„Bałwanki z recyklingu” – pomysł na pracę plastyczną

Co robicie z niepotrzebnymi kartkami??? Albo z tymi,  z których dzieci podczas zabawy robiły śniegowe kule??? Chyba ich nie wyrzucacie??? Jeżeli tak, to więcej tego nie róbcie, poniżej znajdziecie pomysł jak je ponownie wykorzystać.

Do przygotowania pracy plastycznej będziecie potrzebować: wcześniej zgniecionych w kulki kartek papieru (po 2 kulki na jedno dziecko), kleju magik, guzików, kolorowego papieru, wstążek, białych kartek, nożyczki, woreczki śniadaniowe itd.

Na początku z kartek musimy wyciąć nogi bałwanka, by po przyklejeniu bałwanek mógł sam stać. Wycinamy je z kartek białego papieru, najlepiej z brystolu lub bloku technicznego.

Gdy mamy nogi zrobione, pora na bałwanka… Do woreczka wkładamy dwie kulki z papieru, a następnie wiążemy woreczek na supełek, tak by kulki były ściśnięte. Dlaczego? ponieważ jak zawiążemy wstążkę między dwiema klukami powietrze, które jest w woreczku sprawi, że bałwanek będzie wyglądał jak napompowany 🙂

Gdy to już mamy gotowe to przyklejamy bałwanka do nóżek, i ozdabiamy 🙂 poszczególne elementy można wycinać z kolorowego papieru, albo używać guzików, z których można zrobić oczy.

Jeżeli chcemy zrobić „bałwankową dziewczynkę” wystarczy nożyczkami pociąć koniec woreczka, tak jak to widać na zdjęciu i wywiązać piękną kokardę tworząc kucyk 🙂

JAK WAM SIĘ PODOBA???

„LAJKUCIE” LUB KOMENTUJCIE POD POSTEM 🙂


DOŁĄCZ DO NAS NA FB I DZIEL SIĘ SWOIMI POMYSŁAMI 🙂

Powiązane posty:

No Comments

Leave a Reply

Loading Facebook Comments ...