W styczniu swoje wielkie święto obchodzą wszystkie babcie i dziadziusiowie. W tym czasie dzieci przygotowują swoim dziadkom niespodzianki, uczą się wierszyków i piosenek, które prezentują swoim najbliższym podczas spotkań. A co jeszcze możemy zrobić podczas tygodnia z dziadkami? Poniżej znajdziecie kilka propozycji zabaw z dawnych lat, będziecie mogli spróbować pobawić się tak, jak to robili nasi dziadkowie. Powodzenia!

• PROPOZYCJE ZABAW Z DAWNYCH LAT •

Więc zaczynamy, poniżej znajdziecie kilka pomysłów na gry i zabawy naszych dziadków, która z gier okaże się najtrudniejsza? Przekonacie się o tym sami! Poniżej zajdziecie do pobrania plik z Waszą planszą gier. Tam zaznaczycie, w które gry udało Wam się zagrać.

PLIK DO POBRANIA: PLNASZA DO GRY kółko i krzyżyk, PLNASZA DO GRY plansza

  • TOCZENIE FAJERKI: jest zabawa ruchowa doskonaląca koordynację wzorkową ruchową. Do zabawy potrzebujecie haczyka i fajerki (możecie zastąpić je plastikowymi obręczami i patykami). Zadaniem dzieci jest pokonanie trasy tocząc przed sobą fajerkę. Jakby się mogło wydawać, zadanie wcale nie będzie łatwe!
  • KÓŁKO I KRZYŻYK: celem zabawy jest doskonalenie u dzieci umiejętności skupienia uwagi i koncentracji. Nie będę tłumaczyła zasad gry, bo są one na pewno dobrze Wam znane.
  • GRELE: to zabawa przypominająca grę w kręgle, a jej celem jest doskonalenie umiejętności rzutu. Zadaniem graczy jest przewrócenie patyków wbitych w ziemię za pomocą grubszego kawałka drewna. Wygrywa dziecko, które zbije więcej patyków. Zamiast patyków można postawić plastykowe butelki, które dodatkowo można obciążyć niewielką ilością wody wlanej do środka każdej z nich. Im więcej butelek ustawicie, tym dłużej potrwa zabawa. Dzieci mogą wykonywać swoje rzuty mniejszymi butelkami.
  • KAPSLE: zasady gry są bardzo proste, a samą grę można dowolnie modyfikować np. RZUT gdzie dzieci rzucają kolejno kapsle w stronę ściany. Czyj kapsel będzie bliżej ściany, ten wygrywa i zabiera innym graczom po kapslu. ZBIJAK polega na wybijaniu swoim kapslem z zaznaczonego kręgu, kapsli przeciwników. WYŚCIGI gdzie gracze pstrykają na zmianę swoje kapsle, wygrywa ten, kto pierwszy swoimi kapslami pokona tor przeszkód lub wyznaczoną trasę.

A w co się bawili Wasi dziadkowie? Podzielcie się pomysłami w komentarzach poniżej.

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?