Czytanie książek już od najmłodszych lat wpływa na wszechstronny rozwój dziecka. Czytając przenosimy się do innego, magicznego świata, w którym wszytko jest możliwe. Jedne z nich opisują ciekawe przygody, inne zostały napisane z myślą o dzieciach. W atlasach i książkach geograficznych znajdziemy mapy i informacje o najciekawszych miejscach na świecie. Z książek historycznych dowiemy się o tym, jak dawniej wyglądało życie, a z podręczników nauczymy się liter, cyfr… Mogłabym tak wymieniać i wymieniać…

Dlatego bardzo ciekawym tematem jaki możemy zrealizować z dziećmi są własnie książki 🙂 Podczas całego bloku tematycznego możecie wspólnie z dziećmi omówić zasady korzystania z książek (takie zasady znajdziecie >>>TUTAJ<<< i >>>TUTAJ<<<), jak również każdy przedszkolak będzie miał okazję przynieść do przedszkola swoją ulubioną książkę i o niej opowiedzieć.

To nie wszytko! Możecie również i wy przynieść wiele książek i wspólnie z dziećmi omówić jakie informacje możemy w nich znaleźć… Mam tu na myśli takie książki jak: encyklopedie, słowniki,  podręczniki itd. Możecie również skorzystać z plansz, które znajdziecie poniżej 🙂

KSIĄŻKI – plansza 1

KSIĄŻKI – plansza 2

KSIĄŻKI – plansza 3

KSIĄŻKI – plansza 4

KSIĄŻKI – plansza 5

KSIĄŻKI – plansza 6

KSIĄŻKI – plansza 7

KSIĄŻKI – plansza 8

KSIĄŻKI – plansza 9

KSIĄŻKI – plansza 10

KSIĄŻKI – plansza 11

Po wspólnym omówieniu z dziećmi tematu dotyczącego książek możecie wykonać pracę plastyczną. Jaką? No oczywiście przedszkolną książeczkę, a >>>TUTAJ<<< znajdziecie sposób wykonania takiej książeczki.

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF , jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

1 komentarz
  1. Olappp 3 lata temu

    Ola

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?