„W sadzie owocowym” – prezentacja multimedialna

Tym razem prezentuję moją prezentację multimedialną dotyczącą drzew owocowych 🙂 taka prezentacja może się przydać na początku roku szkolnego wraz z nadejściem jesiennych dni, kiedy omawiamy dary jesieni. Prezentację podzieliłam na dwie części. Pierwsza przeznaczona jest dla dzieci młodszych natomiast druga dla dzieci starszych. Jest jeszcze trzecia wersja tej samej prezentacji, czyli połączona ze sobą pierwsza i druga wersja 🙂

Prezentację zapisałam jako plik PowerPoint 97-2003, a jeżeli nie wiecie jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

PLIK DO POBRANIA: W SADZIE OWOCOWYM – prezentacja multimedialna (1)

 • Prezentacja zaczyna się od dobrze znanego wierszyka, który może być wprowadzeniem do tematu zajęć:

Wpadła gruszka do fartuszka,

a za gruszką dwa jabłuszka.

A śliweczka wpaść nie chciała,

bo śliweczka niedojrzała.

Po krótkim wstępnie wspólnie z dziećmi możecie obejrzeć kilka zdjęć przedstawiających sady owocowe. Na końcu czeka na dzieci rozwiązanie kilku zadań.

 • Prezentacja dla dzieci starszych różni się tym, że zaczynamy od „Opowiadania Kasi”, poniżej znajdziecie przykładowy tekst, ale możecie go dowolnie modyfikować zmieniać lub napisać własny 🙂

„Opowiadanie Kasi”

Witam, nazywam się Kasia. Dzisiaj idę do naszego sadu, który jest za domem. Rośnie w nim dużo drzew, a na nich co roku pojawiają się najsłodsze owoce. Dzisiaj mama poprosiła mnie, abym zebrała do koszyków jabłka, gruszki i śliwki, z których upiecze pyszne ciasta. Dlatego zaraz po śniadaniu przygotowałam sobie trzy kosze i poszłam do sadu. Do żółtego koszyka włożyłam 3 czerwone jabłka. Do zielonego zebrałam 2 gruszki, a do brązowego  4  śliweczki. Mama na pewno ucieszy się i upiecze pyszne ciasta 🙂

Potem Kasia zadaje dzieciom pytania 🙂 a prezentację kończymy zadaniami dla przedszkolaka 🙂

Jak Wam się podobają moje prezentacje???


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

Powiązane posty:

3 komentarze

 • Reply A. 23 września, 2018 at 8:58 pm

  Niestety nie znajduje żadnej prezentacji 🙁

  • Magdalena
   Reply Magdalena 24 września, 2018 at 6:19 am

   teraz już powinno działać 🙂

 • Reply Emilia 26 września, 2018 at 8:21 pm

  Rewelacja! Jest Pani niezwykle pomysłowa i pracowita!

 • Leave a Reply

  Loading Facebook Comments ...