JAK POMAGAMY STARSZYM OSOBOM – plansze zestaw 1

Kiedy zbliża się Dzień Babci i Dziadka warto poruszyć z dziećmi trudny temat, jakim jest pomoc starszym osobom oraz jak dzieci powinny zachować się w niektórych sytuacjach. Aby ułatwić nam to zadanie przygotowałam kilka plansz prezentujących pewne zachowania dzieci w rożnych sytuacjach. Może przygotowane przeze mnie materiały okażą się pomocne również i dla was…


starsi1 starsi2 starsi3 starsi4starsi5 starsi6starsi7


DOŁĄCZ DO NAS NA FB I DZIEL SIĘ SWOIMI POMYSŁAMI 🙂

JEŻELI PODOBAJĄ WAM SIĘ MATERIAŁY PRZEZE MNIE PRZYGOTOWYWANE „LAJKUJCIE” LUB KOMENTUJCIE PONIŻEJ 🙂

*aby pobrać należy kliknąć w daną planszę, gdy otworzy się w nowym oknie prawem klawiszem myszki kliknij i wybierz opcję „zapisz grafikę jako”

Powiązane posty:

3 komentarze

 • Reply ewelina 2 stycznia, 2017 at 10:05 pm

  Rewelacja świetny pomysł na te tablice. Własnie bardzo mało mówi się dzieciom jak należy zachować się względem starszych osób moim zdaniem, a to takie ważne:) Świetne gratuluje:) Na pewno się przydadzą 🙂 ach podziwiam Panią:)
  Chciałam tak przy okazji zapytać, czy u Pani rozmawia się na temat bajek i baśni w styczniu?

  • Magdalena
   Reply Magdalena 3 stycznia, 2017 at 6:51 am

   Rozmawiamy na ten temat na pewno, ale czy akurat w styczniu to różnie bywa… Z tego co pamiętam to w styczniu miałam kiedyś blok tematyczny „BAŚNIOWE BALE W KARNAWALE” i tydzień rozpoczynaliśmy od Kopciuszka i balu, z którego uciekł. W tym tygodniu był również bal, a dzieci zazwyczaj przebierają się za postacie z bajek i baśni 🙂 więcej nie pamiętam co jeszcze wtedy robiłam… 🙂

 • Reply Wiola 3 stycznia, 2017 at 8:19 am

  Super sprawa. Tylko ja bym zrobiła napisy w firmie czcionkę drukowana do czytania i czcionką pisana elementarz dwa 2.

 • Leave a Reply

  Loading Facebook Comments ...