Czytanie książek już od najmłodszych lat wpływa na wszechstronny rozwój dziecka. Czytając przenosimy się do innego, magicznego świata, w którym wszytko jest możliwe. Jedne z nich opisują ciekawe przygody, inne zostały napisane z myślą o dzieciach. W atlasach i książkach geograficznych znajdziemy mapy i informacje o najciekawszych miejscach na świecie. Z książek historycznych dowiemy się o tym, jak dawniej wyglądało życie, a z podręczników nauczymy się liter, cyfr… Mogłabym tak wymieniać i wymieniać…

Dlatego bardzo ciekawym tematem jaki możemy zrealizować z dziećmi są własnie książki 🙂 Podczas całego bloku tematycznego możecie wspólnie z dziećmi omówić zasady korzystania z książek (takie zasady znajdziecie >>>TUTAJ<<< i >>>TUTAJ<<<), jak również każdy przedszkolak będzie miał okazję przynieść do przedszkola swoją ulubioną książkę i o niej opowiedzieć.

To nie wszytko! Możecie również i wy przynieść wiele książek i wspólnie z dziećmi omówić jakie informacje możemy w nich znaleźć… Mam tu na myśli takie książki jak: encyklopedie, słowniki,  podręczniki itd. Możecie również skorzystać z plansz, które znajdziecie poniżej 🙂

KSIĄŻKI – plansza 1

KSIĄŻKI – plansza 2

KSIĄŻKI – plansza 3

KSIĄŻKI – plansza 4

KSIĄŻKI – plansza 5

KSIĄŻKI – plansza 6

KSIĄŻKI – plansza 7

KSIĄŻKI – plansza 8

KSIĄŻKI – plansza 9

KSIĄŻKI – plansza 10

KSIĄŻKI – plansza 11

Po wspólnym omówieniu z dziećmi tematu dotyczącego książek możecie wykonać pracę plastyczną. Jaką? No oczywiście przedszkolną książeczkę, a >>>TUTAJ<<< znajdziecie sposób wykonania takiej książeczki.

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF , jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

1 komentarz
  1. Olappp 2 lata temu

    Ola

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?