Kiedy zbliża się Dzień Babci i Dziadka warto poruszyć z dziećmi trudny temat, jakim jest pomoc starszym osobom oraz jak dzieci powinny zachować się w niektórych sytuacjach. Aby ułatwić nam to zadanie przygotowałam kilka plansz prezentujących pewne zachowania dzieci w rożnych sytuacjach. Może przygotowane przeze mnie materiały okażą się pomocne również i dla was…


starsi1 starsi2 starsi3 starsi4starsi5 starsi6starsi7


DOŁĄCZ DO NAS NA FB I DZIEL SIĘ SWOIMI POMYSŁAMI 🙂

JEŻELI PODOBAJĄ WAM SIĘ MATERIAŁY PRZEZE MNIE PRZYGOTOWYWANE “LAJKUJCIE” LUB KOMENTUJCIE PONIŻEJ 🙂

*aby pobrać należy kliknąć w daną planszę, gdy otworzy się w nowym oknie prawem klawiszem myszki kliknij i wybierz opcję „zapisz grafikę jako”

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

3 komentarze
 1. ewelina 7 lat temu

  Rewelacja świetny pomysł na te tablice. Własnie bardzo mało mówi się dzieciom jak należy zachować się względem starszych osób moim zdaniem, a to takie ważne:) Świetne gratuluje:) Na pewno się przydadzą 🙂 ach podziwiam Panią:)
  Chciałam tak przy okazji zapytać, czy u Pani rozmawia się na temat bajek i baśni w styczniu?

  • Magdalena autor
   Magdalena 7 lat temu

   Rozmawiamy na ten temat na pewno, ale czy akurat w styczniu to różnie bywa… Z tego co pamiętam to w styczniu miałam kiedyś blok tematyczny “BAŚNIOWE BALE W KARNAWALE” i tydzień rozpoczynaliśmy od Kopciuszka i balu, z którego uciekł. W tym tygodniu był również bal, a dzieci zazwyczaj przebierają się za postacie z bajek i baśni 🙂 więcej nie pamiętam co jeszcze wtedy robiłam… 🙂

 2. Wiola 7 lat temu

  Super sprawa. Tylko ja bym zrobiła napisy w firmie czcionkę drukowana do czytania i czcionką pisana elementarz dwa 2.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?