PISANKI czyli zabawy matematyczne z klamerkami

Poniżej znajdziecie kilka plansz, które możecie wykorzystać do wspólnych ćwiczeń doskonalących umiejętność przeliczania, dodawania i rozpoznawania cyfr i liczb. Ty razem coś w sam raz na wielkanocne zabawy matematyczne…

LICZENIE

Pierwszy zestaw plansz przygotowałam do ćwiczeń związanych z przeliczaniem i dopasowywaniem wyniku do odpowiedniej liczby. Zatem zadaniem dzieci będzie przyczepić klamerkę na odpowiedniej cyfrze, która odpowiada ilości pisanek umieszczonych na planszy.

PISANKI – LICZENIE 1

PISANKI – LICZENIE 2

PISANKI – LICZENIE 3

PISANKI – LICZENIE 4

PISANKI – LICZENIE 5

PISANKI – LICZENIE 6

PISANKI – LICZENIE 7

DODAWANIE

Drugi zestaw służy do ćwiczeń doskonalących umiejętność dodawania. Zatem zadaniem dzieci jest przyczepienie klamerki na odpowiedniej liczbie, która przedstawia sumę dwóch cyfr, które widoczne są po prawej stronie planszy. Dla ułatwienia tu także umieszczone są pisanki, które można przeliczyć.

PISANKI – DODAWANIE 1

PISANKI – DODAWANIE 2

PISANKI – DODAWANIE 3

PISANKI – DODAWANIE 4

PISANKI – DODAWANIE 5

PISANKI – DODAWANIE 6

Teraz pozostaje już pobrać wybrane plansze, wydrukować, laminować i bawić się wspólnie z dziećmi. Jeżeli nie macie tyle klamerek zawsze możecie zastąpić je guzikami, nakrętkami itd., którymi dzieci będą zakrywać odpowiednie kratki 🙂 a jak wydrukujecie plansze wybierając opcję DRUKUJ W SKALI SZAROŚCI dzieci będą mogły zamalować krateczkę z prawidłowym wynikiem 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Powiązane posty:

5 komentarzy

 • Reply Anna 20 marca, 2021 at 5:54 pm

  Super strona

 • Reply Kamila 27 marca, 2021 at 8:49 pm

  Ggg

 • Reply Marta 28 marca, 2021 at 1:19 pm

  Świetna strona!

 • Reply MARLENA SADKO 31 marca, 2021 at 2:06 pm

  Pisanki

  • Reply Iwona 1 kwietnia, 2021 at 5:23 pm

   🙂

  Leave a Reply

  Loading Facebook Comments ...