W styczniu swoje wielkie święto obchodzą babcie i dziadkowie. Jest to zatem czas, gdy nasze działania w przedszkolu skupiamy właśnie wokół tematu DZIADKÓW. Przygotowujemy laurki, uczymy się wierszy oraz piosenek, które dzieci zaprezentują najbliższym, jak również poruszamy tematy związane z rodziną oraz pomocą osobom starszym. Co jednak zrobić, kiedy z różnych względów nie ma dzieci w przedszkolu, grupa jest na kwarantannie lub po prostu dzieci są chore? Poniżej znajdziecie pomysły na interaktywne gry, które zostały opracowane w programie LearnigApps. Za pomocą tej aplikacji w bardzo prosty sposób, można tworzyć zadania dla dzieci, a ich wykonanie nie wymaga wydruku. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonują zadania bezpośrednio na komputerze, tablecie lub telefonie.

• INTERAKTYWNE GRY Z BABCIĄ I DZIADKIEM •

GRA 1: BABCIA I DZIADEK zadaniem dzieci jest dopasowanie obrazków przedstawiających różne przedmioty na te, które pasują do babci i na te, które pasują do dziadka. Podczas wskazywania przedmiotów dzieci mogą uzasadnić, dlaczego akurat w ten sposób dopasowały poszczególne przedmioty. Celem zabawy jest rozwijanie logicznego myślenia u dzieci. Aby sprawdzić czy zadanie zostało poprawnie wykonane należy kliknąć w niebieskie kółeczko (jest w prawym, dolnym rogu).

LINK DO GRY: https://learningapps.org/watch?v=p86903x3522

GRA 2: MEMORY Z DZIADKIEM I BABCIĄ zadaniem dzieci jest odszukanie takich samych obrazków. Celem gry jest doskonalenie umiejętności skupienia uwagi oraz doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej. Aby sprawdzić czy zadanie zostało poprawnie wykonane należy kliknąć w niebieskie kółeczko (jest w prawym, dolnym rogu).

LINK DO GRY: https://learningapps.org/watch?v=p4gzc1g7t22

GRA 3: NAJMNIEJSZA BABCIA zadaniem dzieci jest ułożenie plansz przedstawiających babcię według kolejności  od najmniejszego do największego. Aby przesunąć plansze należy na nie kliknąć myszką i przeciągnąć na odpowiednie miejsce. Aby sprawdzić czy zadanie zostało poprawnie wykonane należy kliknąć w niebieskie kółeczko (jest w prawym, dolnym rogu). Celem zabawy jest doskonalenie umiejętności szeregowania według określonego kryterium (wielkość).

LINK DO GRY: https://learningapps.org/watch?v=poawiv3e522

GRA 4: NAJWIĘKSZY DZIADEK zadaniem dzieci jest ułożenie plansz przedstawiających dziadka według kolejności  od największego do najmniejszego. Aby przesunąć plansze należy na nie kliknąć myszką i przeciągnąć na odpowiednie miejsce. Aby sprawdzić czy zadanie zostało poprawnie wykonane należy kliknąć w niebieskie kółeczko (jest w prawym, dolnym rogu). Celem zabawy jest doskonalenie umiejętności szeregowania według określonego kryterium (wielkość).

LINK DO GRY: https://learningapps.org/watch?v=pmeno95b222

UWAGI: Linki do gier, które zostały podane przekierowują do gry pełnoekranowej, aby z niej wyjść należy kliknąć w klawisz escape [Esc]. Poniżej znajdziecie do pobrania plik PDF, który zawiera opis gier oraz linki, które przekierują dzieci bezpośrednio do danej gry. POWODZENIA!

PLIK DO POBRANIA: INTERAKTYWNE GRY z babcią i dziadkiem

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account