LITERY & CYFRY zestaw zabaw i pomocy dydaktycznych

Tym razem zapraszam Was do zapoznania się z kilkoma pomysłami na zabawy, których celem jest zapoznanie lub utrwalenie poznanych przez dzieci liter, cyfr i znaków…

Pakiet zawiera trzy zestawy  plansz, na jednym arkuszu mieści się cztery pola z literami, cyframi lub znakami. Każde pole ma dodatkowy zielony pasek to tzw. „trawka”, która ułatwia dzieciom rozpoznawanie liter we właściwym położeniu (literka stoi na trawce – pomysł zaczerpnięty z metody Rocławskiego):

  • ZESTAW 1: przedstawia małe i wielkie litery, cyfry oraz znaki (czcionka Arial)
  • ZESTAW 2: przedstawia małe i wielkie litery, cyfry oraz znaki (czcionka ElementarzDwa)
  • ZESTAW 3: przedstawia małe i wielkie litery, cyfry oraz znaki (czcionka Times New Roman)

Dodatkowe materiały:

  • kostki do gry
  • plansze do zabawy BINGO SAMOGŁOSKOWE do pobrania na stronie 🙂

PLIKI DO POBRANIA:

PORADNIK: LITERY&CYFRY poradnik.docx

ZESTAW 1:  CYFRY 1, CYFRY 2, CYFRY 3, LITERY 4, LITERY 5, LITERY 6, LITERY 7, LITERY 8, LITERY 9, LITERY 10, LITERY 11, LITERY 12, LITERY 13, LITERY 14, LITERY 15, LITERY 16, LITERY 17, LITERY 18, LITERY 19, LITERY 20, LITERY 21

ZESTAW 2:  CYFRY 19,CYFRY 20, CYFRY 21, LITERY 1, LITERY 2, LITERY 3, LITERY 4, LITERY 5, LITERY 6, LITERY 7, LITERY 8, LITERY 9, LITERY 10, LITERY 11, LITERY 12, LITERY 13, LITERY 14, LITERY 15, LITERY 16, LITERY 17, LITERY 18

ZESTAW 3:  CYFRY 19, CYFRY 20, CYFRY 21, LITERY 1, LITERY 2, LITERY 3, LITERY 4, LITERY 5, LITERY 6, LITERY 7, LITERY 8, LITERY 9, LITERY 10, LITERY 11, LITERY 12, LITERY 13, LITERY 14, LITERY 15, LITERY 16, LITERY 17, LITERY 18

KOSTKI:  Kostka 1, Kostka 2

ZABAWY:

ZABAWA 1: Odszukaj małą i wielką literę ”A”, następnie wskazujemy kolejne litery.

ZABAWA 2: Dobierz w pary małe i wielkie litery drukowane (zestaw pisany czcionką Arial) oraz małe i wielkie litery pisane (zestaw pisany czcionką ElementarzDwa).

ZABAWA 3: Do zabawy potrzebujecie dla każdego dziecka po 3 druciki kreatywne oraz zestaw liter i cyfr (zestaw pisany czcionką Arial). Zadaniem dzieci jest ułożyć z drucików wylosowaną literkę lub cyfrę.

ZABAWA 4: Na dywanie rozkładamy literki, zadaniem dzieci jest odszukanie literki na którą zaczyna się imię danego dziecka.

ZABAWA 5: Do zabawy potrzebujecie kostki do gry oraz plansz z literkami. Zadaniem dzieci jest rzucenie kostką, a następnie odszukanie planszy z tą samą literą.

ZABAWA 6: Do zabawy potrzebujecie kostek do gry (cyfry i kropki) i plansz z cyframi. Zadaniem dzieci jest rzucenie kostką, a następnie odszukanie planszy z taką samą cyfrą. Zabawę można utrudnić np. dzieci rzucają kostką z kropkami, najpierw liczą kropki, a następnie odszukują planszę z odpowiednią cyfrą.

ZABAWA 7: Dla każdego dziecka potrzebujemy plastelinę oraz plansze z literkami i cyframi. Zadaniem dzieci jest ulepienie z plasteliny literki lub cyfry. Do zabawy najlepiej użyć zestawu pisanego czcionką Arial (wielkie litery).

ZABAWA 8: Z rozsypanki literowej zadaniem dzieci jest ułożenie swojego imienia. Dla ułatwienia możemy przygotować dzieciom wizytówki z ich imionami.

ZABAWA 9: Na dywanie rozkładamy plansze z literkami, zadaniem dzieci jest posegregowanie ich np. do jednego zbioru wielkie litery, a do drugiego małe.

A jakie wy macie pomysły na zabawy z literkami i cyferkami? Podzielcie się nimi w komentarzach poniżej 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Powiązane posty:

No Comments

Leave a Reply

Loading Facebook Comments ...