Tym razem kilka pomysłów na gry związane z figurami geometrycznymi. Poniżej znajdziecie zarówno gry multimedialne do wspólnego grania z dziećmi na komputerze, jak również gry do samodzielnego przygotowania.

Mogą Wam się również przydać karty pracy o tej samej tematyce, które znajdziecie TUTAJ , TUTAJ i TUTAJ.


GRA 1: KOLOROWE TANGRAMY

Jest to gra inspirowana chińską łamigłówką o nazwie TANGRAM. Oryginalna wersja gry składa się z 7 elementów, czyli figur geometrycznych powstałych przez odpowiednie rozcięcie kwadratu. Celem gry jest odtworzenie położenia 7 elementów tangramu w przedstawionym obrazku na podstawie jedynie kształtu konturów, a także wymyślanie własnych wzorów.

Moja wersja niewiele różni się od oryginału, poniżej znajdziecie wzory figur do wycięcia w kliku wersjach kolorystycznych. Ale żeby nie marnować tuszu w drukarce przygotowałam również czarno-biały szablon, który możecie bezpośrednio wydrukować na kolorowych kartkach i wyciąć 🙂 najlepiej otrzymane figury od razu zalaminować 🙂

W mojej wersji jedyną zmianą są plansze, które przygotowałam w wersji kolorowej, a moje układy klocków składają się z różnej ilości figur, a nie tak jak w oryginale z siedmiu 🙂

Plansze najlepiej wydrukować w formacie A5 🙂


GRA 2: FIGURY GEOMETRYCZNE – MEMORY

Jest to gra przeznaczona do wspólnej zabawy z dzieckiem przed komputerem 🙂 Do przygotowania gry użyłam witryny internetowej http://learningapps.org/.


GRA 3: FIGURY GEOMETRYCZNE – QUIZ

Jest to gra przeznaczona do wspólnej zabawy z dzieckiem przed komputerem 🙂 Do przygotowania gry użyłam witryny internetowej http://learningapps.org/.


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ 🙂

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?