Niektórzy obchodzą Halloween, a inni bawią się z dziećmi podczas zorganizowanego w przedszkolu Święta Dyni… poniżej znajdziecie kilka pomysłów na zabawy, w których główną rolę grają właśnie dynie 🙂 Poniższe zabawy są jedynie inspiracjami i możecie je dowolnie modyfikować, tak by jak najbardziej Wam odpowiadały.

Jak przygotować się do Dnia Dynia? Na pewno będziecie potrzebować dyń w rożnych rozmiarach i kształtach, zawsze możecie poprosić dzieci, aby wspólnie z rodzicami przynieśli do przedszkola dynie 🙂 Bardzo fajnym pomysłem byłoby się dogadać z Paniami Kucharkami, aby tego dnia przygotowały dyniowe smakołyki np. zupę lub dyniowe placki 🙂 które po skończonej zabawie zjecie 🙂

DYNIOWE ZABAWY

DYNIA PARZY

„Jak przyjemnie i wesoło
kiedy dynia krąży wkoło
Dynia tu, dynia tam,
dynia krąży tu i tam”.

Wszystkie dzieci stoją w kole, podczas muzyki podają sobie małą dynię. Na przerwę w muzyce dziecko, które zostanie z dynią w ręku odpada.

SLALOM Z DYNIĄ

Przed zabawą należy przygotować tor przeszkód, który dzieci będą pokonywać tocząc przed sobą dynię 🙂

ILE JEST DYŃ?

Wspólnie z dziećmi możecie przeliczać dynie, które są w poszczególnych koszach, porównywać gdzie jest więcej, a gdzie mniej itd.

DYNIOWE KRĘGLE

W tej zabawie kulą do kręgli będzie oczywiście dynia, a kręglami mogą być np. plastikowe kubeczki, które z dorysowanymi buziami będą przypominać małe duszki lub plastikowe kręgle, które często mamy na wyposażeniu przedszkola.

CO ZNAJDZIEMY W DYNI?

Wspólnie z dziećmi możecie wydrążyć jedną z przyniesionych dyń. Dzieci będą miały okazję zobaczyć co kryje w sobie dynia i co możemy z tym zrobić. Możecie wydobyte pestki rozłożyć na papierze i pozostawić do osuszenia. Natomiast z miąższu możecie dzieciom powiedzieć, że robi się zupy lub placuszki 🙂 Fajnie by było przygotować dzieciom do degustacji takie dyniowe placuszki lub zupę 🙂

KTO PIERWSZY…

Każdemu przedszkolakowi dajemy jedną pestkę dyni, zadaniem dzieci jest w jak najszybszym czasie dodarcie do smakowitego środka.

JAK SMAKUJĄ PESTKI DYNI???

Do tej zabawy możecie kupić już wyłuskane pestki dyń, albo wykorzystać z poprzedniej zabawy samodzielnie wydobyte przez przedszkolaków pestki 🙂

OBRAZKI Z PESTEK DYNI

Należy w miseczkach przygotować pestki, z których przedszkolaki będą układać swój obrazek. Warto dzieciom dać kartki oraz kleje, na których będą przyklejać swój “pestkowy obrazek”.

KTÓRA DYNIA WIĘKSZA?

Dynie małe, dynie duże,

dynie w dole, dynie w górze.

Dynie z lewej, dynie z prawej,

dynie kręcą się w zabawie. 

Zadaniem dzieci jest ułożenie przygotowanych wcześniej dyń od największej do najmniejszej 🙂 jeżeli nie macie dyń, możecie zawsze wydrukować obrazi przedstawiające dynie 🙂

BALONOWE DYNIE

Do tej pracy będziecie potrzebować balonów w kolorze pomarańczowym, czarnych flamastrów (najlepiej markerów), albo powycinane wcześniej oczy, buzie itd., klej, zieloną bibułę. Zadaniem dzieci jest nadmuchać balon (jeżeli wiecie, że wasze przedszkolaki nie dadzą sobie z tym rady, napompujcie wcześniej balony), a następnie przedszkolaki ozdabiają swoją “balonową dynie” dorysowując lub przyklejając buzie, z zielonej bibuły można przygotować liście oraz ogonki, które przykleicie na górze 🙂

DODATKOWE ATRAKCJE

DYNIOWE PRZEBRANIA

Kilka dni wcześniej możecie dać rodzicom ogłoszenie, aby na Dzień Dyni dzieci w miarę możliwości były ubrane na pomarańczowo, albo były przebrane za dynie 🙂 Jak już zdecydujecie się na przebrania, warto przygotować sobie kilka  dyniowych opasek, które założycie dzieciom, które nie zostały przebrane przez rodziców (niestety tak tez może się zdarzyć). Na koniec możecie nagrodzić dzieci pamiątkowym dyplomem. Wzory dyplomów znajdziecie poniżej.

DYPLOM – za najbardziej oryginalne przebranie dyni

DYPLOM – za najbardziej oryginalne przebranie dyni (2)

DYPLOM – za najbardziej oryginalne przebranie dyni (3)

DYNIOWA FOTOBUDKA

Bardzo fajnym pomysłem może okazać się przygotowanie makiety dyni, w której będzie otwór na twarz dzieci 🙂 takie pamiątkowe zdjęcie na pewno będzie miłą niespodzianką 🙂

DYNIA

Wcześniej możecie zorganizować konkurs plastyczny na najciekawiej wykonaną dynię, a podczas Dnia Dyni zorganizować galerię prac dzieci oraz wręczyć pamiątkowe dyplomy. Wzory dyplomów znajdziecie poniżej.

DYPLOM – za udział w konkursie plastycznym DYNIA (2)

DYPLOM – za udział w konkursie plastycznym DYNIA (3)

DYPLOM – za udział w konkursie plastycznym DYNIA

DYNIOWE MEDALE

Na zakończenie zabawy możecie wręczyć każdemu dziecku pamiątkowe medale, różne wzory znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

DYNIOWA PLAY LISTA

Oczywiście podczas Dnia Dyni nie może zabraknąć muzyki, przy której będziecie się wspólnie z dziećmi bawić. Poniżej znajdziecie kilka dyniowych tytułów…

“Dynia” >>>TUTAJ<<<

“Piosenka o dyni” sł. i muz. Maria  Tomaszewska >>>TUTAJ<<<

“Dynia jak bania” sł. i muz. Cezary Cesarz >>>TUTAJ<<<

“Zjadacz dyń” >>>TUTAJ<<<

A JAKIE WY MACIE POMYSŁY NA ZORGANIZOWANIE PRZEDSZKOLNEGO DNIA DYNI???

Piszcie poniżej…

Dodatkowo na stronie znajdziecie kilka wzorów liter, które mogą zdobić Wasze gazetki, znajdziecie je >>>TUTAJ<<<.


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?