Dzień Popcornu wypada 19 stycznia i kojarzy mi się z kinem 🙂 może w tym dniu przygotujecie dzieciom mini seans filmów animowanych? A może macie inny pomysł na ten dzień? Poniżej znajdziecie kilka przedszkolankowych pomysłów i inspiracji.

• POPCORN POD LUPĄ •

Przed rozpoczęciem popcornowych zabaw warto dowiedzieć się skąd się bierze ten popcorn. Dlatego przygotujcie kolby kukurydzy, jej ziarna i przygotowany popcorn. Przedszkolaki będą mogły dokładnie się przyjrzeć przyniesionym rzeczom, a nawet ich spróbować.  Jest to też dobry moment by zaprezentować dzieciom jak popcorn powstaje, jeżeli nie macie możliwości zaprezentowania w sali sposobu przyrządzania popcornu to możecie obejrzeć wspólnie film.

• POPCORN UKRYTY W KOLBIE KUKURYDZY •

Zadaniem dzieci jest wyłuskanie z kolby jak największej ilości ziaren. Później wspólnie możecie przeliczać, komu udało się wyciągnąć jak najwięcej ziaren z przygotowanej kolby kukurydzy.

• ODDZIELAMY POPCORN •

Do zabawy przygotujcie: dwie miseczki lub pojemniki na popcorn, popcorn, ziarna kukurydzy, dużą miskę i drewniane lub plastikowe pęsety. Do dużej miski wsypujemy ziarna kukurydzy i popcorn, a zadaniem dzieci jest oddzielnie ich za pomocą pęsety. Jeżeli nie macie pęset  zabawę można przeprowadzić i bez nich.

• SEANS FILMOWY •

Często w przedszkolach w różnych zakamarkach pochowane są stare rzutniki… może warto obejrzeć coś na takim sprzęcie 🙂 Będzie to na pewno coś ciekawego… coś innego… A przy okazji oglądania możecie wspólnie przygotować popcorn lub bilety na przedszkolny seans filmowy w starym stylu.

• POPCORN W RÓŻNYCH SMAKACH •

To nic innego jak wspólna zabawa w zgadywanki… tylko tym razem dzieci polegają na dwóch zmysłach SMAKU i ZAPACHU. Wystarczy wcześniej przygotować kilka smaków popcornu, a później już się tylko dobrze bawić. Możecie także sami spróbować zrobić smakowy popcorn.

• POPCORNOWY OBRAZEK •

Gdy po całym dniu popcornowych zmagań jak zostanie Wam jeszcze trochę czasu i popcornu możecie przygotować popcornowe obrazki. Zadaniem dzieci jest przyklejanie popcornu na kartkę, tak by z powstałych kształtów powstały niepowtarzalne dzieła sztuki. Dzieci również mogą wyklejać popkornowe opakowanie. Kartę znajdziecie poniżej.

• POPCORNOWY ŁAŃCUCH •

Do tej zabawy potrzebujemy oczywiście popcornu! Zabawę możemy przeprowadzić na kilka sposobów. Pierwsza propozycja: dzieci układają na podłodze linię z popcornu w wyznaczonym czasie. Gdy czas się skończy dzieci porównują komu udało się ułożyć najdłuższą linię. Możemy również podzielić dzieci na drużyny i porównywać, która z nich ułożyła najdłuższą linię z popcornu. Druga propozycja to nawlekanie popcornu na nitkę, ale potrzebujemy do tego igły. Więc decyzja należy do Was, którą opcję wybierzecie.

• POPCORNOWE „KAPSLE” •

Jest to zabawa inspirowana grą w kapsle, tylko że w tej wersji zadaniem dzieci jest pstrykanie palcami w popcorn. Wygrywają dzieci, którym uda się jak najdalej „pstryknąć” swoją kulkę z popcornu. Zabawę można modyfikować dzieląc dzieci na dwa zespoły, które siedzą na przeciwko siebie, między nimi układamy linę lub naklejamy taśmę, a dzieci siadają w takiej samej odległości od przygotowanej linii. Zadaniem dzieci jest pstryknąć w kulkę popcornu tak, by przeleciała na stronę przeciwnej drużyny. Wygrywa drużyna, która po swojej stronie ma mniej popcornu.

• POPCORNOWE KARTY PRACY •

Na koniec dnia możecie wspólnie rozwiązać popcornowe zadania i łamigłówki. Kilka popcorowych kart pracy znajdziecie poniżej.

• POPCORNOWA DEKORACJA •

Gdy przygotowujemy popcornowy dzień, warto pomyśleć o dekoracji, dlatego poniżej znajdziecie literki, z których uda Wam się przygotować  napis: DZIEŃ POPCORNU.

• POPCORNOWY DYPLOM •

Miłą pamiątką może okazać się POPCORNOWY DYPLOM, który możecie wręczyć dzieciom 🙂

PLIK DO POBRANIA:

A wy jakie macie pomysły na organizację tego dnia w przedszkolu? Podzielcie się nim w komentarzu poniżej 🙂