W styczniu swoje wielkie święto obchodzą babcie i dziadkowie. Jest to zatem czas, gdy nasze działania w przedszkolu skupiamy właśnie wokół tematu DZIADKÓW. Przygotowujemy laurki, uczymy się wierszy oraz piosenek, które dzieci zaprezentują najbliższym, jak również poruszamy tematy związane z rodziną oraz pomocą osobom starszym. Co jednak zrobić, kiedy z różnych względów nie ma dzieci w przedszkolu, grupa jest na kwarantannie lub po prostu dzieci są chore? Poniżej znajdziecie pomysły na interaktywne gry, które zostały opracowane w programie LearnigApps. Za pomocą tej aplikacji w bardzo prosty sposób, można tworzyć zadania dla dzieci, a ich wykonanie nie wymaga wydruku. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonują zadania bezpośrednio na komputerze, tablecie lub telefonie.

• INTERAKTYWNE GRY Z BABCIĄ I DZIADKIEM •

GRA 1: BABCIA I DZIADEK zadaniem dzieci jest dopasowanie obrazków przedstawiających różne przedmioty na te, które pasują do babci i na te, które pasują do dziadka. Podczas wskazywania przedmiotów dzieci mogą uzasadnić, dlaczego akurat w ten sposób dopasowały poszczególne przedmioty. Celem zabawy jest rozwijanie logicznego myślenia u dzieci. Aby sprawdzić czy zadanie zostało poprawnie wykonane należy kliknąć w niebieskie kółeczko (jest w prawym, dolnym rogu).

LINK DO GRY: https://learningapps.org/watch?v=p86903x3522

GRA 2: MEMORY Z DZIADKIEM I BABCIĄ zadaniem dzieci jest odszukanie takich samych obrazków. Celem gry jest doskonalenie umiejętności skupienia uwagi oraz doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej. Aby sprawdzić czy zadanie zostało poprawnie wykonane należy kliknąć w niebieskie kółeczko (jest w prawym, dolnym rogu).

LINK DO GRY: https://learningapps.org/watch?v=p4gzc1g7t22

GRA 3: NAJMNIEJSZA BABCIA zadaniem dzieci jest ułożenie plansz przedstawiających babcię według kolejności  od najmniejszego do największego. Aby przesunąć plansze należy na nie kliknąć myszką i przeciągnąć na odpowiednie miejsce. Aby sprawdzić czy zadanie zostało poprawnie wykonane należy kliknąć w niebieskie kółeczko (jest w prawym, dolnym rogu). Celem zabawy jest doskonalenie umiejętności szeregowania według określonego kryterium (wielkość).

LINK DO GRY: https://learningapps.org/watch?v=poawiv3e522

GRA 4: NAJWIĘKSZY DZIADEK zadaniem dzieci jest ułożenie plansz przedstawiających dziadka według kolejności  od największego do najmniejszego. Aby przesunąć plansze należy na nie kliknąć myszką i przeciągnąć na odpowiednie miejsce. Aby sprawdzić czy zadanie zostało poprawnie wykonane należy kliknąć w niebieskie kółeczko (jest w prawym, dolnym rogu). Celem zabawy jest doskonalenie umiejętności szeregowania według określonego kryterium (wielkość).

LINK DO GRY: https://learningapps.org/watch?v=pmeno95b222

UWAGI: Linki do gier, które zostały podane przekierowują do gry pełnoekranowej, aby z niej wyjść należy kliknąć w klawisz escape [Esc]. Poniżej znajdziecie do pobrania plik PDF, który zawiera opis gier oraz linki, które przekierują dzieci bezpośrednio do danej gry. POWODZENIA!

PLIK DO POBRANIA: INTERAKTYWNE GRY z babcią i dziadkiem

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?