Zainspirowana herbacianymi pomysłami na upominki dla babci i dziadka postanowiłam przygotować kilka swoich wersji… może któraś zainspiruje Was do przygotowania własnych 🙂

HERBATKA W SŁOICZKU

Posiadając małe dzieci, na pewno macie mnóstwo małych słoiczków, które zostają po deserkach. Mi oczywiście szkoda wyrzucić, dlatego wszystkie chowam do dużych pudeł, które stoją w spiżarce. Jeżeli nie macie takich słoiczków możecie zawsze poprosić rodziców, aby w miarę możliwości przynieśli takie słoiczki do przedszkola.

Na pewno taką zbiórkę należy zorganizować odpowiednio wcześniej, ale co dalej… Gdy już zbierzecie odpowiednią ilość słoiczków będziecie potrzebować torebeczek z herbatą lub po prostu herbaty, którą dzieci będą wsypywać do słoiczków. Również możecie poprosić rodziców o przyniesienie różnych herbat do przedszkola 🙂

Gdy słoiczki wypełnicie aromatyczną herbatą, wystarczy już tylko zakręcić słoiczek, pokrywkę przykryć papierową serwetką, kawałkiem bibuły itd. i związać wstążką. Następnie wyciąć etykietkę i przykleić na słoiczek 🙂 GOTOWE!

Kilka szablonów takich etykiet znajdziecie poniżej 🙂

ETYKIETY – herbatka dla babci i dziadka (1)

ETYKIETY – herbatka dla babci i dziadka (2)

ETYKIETY – herbatka dla babci i dziadka (3)

ETYKIETY – herbatka dla babci i dziadka (4)

ETYKIETY – herbatka dla babci i dziadka (5)

ETYKIETY – herbatka dla babci i dziadka (6)

Etykiety możecie wydrukować na kolorowych kartkach 🙂

HERBATKA  W PAPIEROWEJ FILIŻANCE

Tym razem inny pomysł na spakowanie herbatki 🙂 Będziecie potrzebować wzór filiżanki (do samodzielnego wycięcia) torebeczki z herbatą (najlepiej tą ze sznureczkiem) lub słodycze 🙂 oraz kolorowe ozdoby np. cekiny, ozdoby z filcu lub pianki.

Zacznijmy od tego jak zrobić filiżankę z papieru. Znalazłam kilka stron, na których znajdziecie szablony oraz sposób wykonania takich papierowych filiżanek. Jeden z pomysłów znalazłam >>>TUTAJ<<< na blogu Mama w domu 🙂 Możecie również skorzystać mojego szablonu, nieco szybszego w wykonaniu 🙂 Poniżej znajdziecie wzory filiżanek, do których wykonania będzie potrzebować: wydrukowany na papierze technicznym (kolorowych) wzorów filiżanek i spodków, nożyczki, klej. Całość wystarczy wyciąć skleić i gotowe 🙂 potem wystarczy ozdobić filiżanki, włożyć herbatkę i wręczyć upominki dziadkom 🙂

FILIŻANKA I SPODEK 1

FILIŻANKA I SPODEK 2

FILIŻANKA I SPODEK 3

FILIŻANKA I SPODEK 4

FILIŻANKA I SPODEK 5

HERBACIANA LAURKA

Do przygotowania laurki będziecie potrzebować kolorowej kartki z bloku technicznego, którą należy złożyć na pół. Szablonu kubka, który znajdziecie poniżej. Należy go wydrukować (na białej lub kolorowej kartce z bloku technicznego), wyciąć, złożyć i nakleić na wcześniej złożoną kartkę z bloku technicznego. Do środka możemy wkleić życzenia, a do powstałego kubeczka włożyć torebeczkę z herbatą. Całość dzieci mogą ozdobić kolorowymi cekinami, guzikami lub ozdobami z filcu i pianki 🙂

SZABLON – KUBEK

Do ozdobienia kubka możecie użyć etykiet, które znajdziecie wyżej 🙂

KTÓRY HERBATKOWY POMYSŁ PODOBA SIĘ WAM NAJBARDZIEJ?

JAKIE WY MACIE POMYSŁY NA UPOMINKI Z WYKORZYSTANIEM HERBATY?

PISZCIE W KOMENTARZACH PONIŻEJ 🙂

Na stronie znajdziecie jeszcze inne pomysły na upominki dla babci i dziadka 🙂

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF , jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

 

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?