Nie wiem czy wiecie, ale nawet kolczaste jeża mają swoje święto i wypada ono 10 listopada. Jest to dzień, w którym wspólnie z dziećmi możecie porozmawiać o tym zwierzątku. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na zabawy oraz inne przydatne materiały, które możecie wykorzystać podczas Dnia Jeża.

KILKA WAŻNYCH INFORMACJI…

Na stronach internetowych jest mnóstwo informacji dotyczących tych małych, kolczastych zwierzątek, które niejednokrotnie możemy spotkać w parku, a nawet ogrodzie. Ja znalazłam kilka stron, na które naprawdę warto zajrzeć, a dodatkowo można pobrać z nich naprawdę dużo pomocy, artykułów oraz kart pracy, które z pewnością wykorzystacie podczas zabaw z dziećmi…

  1. EKO KALENDARZ >>>TUTAJ<<< znajdziecie tam wiele przydatnych informacji, a pakiecie edukacyjnym, który jest do pobrania zamieszczone są ciekawe karty pracy i nie tylko…
  2. MIASTO DZIECI >>>TUTAJ<<< znajdziecie tam, kilka istotnych informacji na temat życia jeży, napisanych w prosty sposób… w sam raz dla dzieci 🙂

Mnóstwo jeżowych inspiracji możecie znaleźć na innych blogach oraz stronach przeznaczonych dla nauczycieli jak np. Bliżej Przedszkola czy Edux.pl 🙂 Zamieszczane są tam scenariusze dotyczące jeży i nie tylko…

JEŻYKOWE ZABAWY…

Poniżej znajdziecie kila zabaw, w których główną rolę odgrywają oczywiście jeże 🙂

  1. “Na dywanie siedzi jeż” jest to chyba najbardziej znana i lubiana przez dzieci zabawa o jeżyku. Polega na tym, że dzieci siedzą lub stoją w kole, a pośrodku jest jedno dziecko – czyli nasz jeżyk. Wszystkie dzieci mówią rymowankę: Na dywanie siedzi jeż, co on robi to my też… po tych słowach jeż pokazuje dany ruch, który wykonują dzieci. Po czym dzieci kończą rymowankę: My lubimy bardzo jeże, niech nowego nam wybierze… wtedy jeżyk wybiera nowego jeżyka spośród dzieci i mówi: Ja jestem jeż lubię (imię dziecka) też… i zabawa toczy się dalej.
  2. “Wesołe jeżyki” jest to zabawa ruchowa przy muzyce. Podczas muzyki dzieci maszerują, podskakują w rytm muzyki. Na przerwę w muzyce kładą się na dywanie i zwijają “w kulkę”.
  3. “Jeżyk z jabłuszkiem” jest to zabawa orientacyjno-porządkowa. Do zabawy będziecie potrzebować woreczków, które należy porozkładać na dywanie. Dzieci w rytm wystukiwany na bębenku wesoło biegają po dywanie, na hasło: JEŻE NIOSĄ JABŁKA dzieci podnoszą worek, który kładą na głowie i tym razem maszerują z workiem na głowie w rytm wystukiwany na bębenku.
  4. “Jeżyk śpi” na dywanie rozkładamy szarfy, będą to zimowe legowiska jeży, podczas muzyki dzieci maszerują między szrafami na przerwę w muzyce szukają swojego legowiska i układają się do zimowego snu.

JEŻYKOWA PLAY LISTA

No cóż także podczas Dnia Jeża nie może brakować muzyki przy, której będziecie się bawić wspólnie z dziećmi. Poniżej znajdziecie kilka muzycznych utworów o jeżach.

“A to jeż” Fasolki >>>TUTAJ<<<

“Jeż” >>>TUTAJ<<<

“Kolczasty jeż” >>>TUTAJ<<<

“Jeż” >>>TUTAJ<<<

“W lesie mieszka mały jeż” >>>TUTAJ<<<

“Jeż” >>>TUTAJ<<<

“Idzie jeż…” >>>TUTAJ<<<

JEŻYKOWA DEKORACJA

Nie zapomnijcie udekorować swoich sal, może do tego przydadzą się Wam poniższe “jeżykowe literki”, z których ułożycie napis: Dzień Jeża 🙂

NAPIS – DZIEŃ JEŻA

JEŻYKOWE MEDALE I DYPLOMY

Na zakończenie wspólnych zabaw warto nagrodzić dzieci za ich starania 🙂 Dlatego przygotowałam poniżej kilka medali, które możecie wręczyć dzieciom na koniec zabawy.

MEDAL – DZIEŃ JEŻA (czarno-biały)

MEDAL – DZIEŃ JEŻA (kolorowy)

Dodatkowo przygotowałam kilka wzorów dyplomów…. poniżej znajdziecie między innymi dyplom za udział w zabawach z okazji Dnia Jeża oraz dyplom, który możecie wręczyć za udział w konkursie plastycznym, w którym do wykonania był jeż. Przygotowałam również dyplom za najciekawsze przebranie jeża, bo na ten dzień możecie razem z dziećmi przebrać się własnie za jeże 🙂

DYPLOM – DZIEŃ JEŻA (za najciekawsze przebranie jeża) 2

DYPLOM – DZIEŃ JEŻA (za najciekawsze przebranie jeża)

DYPLOM – DZIEŃ JEŻA (za udział w konkursie plastycznym jeż) 2

DYPLOM – DZIEŃ JEŻA (za udział w konkursie plastycznym jeż)

DYPLOM – DZIEŃ JEŻA (za udział w zabawach) 2

DYPLOM – DZIEŃ JEŻA (za udział w zabawach)

A Wy jakie macie pomysły na zorganizowanie dzieciom Dnia Jeża???

piszcie poniżej…

***

KONKURS…

Przy okazji zapraszam wszystkich do udziału w urodzinowym konkursie, w którym do wygrania jest pierwszy, autorski Przedszkolankowy zestaw pomocy dydaktycznych, a szczegóły znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂 🙂 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?