W dzisiejszych czasach możemy zauważyć, że co raz częściej w pracy z dziećmi wykorzystywane są nowinki technologiczne, których głównym zadaniem jest przygotowanie dzieci do umiejętności właściwego stosowania technologii informacyjno – komunikacyjnej (TIK). Zatem stosowanie TIK ma przede wszystkim na celu wspierać ogólny rozwój dzieci oraz pomagać im w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata, a umiejętności techniczne zdobyte przy tej okazji są tylko dodatkiem. My rodzice, nauczyciele musimy czuwać, aby ten rozwój przebiegał prawidłowo.

Warto zwrócić uwagę, że korzystanie z TIK może odbywać się również bez użycia komputera – np. poprzez wspólne fotografowanie, nagrywanie filmów, przecież bardzo często w naszych grupach pracujemy z aparatem cyfrowym, tabletem czy kamerą.  Mając do dyspozycji tak wiele sprzętów możemy pozwolić na wykorzystanie ich przez dzieci np. w zabawie, fotografowaniu doświadczeń, nagrywaniu własnych opowieści, wywiadów, a tak przygotowane materiały możemy wyświetlać im na ekranie telewizora lub za pomocą projektora multimedialnego.

W naszym przedszkolu od paru lat stopniowo wprowadzane są tak zwane „zajęcia multimedialne” m.in. z wykorzystaniem rzutnika. Nawet przymierzaliśmy się do kupna tablicy multimedialnej, ale koszt takiego urządzenia na razie przerósł budżet jakim dysponujemy. Dlatego też, radzimy sobie, tak jak najlepiej umiemy…

Stąd pomysł na tworzenie prezentacji multimedialnych dotyczących rożnych tematów, które realizujemy w przedszkolu, ale i nie tylko. Prezentacja również może być miłym akcentem na uroczystościach z okazji Dnia Mamy i Taty, czy też Dnia Babci i Dziadka. Można wtedy przygotować fotorelację z pobytu dzieci w przedszkolu, a taka prezentacja może być miłym podarunkiem dla dzieci na zakończenie przedszkola.

Moim zdaniem wykorzystanie prezentacji multimedialnych wzbogaca i uatrakcyjnia zajęcia dla dzieci. Pamiętajmy jednak, że co za dużo to nie zdrowo, a co za tym idzie taka forma zajęć nie powinna być wiodąca w naszej pracy,  a jedynie ciekawym urozmaicaniem zajęć. Wystarczy jak pojawi się  maksymalnie kilka razy w miesiącu sprawi to, że przedszkolaki za każdym razem będą zaciekawione, a współpraca z nimi będzie prawdziwą przyjemnością.

W tym katalogu będę sukcesywnie uzupełniać moje pomysły na prezentacje, które wykorzystuję podczas pracy w grupie. Moje projekty tworzę w programie PowerPoint, a do każdej prezentacji staram się dołączać  przykładowy scenariusz oraz karty pracy. Może zainspiruje Was to, do przygotowania własnych projektów…


PREZENTACJE MULTIMEDIALNE

Do tej pory na moim blogu opublikowałam następujące prezentacje multimedialne, aby je otworzyć wystarczy kliknąć w tytuły.

PREZENTACJE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA

BEZPIECZNIE W DOMU!

BEZPIECZNIE Z PRĄDEM!

ŚWIĄTECZNE PREZENTACJE

KOSZYCZEK WIELKANOCNY

CHOINKA

CHOINKA DAWNIEJ I DZIŚ

PREZENTACJE DOTYCZĄCE ZABAW

ZIMOWE ZABAWY

PREZENTACJE DOTYCZĄCE RODZINY

RODZINA

PREZENTACJE DOTYCZĄCE ZASAD

ZASADY KORZYSTANIA Z KSIĄŻEK

CO POWINIEN JEŚĆ PRZEDSZKOLAK

JAK DBAMY O ZĘBY

PREZENTACJE DOTYCZĄCE POGODY

MARCOWE KAPRYSY

POZOSTAŁE

WIEJSKA ZAGRODA

WIOSNA NA ŁĄCE

DINOZAURY

PREZENTACJE DOTYCZĄCE ŚRODKÓW TRANSPORTU

POJAZDY

CYFROWA DROGA


Jeżeli Wam się podoba to klikajcie w: ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?