Co robicie z niepotrzebnymi kartkami??? Albo z tymi,  z których dzieci podczas zabawy robiły śniegowe kule??? Chyba ich nie wyrzucacie??? Jeżeli tak, to więcej tego nie róbcie, poniżej znajdziecie pomysł jak je ponownie wykorzystać.

Do przygotowania pracy plastycznej będziecie potrzebować: wcześniej zgniecionych w kulki kartek papieru (po 2 kulki na jedno dziecko), kleju magik, guzików, kolorowego papieru, wstążek, białych kartek, nożyczki, woreczki śniadaniowe itd.

Na początku z kartek musimy wyciąć nogi bałwanka, by po przyklejeniu bałwanek mógł sam stać. Wycinamy je z kartek białego papieru, najlepiej z brystolu lub bloku technicznego.

Gdy mamy nogi zrobione, pora na bałwanka… Do woreczka wkładamy dwie kulki z papieru, a następnie wiążemy woreczek na supełek, tak by kulki były ściśnięte. Dlaczego? ponieważ jak zawiążemy wstążkę między dwiema klukami powietrze, które jest w woreczku sprawi, że bałwanek będzie wyglądał jak napompowany 🙂

Gdy to już mamy gotowe to przyklejamy bałwanka do nóżek, i ozdabiamy 🙂 poszczególne elementy można wycinać z kolorowego papieru, albo używać guzików, z których można zrobić oczy.

Jeżeli chcemy zrobić “bałwankową dziewczynkę” wystarczy nożyczkami pociąć koniec woreczka, tak jak to widać na zdjęciu i wywiązać piękną kokardę tworząc kucyk 🙂

JAK WAM SIĘ PODOBA???

“LAJKUCIE” LUB KOMENTUJCIE POD POSTEM 🙂


DOŁĄCZ DO NAS NA FB I DZIEL SIĘ SWOIMI POMYSŁAMI 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?