ZWIASTUNY WIOSNY – plansze

Chyba zgodzicie się ze mną, że wiosna jest najbardziej dynamiczną porą roku. Właśnie wtedy w świecie przyrody najwięcej się dzieje… Topnieje śnieg i lód, a dni stają się coraz dłuższe. Powracają do nas ptaki, które zimowały w ciepłych krajach, aby zbudować swoje gniazda, w których złożą jaja 🙂 Na drzewach i krzewach pojawiają się pąki liści, a trawa pięknie się zieleni. Podczas spacerów możemy zauważyć na gałązkach krzewów szare kotki, czyli bazie oraz piękne żółte kwiaty forsycji. Nie są to jedyne kwiaty, które pojawiają się z nadejściem cieplejszych dni… W ogródkach rosną przebiśniegi oraz krokusy. Możemy również natknąć się na pierwiosnki, zawilce, sasanki oraz przylaszczki. Natomiast zwierzęta, które zapadły w zimowy sen budzą się szukając pożywienia 🙂 Rozpoczyna się nowe życie…

W tym okresie często rozmawiamy z dziećmi, o tym po czym możemy poznać zbliżającą się wiosnę… Ja np. przygotowałam plansze, które mi w tym pomagają, jeżeli macie ochotę również  z nich skorzystać to poniżej znajdziecie linki do tych materiałów. Jak Wam się podobają???

Plansze zapisałam jako plik PDF, jeżeli nie wiecie jak pobrać to TUTAJ znajdziecie krótką instrukcję 🙂


PLANSZE

ZWIASTUNY WIOSNY

zwiastuny wiosny – kwiaty 1

zwiastuny wiosny – kwiaty 2

zwiastuny wiosny – kwiaty 3

zwiastuny wiosny – kwiaty 4

zwiastuny wiosny – pobudka1

zwiastuny wiosny – pobudka2

zwiastuny wiosny – pogoda1

zwiastuny wiosny – wiosna1

 zwiastuny wiosny – ptaki1

zwiastuny wiosny – ptaki2


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal 🙂

Powiązane posty:

7 komentarzy

 • Reply Wiola 27 lutego, 2017 at 9:10 pm

  Cudne karty. A dałaby radę wrzucić do jednego pliku, aby nie sciągać osobno każdej karty tylko wszystkie na raz.

  • Magdalena
   Reply Magdalena 27 lutego, 2017 at 9:42 pm

   niestety w tym przypadku nie dam rady tak zrobić 🙁

 • Reply Renata 7 marca, 2021 at 9:07 pm

  Fajne pimoce

 • Reply Magdalena 15 marca, 2021 at 5:08 am

  .

 • Reply Ala 17 marca, 2021 at 7:04 pm

  Super

 • Reply Magdalena 21 marca, 2021 at 7:54 pm

  Suoer

 • Reply Karolina 5 kwietnia, 2021 at 6:35 pm

  Poproszę

 • Leave a Reply

  Loading Facebook Comments ...