Tym razem kilka pomysłów na gry związane z figurami geometrycznymi. Poniżej znajdziecie zarówno gry multimedialne do wspólnego grania z dziećmi na komputerze, jak również gry do samodzielnego przygotowania.

Mogą Wam się również przydać karty pracy o tej samej tematyce, które znajdziecie TUTAJ , TUTAJ i TUTAJ.


GRA 1: KOLOROWE TANGRAMY

Jest to gra inspirowana chińską łamigłówką o nazwie TANGRAM. Oryginalna wersja gry składa się z 7 elementów, czyli figur geometrycznych powstałych przez odpowiednie rozcięcie kwadratu. Celem gry jest odtworzenie położenia 7 elementów tangramu w przedstawionym obrazku na podstawie jedynie kształtu konturów, a także wymyślanie własnych wzorów.

Moja wersja niewiele różni się od oryginału, poniżej znajdziecie wzory figur do wycięcia w kliku wersjach kolorystycznych. Ale żeby nie marnować tuszu w drukarce przygotowałam również czarno-biały szablon, który możecie bezpośrednio wydrukować na kolorowych kartkach i wyciąć 🙂 najlepiej otrzymane figury od razu zalaminować 🙂

W mojej wersji jedyną zmianą są plansze, które przygotowałam w wersji kolorowej, a moje układy klocków składają się z różnej ilości figur, a nie tak jak w oryginale z siedmiu 🙂

Plansze najlepiej wydrukować w formacie A5 🙂


GRA 2: FIGURY GEOMETRYCZNE – MEMORY

Jest to gra przeznaczona do wspólnej zabawy z dzieckiem przed komputerem 🙂 Do przygotowania gry użyłam witryny internetowej http://learningapps.org/.


GRA 3: FIGURY GEOMETRYCZNE – QUIZ

Jest to gra przeznaczona do wspólnej zabawy z dzieckiem przed komputerem 🙂 Do przygotowania gry użyłam witryny internetowej http://learningapps.org/.


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ 🙂

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account