Poniżej znajdziecie kilka plansz, które możecie wykorzystać do wspólnych ćwiczeń doskonalących umiejętność przeliczania, dodawania i rozpoznawania cyfr i liczb. Ty razem coś w sam raz na wielkanocne zabawy matematyczne…

LICZENIE

Pierwszy zestaw plansz przygotowałam do ćwiczeń związanych z przeliczaniem i dopasowywaniem wyniku do odpowiedniej liczby. Zatem zadaniem dzieci będzie przyczepić klamerkę na odpowiedniej cyfrze, która odpowiada ilości pisanek umieszczonych na planszy.

PISANKI – LICZENIE 1

PISANKI – LICZENIE 2

PISANKI – LICZENIE 3

PISANKI – LICZENIE 4

PISANKI – LICZENIE 5

PISANKI – LICZENIE 6

PISANKI – LICZENIE 7

DODAWANIE

Drugi zestaw służy do ćwiczeń doskonalących umiejętność dodawania. Zatem zadaniem dzieci jest przyczepienie klamerki na odpowiedniej liczbie, która przedstawia sumę dwóch cyfr, które widoczne są po prawej stronie planszy. Dla ułatwienia tu także umieszczone są pisanki, które można przeliczyć.

PISANKI – DODAWANIE 1

PISANKI – DODAWANIE 2

PISANKI – DODAWANIE 3

PISANKI – DODAWANIE 4

PISANKI – DODAWANIE 5

PISANKI – DODAWANIE 6

Teraz pozostaje już pobrać wybrane plansze, wydrukować, laminować i bawić się wspólnie z dziećmi. Jeżeli nie macie tyle klamerek zawsze możecie zastąpić je guzikami, nakrętkami itd., którymi dzieci będą zakrywać odpowiednie kratki 🙂 a jak wydrukujecie plansze wybierając opcję DRUKUJ W SKALI SZAROŚCI dzieci będą mogły zamalować krateczkę z prawidłowym wynikiem 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

5 komentarzy
 1. Anna 3 lata temu

  Super strona

 2. Kamila 3 lata temu

  Ggg

 3. Marta 3 lata temu

  Świetna strona!

 4. MARLENA SADKO 3 lata temu

  Pisanki

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?