Tym razem pomysł na stworzenie wspólnie z dziećmi ich własnych książeczek. Ja zazwyczaj przygotowane książeczki zszywałam dzieciom zszywacze lub dziurkaczem robiłam dziurki i przewiązywałam wstążką. Jednak już jakiś czas temu znalazłam inny sposób na trwałe związanie książeczki. Tym razem przede wszystkim starsze dzieci będą miały co robić.

Poniżej znajdziecie kilka przykładowych stron tytułowych lub etykiet, które dzieci mogą samodzielnie powycinać i przykleić na złożoną książeczkę jeżeli wybierzecie za swój szablon “pustą okładkę” 🙂

Samo wykonanie nie jest jakoś bardzo skomplikowane 🙂 Będziecie potrzebować: stronę tytułową (możecie wybrać jeden z wzorów), klej, nożyczki, wstążkę, kredki oraz jeżeli potrzebujecie przygotowane etykiety 🙂

Na początek należy wydrukować dzieciom jedną ze STRON TYTUŁOWYCH. Gdy już mamy wydrukowane dajemy je dzieciom oraz dodatkowo kilka białych kartek. Należy je położyć na odwróconą stronę tytułową, a następnie złożyć na pół 🙂 Wycinamy zaznaczone fragmenty tak jak to widać na zdjęciach poniżej.

Teraz należy związać książeczkę, tak by się nie rozpadała 🙂 Robimy to w następujący sposób:

  • Rozkładamy książeczkę, a następnie przez środkową dziurkę przekładamy wstążkę i przeciągamy przez dolny róg jak widać na zdjęciach. Pamiętajmy, że kawałek wstążki musimy zostawić.

  • Następnie ciągniemy wstążkę wzdłuż przerywanej linii na samą górę, w wkładamy do środka.

  • Następnie środkową dziurką przekładamy wstążkę na grzbiet książeczki i związujemy na kokardkę tak by złapać dodatkowo ten kawałek wstążki, który idzie wzdłuż przerywanej linii.

GOTOWE 🙂

Teraz dzieci mogą wykonać ilustracje do swojej książeczki 🙂 Jeżeli wybraliście opcję strony tytułowej bez TYTUŁU i AUTORA to możecie wydrukować przygotowane przeze mnie etykiety, które dzieci samodzielnie wytną i przykleją 🙂

Jeżeli dzieci nie potrafią się podpisać możecie zrobić to za nich… ja moim przedszkolakom przygotowywałam porozcinane literki, które przyklejali wg wzoru tworząc z nich swoje imię 🙂 Jak Wam się podoba pomysł na taką książeczkę???


MATERIAŁY DO DRUKU

KSIĄŻECZKA – OKŁADKA 1

KSIĄŻECZKA – OKŁADKA 2

KSIĄŻECZKA – OKŁADKA 3

TYTUŁ – ETYKIETA 1

TYTUŁ – ETYKIETA 2

AUTOR – ETYKIETA 1

AUTOR – ETYKIETA 2

Materiały zapisałam jako pliki PDF, więc jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

3 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?