To już trzecia propozycja dotycząca cyklu postów NA WIOSENNEJ ŁĄCE… Tym razem kilka pomysłów na zabawy. Co prawda zabaw inspirowanych łąką oraz jej mieszkańcami może być nieskończenie wiele… poniżej znajdziecie kilka z nich…

ZABAWY Z WYKORZYSTANIEM KOSTEK DO GRY ORAZ EMBLEMATÓW

ZABAWA 1

Do zabawy będziecie potrzebować kostek do gry, na których znajdują się owady. W zależności od wieku dzieci po rzucie kostką zadaniem jest:

 • podzielenie nazwy danego owada na sylaby,
 • podzielenie nazwy danego owada na głoski,
 • wyodrębnianie w nazwach głosek w nagłosie lub wygłosie itd.

ZABAWA 2

Do zabawy będziecie potrzebować kostek do gry oraz emblematów. W zależności od tego, które kostki i emblematy wybierzecie zadaniem dzieci będzie:

 • po rzucie kostką odszukiwanie takie samego obrazka wśród emblematów,
 • po rzucie kostką odszukiwanie cienia obrazka wśród emblematów itd.

ZABAWA 3

Do zabawy potrzebujecie emblematów przedstawiających mieszkańców łąki. Każdemu dziecku rozdajemy po jednym emblemacie. Podczas muzyki dzieci swobodnie poruszają się po dywanie. Na przerwę w muzyce dobierają się w pary.

ZABAWA 4

Do zabawy potrzebujecie emblematów przedstawiających mieszkańców łąki. Każdemu dziecku rozdajemy po jednym emblemacie. Dzieci siedzą w kole na dywanie. Na hasło nauczyciela: ZAMIENIAJĄ SIĘ MIEJSCAMI MRÓWKI I MOTYLE… dzieci z tymi emblematami zamieniają się miejscami.

ZABAWA 5

Emblematy możemy również wykorzystać do gry w memory. W zależności jakie emblematy wybierzecie zadaniem dzieci będzie odszukiwanie par:

 • dwa takie same obrazki,
 • obrazek i jego cień.

ZABAWA 6

Do zabawy będziecie potrzebować emblematów przedstawiających mieszkańców łąki (wydrukowanych w kilku egzemplarzach). Zadaniem dzieci je dokończenie rytmów rozpoczętych przez nauczyciela.

ZABAWA 7

Do zabawy potrzebujecie emblematów przedstawiających mieszkańców łąki oraz woreczek. Chętne dzieci podchodzą i losują jeden z emblematów. Ich zadaniem jest pokazanie innym jaki to owad, a pozostałe dzieci odgadują.

ZABAWA 8

Lot motyli… do zabawy potrzebujecie emblematów motyli dla każdego dziecka oraz muzyki (wolna – szybka). Zadaniem dzieci jest naśladowanie lotu motyli.

MATERIAŁY DO ZABAW

Poniżej znajdziecie materiały, które mogą Wam się przydać podczas przygotowywania powyższych zabaw.

EMBLEMATY

Emblematy 1

Emblematy 2

Emblematy 3

Emblematy 4

Emblematy 5

Emblematy 6

KOSTKI DO GRY

Kostka 1

Kostka 2

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF , jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

Na stronie znajdziecie jeszcze inne inspiracja >>>PLANSZE DEMONSTRACYJNE<<< oraz >>>KARTY PRACY<<< 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥
DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl
MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

2 komentarze
 1. Ilona 3 lata temu

  Świetna strona z pomysłami na zabawy dla dzieci.

 2. Małgorzata 3 lata temu

  Dziękuję

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?