WIOSENNE WYCINANKI

Chyba nie muszę Wam mówić jak ważne jest ćwiczenie z dziećmi prawidłowego posługiwania się nożyczkami. Ja często daję przedszkolakom kolorowe kartki, nożyczki, klej, z których dzieci zawsze wyczarują jakieś piękne prace plastyczne. Jednak musimy mieć na uwadze, że często dzieci muszą wyciąć coś po linii, jak chociażby podczas diagnozy. Dlatego przygotowałam poniższy zestaw do ćwiczeń w wycinaniu po liniach prostych, krzywych i łamanych.

Plansze z szablonami do wycięcia znajdziecie poniżej, materiały zapisałam jako pliki PDF, więc jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję 🙂


WYCINANKI

wycinanka – linie krzywe

wycinanka – linie proste i łamane

wycinanka – linie proste


Pomyślałam sobie jednak, co potem zrobić z naszymi wycinankami, bo jak się pewnie zgodzicie szkoda wyrzucić. Dlatego tak zaprojektowałam plansze, by zrobić z nich wiosenną stokrotkę 🙂

Jak ją zrobić? No cóż… na dzieci czeka trochę pracy, ale efekt końcowy będzie tego warty 🙂 Pracę możecie rozłożyć dzieciom na dwa dni, pierwszego dnia przedszkolaki mogą wyciąć wszystko, a drugiego skleić w całość by powstał kwiatek 🙂

Proponuję, aby wycinankę zawierającą „LINIE PROSTE” wydrukować dzieciom na białych kartkach, „LINIE PROSTE I ŁAMANE” na zielonych kartkach, a „LINIE KRZYWE” na niebieskich.

Dodatkowo będziecie również potrzebować: kartkę A3 w dowolnym kolorze (poza niebieskim), oraz kółeczko z żółtego papieru, klej i oczywiście nożyczki. Pracę zaczynamy od wycinania po liniach, które znajdują się na poszczególnych kartkach.

Gdy mamy to już gotowe pora przyklejać wszytko na dużą kartkę. Zaczynamy od największego elementu, który staramy się przykleić na środku. Następnie przyklejamy jeden zielony pasek, tak jak to widać na zdjęciu. Będzie to  łodyga dla naszej stokrotki.

Pora zrobić listki z pozostałych zielonych pasków, które składamy i sklejamy ze sobą dwa końce, a następnie naklejamy 🙂

Gdy łodyga i listki są na swoim miejscu z pozostałych zielonych pasków, robimy trawę tak jak to widać na zdjęciach poniżej.

Kwiatek robimy z białych pasków. Składamy je tak jak, przy listkach: najpierw na pół po czym sklejamy ze sobą dwa końce. Następnie naklejamy na górze łodyżki, tak by wyszła nam stokrotka, a na środku przyklejamy żółte kółeczko.

Zostają nam jeszcze dwa niebieski paski, które możecie wykorzystać do innej pracy, albo nakleić na samej górze 🙂 tym sposobem nic się nie marnuje 🙂

Tak przygotowaną stokrotkę dzieci mogą wręczyć jako prezent z okazji Dnia Mamy i Taty 🙂 wystarczy pracę  ozdobić np. serduszki i napisem „Dla Mamy i Taty” 🙂

Jak Wam się podoba taki pomysł??? Piszcie w komentarzach pod postem 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal 🙂

Powiązane posty:

2 komentarze

  • Reply jaaa4 31 marca, 2017 at 7:03 pm

    świetny pomysł! chyba zrobię z moimi 5latkami :))

  • Reply Iza 6 maja, 2017 at 8:03 pm

    uwielbiam takie „nic się nie marnuje” 😉

  • Leave a Reply

    Loading Facebook Comments ...