tańców – połamańców 🙂

„Urodziny marchewki” >>>TUTAJ<<<

„Marchewka” >>>TUTAJ<<<

MARCHEWKOWE BAJECZKI

Tym razem kilka pomysłów na bajki, które możecie wykorzystać podczas przedszkolnego Dnia Marchewki 🙂

„Dzień Marchewki” >>>TUTAJ<<<

„Kajtek sadzi marchewki” >>>TUTAJ<<<

„Bajka o marchewce” >>>TUTAJ<<<

MARCHEWKOWA DEKORACJA

Jeżeli nie macie pomysłu na dekorację waszych przedszkolnych gazetek to poniżej znajdziecie marchewkowe literki, z których ułożycie napis na Dzień Marchewki 🙂

DZIEŃ MARCHEWKI – NAPIS 1

MARCHEWKOWE MEDALE

A co na zakończenie marchewkowych zabaw? No cóż może przygotujecie dla dzieci pamiątkowe medale. Dodam, że taki medal może okazać się miłą pamiątką dla przedszkolaków 🙂

DZIEŃ MARCHEWKI – MEDAL 1

A Wy jakie macie pomysły na Dzień Kredki?

piszcie poniżej…

***

KONKURS…

Przy okazji zapraszam wszystkich do udziału w urodzinowym konkursie, w którym do wygrania jest pierwszy, autorski Przedszkolankowy zestaw pomocy dydaktycznych, a szczegóły znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂 🙂 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

Powiązane posty:

No Comments

Leave a Reply

Loading Facebook Comments ...