Pizza… kto z nas nie lubi tych włoskich placków? Tak się składa, że i te pyszne krążki mają swój wielki dzień. Dzień Pizzy przypada na 9 lutego i jest to dobry moment by wspólnie z przedszkolakami dowiedzieć się skąd ta pizza tak w ogóle pochodzi. Poniżej przygotowałam kilka pomysłów, które może zainspirują Was do przygotowania Dnia Pizzy dla dzieci 🙂

WIZYTA W PIZZERII

Tego dnia, na pewno miłą niespodzianką dla dzieci byłoby wyjście do pobliskiej pizzerii na warsztaty. Wiem, że czasami jest to trudno do zorganizowania albo po prostu nie macie w pobliżu przedszkola pizzerii. Jednak jak uda się Wam zorganizować takie warsztaty to >>>TUTAJ<<<  zajdziecie kilka wzorów podziękowań.

GOŚCIMY “PIZZER-MENA”

Jeżeli nie udało Wam się wyjść do pizzerii to może znacie jakiegoś PIZZER-MENA, który odwiedził by wasze przedszkole i pokazał jak zrobić prawdziwą pizzę. Przy okazji taki specjalista od pizz, mógłby zademonstrować dzieciom, jak kręcić i podrzucać placki do pizzy 🙂 Przedszkolaki takim pokazem na pewno będą zachwycone.

PIZZA NA DOWÓZ

Jest to zabawa ruchowa, do której będziecie potrzebować pudełek po pizzy (najlepiej tyle ile macie stolików w sali, bo pudełka potem będą Wam jeszcze potrzebne). Zadaniem dzieci jest przejście z pudełkiem po pizzy (trzymając go na dłoni, tak jak kelner tacę) po wcześniej przygotowanym torze przeszkód. Aby zabawa przebiegła szybciej możecie podzielić dzieci na grupy. Wygrywa grupa, która wykonana zadanie najszybciej.

PIZZA JAK MALOWANA

Jest to wykonanie grupowych prac plastycznych. Na każdy stolik potrzebujecie: pudełka po pizzy, koła wyciętego z brystolu, który dodatkowo dzielimy na tyle części ile jest dzieci przy stoliku, kolorowych gazet i ulotek, z których dzieci będą wycinać dodatki do pizzy, kredki, klej, nożyczki. Zadaniem dzieci jest przygotować swój kawałek pizzy tak jak najbardziej lubią 🙂 gotowe pizze na koniec wkładamy do pudełek.

PLASTELINOWE PIZZE

To drugi pomysł na wykonanie pracy plastycznej do tematu PIZZA 🙂 Tym razem będziecie potrzebować: plasteliny, którą możecie zastąpić masą solną (pamiętajcie później tak przygotowaną pizzę należy pomalować farbami). Nie będę się tu za dużo rozpisywać. Wystarczy jak dzieci uruchomią swoją wyobraźnię i przygotują plastelinowe pizzerinki 🙂

CIEKAWOSTKI O PIZZY

Poniżej przygotowała planszę dotyczącą kilku ciekawostek o pizzy 🙂 możecie pobrać przygotowaną planszę i wspólnie z dziećmi omówić kilka, najbardziej zaskakujących pizzowych faktów.

PLIK DO POBRANIA: CIEKAWOSTKI O PIZZY

GDZIE DOSTARCZONO PIZZĘ?

Poniżej znajdzie kilka zagadek obrazkowych, zadaniem dzieci jest odgadnąć dokąd dostarczono pizzę. Wydrukowane karteczki przedszkolaki mogą losować z pudełka na pizzę 🙂

GDZIE DOSTARCZONO PIZZĘ (1)

GDZIE DOSTARCZONO PIZZĘ (2)

GDZIE DOSTARCZONO PIZZĘ (3)

GDZIE DOSTARCZONO PIZZĘ (4)

JAK PRZYGOTOWUJEMY PIZZĘ?

Czyli jakie czynności wykonujemy od przygotowania ciasta, aż do jedzenia. Poniżej znajdziecie kilka plansz, które możecie zademonstrować dzieciom np. przed wspólnym pieczeniem pizzy.

ETAPY PRZYGOTOWANIA PIZZY 1

ETAPY PRZYGOTOWANIA PIZZY 2

ETAPY PRZYGOTOWANIA PIZZY 3

ETAPY PRZYGOTOWANIA PIZZY 4

ETAPY PRZYGOTOWANIA PIZZY 5

ETAPY PRZYGOTOWANIA PIZZY 6

ETAPY PRZYGOTOWANIA PIZZY 7

ETAPY PRZYGOTOWANIA PIZZY 8

ETAPY PRZYGOTOWANIA PIZZY 9

PIECZEMY PRZEDSZKOLNĄ PIZZĘ

Jeżeli nie udało Wam się wyjść do pizzerii, albo zaprosić prawdziwego PIZZER-MENA zawsze możecie z dziećmi samodzielnie upiec pizzę 🙂 Nie będę Wam podawać przepisu, bo uważam, że każdy z Was ma swój sprawdzony, który zawsze wychodzi. Na pewno przedszkolaki ze smakiem zjedzą taką samodzielnie upieczoną pizzę.

DODATKOWE ATRAKCJE I MATERIAŁY

  1. FOTO-BUDKA nie zapomnijcie jej przygotować 🙂 wspólnie wykonane zdjęcia będą na pewno miłą pamiątką.
  2. DYPLOM poniżej zajdziecie dyplom, który możecie wręczyć dzieciom po skończonej zabawie. PLIK DO POBRANIA: DZIEŃ PIZZY – DYPLOM

PIZZA I WESOŁA PLAY LISTA

Tego dnia nie może brakować muzyki 🙂 poniżej znajdziecie kilka utworów o pizzy itd. 🙂

“Włoskie wakacje” >>>TUTAJ<<<

“Pizza łasucha” SMERFY >>>TUTAJ<<<

“Ballada o pizzy” w wykonaniu ALVINA I WIEWIÓREK 🙂 >>>TUTAJ<<<

“Pizza song” propozycja piosenki w języku angielskim >>>TUTAJ<<<

“Oh le le” Pizza Boys >>>TUTAJ<<<

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF , jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

A WY JAKIE MACIE POMYSŁY NA ZORGANIZOWANIE TEGO DNIA?

PISZCIE W KOMENTARZACH PONIŻEJ 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?