Tym razem pomysł na grę dla dzieci, a raczej układankę literową. Poniżej znajdziecie wszystkie potrzebne materiały, które zapisałam  jako pliki PDF, jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

ZASADY GRY:

Zasady gry są bardzo proste, na dywanie rozkładamy literki, które umieszczone są na obrazkach. Starałam się opracować literki tak, by z każdego wzoru były małe i duże litery drukowane oraz pisane czcionką ElementarzDwa. Chciałabym również zaznaczyć, że w plikach do pobrania literki nie są po kolei i należy wydrukować ich tyle by udało się ułożyć wszystkie wyrazy, które zapisane są na karteczkach, przygotowanych do gry.

Taka drobna uwaga:  jak wprowadzacie dzieciom zabawę możecie na początku wykorzystać jedynie jeden rodzaj literek np. tylko duże litery drukowane, a dopiero potem wprowadzać kolejne warianty z małymi literami oraz pisanymi czcionką ElementarzDwa.

LITERKI DO POBRANIA

PDF

LITERY- piłka, piłki

LITERY- piłka, piłki (małe litery)

LITERY – piłka, piłki (czcionka ElementarzDwa)

LITERY – lód, lody

LITERY- lód, lody (małe litery)

LITERY- lód, lody (czcionka ElementarzDwa)

LITERY- góra, góry

LITERY – góra, góry (małe litery)

LITERY – góra, góry (czcionka ElementarzDwa)

LITERY-muszla-muszle

LITERY – muszla, muszle (małe litery)

LITERY – muszla, muszle (czcionka ElementarzDwa)

LITERY – fala, fale

LITERY – fala, fale (małe litery)

LITERY – fala, fale (czcionka ElementarzDwa)

LITERY – morze, jezioro, rzeka

LITERY – morze, jezioro, rzeka (małe litery)

LITERY – morze, jezioro, rzeka (czcionka ElementarzDwa)

LITERY – słońce

LITERY – słońce (małe litery)

LITERY – słońce (czcionka ElementarzDwa)

LITERY- góra, góry

LITERY – góra, góry (małe litery)

LITERY – góra, góry (czcionka ElementarzDwa)

LITERY – koło, ratownik

LITERY – koło, ratownik (małe litery)

LITERY- koło, ratownik (czcionka ElementarzDwa)

Pamiętajcie, że literek z danego wzoru należy wydrukować tyle, by za każdym razem udało się ułożyć z nich wyrazy zapisane na karteczkach, które losują dzieci z przygotowanego woreczka lub pudełka.

Dziecko po wylosowaniu karteczki z danym wyrazem, stara się na dywanie odszukać literki umieszczone na poszczególnych obrazkach, tak by ułożyć z nich zapisany na kartce wyraz. Oczywiście przy wprowadzeniu wszystkich wariantów liter, dziecko musi uważać by ułożyć dany wyraz z liter np. drukowanych małych lub pisanych czcionką ElementarzDwa.

Na przykład po wylosowaniu karteczki, wspólnie odczytujemy wyraz umieszczony na karteczce, a następnie dziecko stara się go samodzielnie ułożyć.

KARTECZKI Z NAPISAMI I OBRAZKAMI DO POBRANIA

PDF

NAPISY – słońce

NAPISY – piłka, piłki

NAPISY – muszla, muszle

NAPISY – morze, jezioro, rzeka

NAPISY – lód, lody

NAPISY – koło, ratownik

NAPISY – góra, góry

NAPISY – fala, fale 

Dla ułatwienia obok każdego napisu umieściłam obrazek. W ten sposób dzieci będą wiedziały, z którego zestawu literek muszą w danym momencie korzystać. Napisy są przygotowane tak jak literki za pomocą małych i dużych liter drukowanych oraz pisane czcionką ElementarzDwa. Oczywiście nie musicie wykorzystywać wszystkich, tak jak w przypadku literek, korzystacie tylko z tych, które wprowadzacie 🙂

Dodatkowo przygotowałam kilka karteczek z samymi obrazkami, jeżeli uważacie, że wasze dzieci nie dadzą sobie rady z układaniem wyrazów z literek. Wtedy dziecko odszukuje z rozsypanych na dywanie obrazków ten, który wylosował.

OBRAZKI DO POBRANIA

PDF

OBRAZKI

Podczas zabawy możecie również wykorzystać jednocześnie literki oraz obrazki utrudniając dzieciom zadanie 🙂 ale wybór pozostawiam Wam 🙂

Chciałam jeszcze dodać, aby gra była trwalsza i wystarczyła na trochę 🙂 najlepiej wydrukować, zalaminować i wyciąć poszczególne jej elementy 🙂

Literki oraz napisy możecie wykorzystać również do ozdabiania waszych wakacyjnych gazetek 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?