„ZIMOWE ŚPIOCHY I NIEŚPIOCHY” – CZYLI KTO ZAPADA W ZIMOWY SEN? – plansze zestaw 1

Poniżej znajdziecie kilka plansz dotyczących zwierząt zapadających w zimowy sen jak i tych, zwierząt które nie potrzebują zimowej drzemki 🙂 Także i w tym przypadku posłużyłam się znaczkami, jak to zrobiłam w przypadku plansz z ptakami. W prawym górnym rogu znajdziecie następujące znaczki:

zwierzęta nie zapadające w zimowy sen

zwierzęta zapadające w zimowy sen

W tej wersji plansz, znajdziecie znaczek, nazwę danego zwierzęcia, krótka informacja na temat jego hibernacji, bądź też nie 🙂 i fotografię z wizerunkiem zwierzęcia.

Materiały opracowałam na podstawie informacji znalezionych na stronach:

  • www.zwierzosfera.pl
  • www.lasy.gov.pl
  • www.wikipedia.pl

Jak Wam się podobają takie plansze??? Piszcie w komentarzach pod postem 🙂

Zaglądajcie, bo może pojawią się nowe plansze 🙂



DOŁĄCZ DO NAS NA FB I DZIEL SIĘ SWOIMI POMYSŁAMI 🙂

„LAJKUJCIE” LUB KOMENTUJCIE 🙂

Powiązane posty:

14 komentarzy

  • Reply Wiola 11 stycznia, 2017 at 8:38 pm

    Karty super. Pismo dla dzieci takie aby dziecko mogło samo pisać. Super sprawa. 🙂

  • Reply ASIA 11 stycznia, 2017 at 9:20 pm

    Świetne. Zbior najwazniejszych informacji, ladne fotografie, wszystko estetyczne. Super, super!

  • Reply Gosia 19 stycznia, 2017 at 2:44 pm

    Piękne plansze Pani tworzy.

  • Reply Alicja 19 lutego, 2017 at 11:49 am

    i po co mi „bliżej przedszkola” 😀 uwielbiam Panią!

  • Reply kotkiewicz 7 marca, 2017 at 8:06 pm

    ja bym tu jeszcze dodała gady polskie i płazy, również biedronki, niektóre motyle zapadają w sen zimowy
    pozdrawiam

  • Reply kotkiewicz 7 marca, 2017 at 8:06 pm

    również biedronki,

  • Reply Magda 3 października, 2018 at 9:12 pm

    Kolejna świetna, estetycznie wykonana pomoc, dziękuję! Przyda się na jutrzejsze lekcje:)

  • Reply Lubomira 16 października, 2018 at 8:30 am

    Super !!! Bardzo podobały się plansze przedszkolakom <3

  • Reply Joanna 13 stycznia, 2019 at 7:09 pm

    ŚWIETNE:) Tylko brakuje mi żabki

    • Magdalena
      Reply Magdalena 14 stycznia, 2019 at 6:48 am

      Pani Asiu w zestawie 2 jest żaba i wiele innych, których nie ma tutaj 🙂

  • Reply Liwia 28 października, 2019 at 6:48 pm

    Bardzo dobre ale można by było dodac więcej ssaków które zapadają w sen zimowy 🙂

  • Reply assdadd 21 listopada, 2019 at 11:15 pm

    Brakuje płazów i gadów a tak super !

  • Reply Hanna 19 stycznia, 2020 at 1:48 pm

    Witam, czy mozna poprosic, by materiały były w jednym pliku pdf?

  • Reply Lenka 7 grudnia, 2020 at 9:10 am

    Super materiały