Tym razem prezentuję moją prezentację multimedialną dotyczącą drzew owocowych 🙂 taka prezentacja może się przydać na początku roku szkolnego wraz z nadejściem jesiennych dni, kiedy omawiamy dary jesieni. Prezentację podzieliłam na dwie części. Pierwsza przeznaczona jest dla dzieci młodszych natomiast druga dla dzieci starszych. Jest jeszcze trzecia wersja tej samej prezentacji, czyli połączona ze sobą pierwsza i druga wersja 🙂

Prezentację zapisałam jako plik PowerPoint 97-2003, a jeżeli nie wiecie jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

PLIK DO POBRANIA: W SADZIE OWOCOWYM – prezentacja multimedialna (1)

  • Prezentacja zaczyna się od dobrze znanego wierszyka, który może być wprowadzeniem do tematu zajęć:

Wpadła gruszka do fartuszka,

a za gruszką dwa jabłuszka.

A śliweczka wpaść nie chciała,

bo śliweczka niedojrzała.

Po krótkim wstępnie wspólnie z dziećmi możecie obejrzeć kilka zdjęć przedstawiających sady owocowe. Na końcu czeka na dzieci rozwiązanie kilku zadań.

  • Prezentacja dla dzieci starszych różni się tym, że zaczynamy od “Opowiadania Kasi”, poniżej znajdziecie przykładowy tekst, ale możecie go dowolnie modyfikować zmieniać lub napisać własny 🙂

“Opowiadanie Kasi”

Witam, nazywam się Kasia. Dzisiaj idę do naszego sadu, który jest za domem. Rośnie w nim dużo drzew, a na nich co roku pojawiają się najsłodsze owoce. Dzisiaj mama poprosiła mnie, abym zebrała do koszyków jabłka, gruszki i śliwki, z których upiecze pyszne ciasta. Dlatego zaraz po śniadaniu przygotowałam sobie trzy kosze i poszłam do sadu. Do żółtego koszyka włożyłam 3 czerwone jabłka. Do zielonego zebrałam 2 gruszki, a do brązowego  4  śliweczki. Mama na pewno ucieszy się i upiecze pyszne ciasta 🙂

Potem Kasia zadaje dzieciom pytania 🙂 a prezentację kończymy zadaniami dla przedszkolaka 🙂

Jak Wam się podobają moje prezentacje???


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

3 komentarze
  1. A. 6 lat temu

    Niestety nie znajduje żadnej prezentacji 🙁

  2. Emilia 6 lat temu

    Rewelacja! Jest Pani niezwykle pomysłowa i pracowita!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?