Zastanawiacie się jak zorganizować walentynkowe zabawy dla dzieci w przedszkolu? Jakie zabawy będą najbardziej odpowiednie? Może zainspirują Was poniższe pomysły. Pamiętajcie, że moje propozycje zabaw możecie dowolnie modyfikować, tak by jak najbardziej odpowiadały Waszym potrzebom…

1.„Co wiecie o Walentynkach?” – jest to zapoznanie dzieci z ciekawostkami dotyczącymi święta zakochanych. Materiały, które mogą Wam w tym pomóc znajdziecie TUTAJ.

2.„Serduszko do pary” – to zabawa ruchowa przy muzyce. Przed rozpoczęciem zabawy dzieci z woreczków losują serduszka (należy przygotować po dwa serduszka z każdego koloru, a najlepiej wyciąć je z samoprzylepnego kolorowego papieru). Gdy każde dziecko ma już naklejone swoje serduszko, pora na zabawę. Zasady są proste: podczas muzyki dzieci poruszają  się po sali – na przerwę w muzyce każdy stara się odnaleźć swoją serduszkową parę.

3.„Serduszkowy taniec połamaniec” – jest to krótko mówiąc taniec na gazecie różni się jedynie tym, że każda para dostaje wycięte serce z gazety. Reszta zabawy pozostaje bez zmian.

4. „Z serduszka na serduszko” jest to zabawa inspirowana dobrze nam znaną zabawą „Wiewiórki do dziupli”. Ponownie wykorzystujemy tu wycięte z gazet serca, które rozkładamy po sali pamiętając, że ma ich być o jedno mniej niż dzieci. Reszta zabawy toczy się tak samo jak w przypadku zabawy „Wiewiórki do dziupli”.

5.„Uwaga serduszko parzy!” – dzieci stoją w kole, w czasie grania muzyki podają sobie z rąk do rąk serduszko (najlepiej maskotkę lub poduszeczkę) muszą to robić szybko, bo na przerwę w muzyce dziecko, które zostanie z serduszkiem odpada. Wygrywa to dziecko, któremu uda się wytrwać do końca. Zabawę można dowolnie modyfikować.

6„Serduszko dla kolegi – Serduszko dla koleżanki” – praca plastyczna, materiały potrzebne do wykonania laurek znajdziecie TUTAJ. Najlepiej jak dzieci wylosują imię dziecka, któremu przygotują niespodziankę, w ten sposób każdy otrzyma miły podarunek.

7.„Krejzole czyli serduszkowe memory” – zasad gry memory nie trzeba tłumaczyć. Moja propozycja to podzielenie dzieci na mniejsze grupki i rozdanie im kart do gry. Można również przygotować na dużych kartkach papieru karty do gry i wspólnie zagrać z całą grupą. Wtedy grę rozpoczyna nauczyciel, a następnie dziecko obok i tak dalej. Gdy nie uda trafić się pary odwracamy karty, następnie po kolei każde dziecko odkrywa kartę… Potrzebne materiały do zabawy znajdziecie TUTAJ.

8.„Walentynkowe karty pracy” – dzieci po skończonej zabawie na dywanie mogą rozwiązywać specjalne serduszkowe zadania, które znajdziecie TUTAJ.

9.Miłym uwieńczeniem tego dnia będzie na pewno rozdanie przedszkolakom walentynkowych dyplomów. Gotowe dyplomy przygotowane na tę okazję znajdziecie TUTAJ.

Mam nadzieje, że powyższe przykłady zabaw w jakiś sposób, pomogły Wam zorganizować dzieciom wspaniałą zabawę tego dnia. Pamiętajcie, że im atrakcyjniej przygotujemy dzieciom zabawy oraz salę –  tym milej będą wspominać ten dzień. Miłym akcentem było by również przygotowanie poczęstunku np. przygotowanie srduszkowych pierniczków 🙂 🙂 🙂

Jeżeli nie macie pomysłu na dekorację swojej sali to TUTAJ znajdziecie literki do napisu – WALENTYNKI.

ŻYCZĘ WAM WSPANIAŁEJ ZABAWY!


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

2 komentarze
 1. Ola 6 lat temu

  Jak zawsze świetne pomysły 🙂

  • Magdalena autor
   Magdalena 6 lat temu

   dziękuję 🙂 i zachęcam do podzielenia się w komentarzach własnymi pomysłami 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?