Dzień Chłopaka obchodzony jest pod koniec września, natomiast nieco starsi Panowie swoje święto obchodzę kilka dni po Dniu Kobiet. Poniżej znajdziecie kilka zabaw, które możecie wykorzystać podczas obchodów Dnia Chłopaka lub Dnia Mężczyzny 🙂

Jeżeli korzystaliście z pomysłów na zabawy z okazji Dnia Kobiet, to tu będzie podobnie tylko, że tym razem główną rolę będą ogrywać chłopcy, a dziewczynki zamienią się w jurorów 🙂 Poniżej znajdziecie kilka konkurencji na MISTERA PRZEDSZKOLAKÓW. Dodatkowo poniżej możecie pobrać numerki dla kandydatów do tego tytułu.

ZNACZKI – NUMERY DLA KANDYDATÓW NA MISTERA

Tak jak to było w przypadku wyborów MISS i tym razem nie ma jednego zwycięscy 🙂 jeżeli konkurencji jest mniej niż chłopców w grupie, to wystarczy niektóre tytuły przyznać kilku kandydatom 🙂

Więc zaczynamy:

1. “Prezentacja Misterów” – jest to wejście i ustawienie się chłopców w półkolu w hip-hopowym rytmie 🙂 dziewczynki w tym czasie siedzą na wcześniej przygotowanych miejscach 🙂

2. “Mister Najszybszego Liczenia” – chłopcy mają za zadanie najszybciej policzyć ile sztang jest na planszach, które prezentują dziewczynki. Odpowiada ten, który zgłosi się jako pierwszy, a w razie pomyłki, odpowiada następny w kolejności chłopiec. Możecie skorzystać z plansz, które zamieściłam poniżej 🙂 materiały zapisałam jako JPEG.

3. “Piłkarski Mistrz” – zabawę możecie przeprowadzić na kilka sposobów, albo wykorzystać oba pomysły.

  • Pierwsza propozycja, chłopcy kopią piłką między przygotowanymi wcześniej pachołkami (slalom z piłką), zadaniem dziewczyn jest mierzyć czas, wygrywa ten, który zrobi to najszybciej 🙂
  • Druga propozycja to chłopcy kopią balonem (zamiast piłki) do góry, wygrywa ten któremu uda się to zrobić najwięcej razy (tak by balon nie upadł).

4. “Mister Celnego Oka” – tym razem chłopcy rzucaj do celu. Mogą rzucać woreczkami, piłeczkami do pojemników. Organizację tej zabawy zostawiam już Wam, bo same najlepiej wiecie jak ją przeprowadzić w swojej grupie.

5. “Mistrz Samochodowej Kierownicy” – są to zgadywanki, chłopcy mają za zadanie odgadnąć markę samochodu po znaczku (proponuję drogie Panie, aby sobie przed taką zabawą przypomnieć nazwy poszczególne marek samochodowych 🙂 ). Plansze z pomocami znajdziecie poniżej 🙂 materiały zapisałam jako JPEG.

Jeżeli uważacie, że to będzie trudne, to możecie przygotować zagadki dotyczące pojazdów 🙂

6. “Najbardziej Rozskakany Mister” – no cóż, w tej zabawie sprawdzamy, który chłopiec najwyżej, najdalej lub najdłużej skacze 🙂

7.”Najbardziej Wysportowany Mister” – tym razem chłopcy będą robić pompki, a zadaniem dziewczyn jest liczyć, ten kto zrobi ich najwięcej wygrywa.

8. “Najbardziej Roztańczony Mister” – ale nie będzie to zwykły taniec, tylko “roboci taniec połamaniec”, postarajcie się znaleźć taką muzykę, by była jak najbardziej odpowiednia dla robotów 🙂

Po wszystkich konkurencjach, dziewczyny wraz z Panią mają chwilę na naradę, aby przyznać tytuły kandydatom, którzy brali udział w poszczególnych konkurencjach. Przygotowują dyplomy, po czym następuje złożenie życzeń, rozdanie dyplomów i wspólna zabawa, przy muzyce 🙂 Można także przygotować poczęstunek, na pewno dzieci się ucieszą 🙂

Poniżej znajdziecie wzory dyplomów, materiały zapisałam jako pliki PDF, jeżeli nie wiecie jak pobrać to TUTAJ znajdziecie krótką instrukcję 🙂


DYPLOMY DLA CHŁOPCÓW

DYPLOM – NAJBARDZIEJ WYSPORTOWANY MISTER

DYPLOM – PIŁKARSKI MISTRZ

DYPLOM – NAJBARDZIEJ ROZTAŃCZONY MISTER

DYPLOM – MISTER CELNEGO OKA

DYPLOM – MISTER NAJSZYBSZEGO LICZENIA

DYPLOM – MISTRZ SAMOCHODOWEJ KIEROWNICY

DYPLOM – NAJBARDZIEJ ROZSKAKANY MISTER

Piszcie pod postem jakie Wy macie pomysły 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

1 komentarz
  1. Arleta 7 lat temu

    świetne jak zawsze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?