Zainspirowana herbacianymi pomysłami na upominki dla babci i dziadka postanowiłam przygotować kilka swoich wersji… może któraś zainspiruje Was do przygotowania własnych 🙂

HERBATKA W SŁOICZKU

Posiadając małe dzieci, na pewno macie mnóstwo małych słoiczków, które zostają po deserkach. Mi oczywiście szkoda wyrzucić, dlatego wszystkie chowam do dużych pudeł, które stoją w spiżarce. Jeżeli nie macie takich słoiczków możecie zawsze poprosić rodziców, aby w miarę możliwości przynieśli takie słoiczki do przedszkola.

Na pewno taką zbiórkę należy zorganizować odpowiednio wcześniej, ale co dalej… Gdy już zbierzecie odpowiednią ilość słoiczków będziecie potrzebować torebeczek z herbatą lub po prostu herbaty, którą dzieci będą wsypywać do słoiczków. Również możecie poprosić rodziców o przyniesienie różnych herbat do przedszkola 🙂

Gdy słoiczki wypełnicie aromatyczną herbatą, wystarczy już tylko zakręcić słoiczek, pokrywkę przykryć papierową serwetką, kawałkiem bibuły itd. i związać wstążką. Następnie wyciąć etykietkę i przykleić na słoiczek 🙂 GOTOWE!

Kilka szablonów takich etykiet znajdziecie poniżej 🙂

ETYKIETY – herbatka dla babci i dziadka (1)

ETYKIETY – herbatka dla babci i dziadka (2)

ETYKIETY – herbatka dla babci i dziadka (3)

ETYKIETY – herbatka dla babci i dziadka (4)

ETYKIETY – herbatka dla babci i dziadka (5)

ETYKIETY – herbatka dla babci i dziadka (6)

Etykiety możecie wydrukować na kolorowych kartkach 🙂

HERBATKA  W PAPIEROWEJ FILIŻANCE

Tym razem inny pomysł na spakowanie herbatki 🙂 Będziecie potrzebować wzór filiżanki (do samodzielnego wycięcia) torebeczki z herbatą (najlepiej tą ze sznureczkiem) lub słodycze 🙂 oraz kolorowe ozdoby np. cekiny, ozdoby z filcu lub pianki.

Zacznijmy od tego jak zrobić filiżankę z papieru. Znalazłam kilka stron, na których znajdziecie szablony oraz sposób wykonania takich papierowych filiżanek. Jeden z pomysłów znalazłam >>>TUTAJ<<< na blogu Mama w domu 🙂 Możecie również skorzystać mojego szablonu, nieco szybszego w wykonaniu 🙂 Poniżej znajdziecie wzory filiżanek, do których wykonania będzie potrzebować: wydrukowany na papierze technicznym (kolorowych) wzorów filiżanek i spodków, nożyczki, klej. Całość wystarczy wyciąć skleić i gotowe 🙂 potem wystarczy ozdobić filiżanki, włożyć herbatkę i wręczyć upominki dziadkom 🙂

FILIŻANKA I SPODEK 1

FILIŻANKA I SPODEK 2

FILIŻANKA I SPODEK 3

FILIŻANKA I SPODEK 4

FILIŻANKA I SPODEK 5

HERBACIANA LAURKA

Do przygotowania laurki będziecie potrzebować kolorowej kartki z bloku technicznego, którą należy złożyć na pół. Szablonu kubka, który znajdziecie poniżej. Należy go wydrukować (na białej lub kolorowej kartce z bloku technicznego), wyciąć, złożyć i nakleić na wcześniej złożoną kartkę z bloku technicznego. Do środka możemy wkleić życzenia, a do powstałego kubeczka włożyć torebeczkę z herbatą. Całość dzieci mogą ozdobić kolorowymi cekinami, guzikami lub ozdobami z filcu i pianki 🙂

SZABLON – KUBEK

Do ozdobienia kubka możecie użyć etykiet, które znajdziecie wyżej 🙂

KTÓRY HERBATKOWY POMYSŁ PODOBA SIĘ WAM NAJBARDZIEJ?

JAKIE WY MACIE POMYSŁY NA UPOMINKI Z WYKORZYSTANIEM HERBATY?

PISZCIE W KOMENTARZACH PONIŻEJ 🙂

Na stronie znajdziecie jeszcze inne pomysły na upominki dla babci i dziadka 🙂

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF , jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

 

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?