Chyba zgodzicie się ze mną, że wiosna jest najbardziej dynamiczną porą roku. Właśnie wtedy w świecie przyrody najwięcej się dzieje… Topnieje śnieg i lód, a dni stają się coraz dłuższe. Powracają do nas ptaki, które zimowały w ciepłych krajach, aby zbudować swoje gniazda, w których złożą jaja 🙂 Na drzewach i krzewach pojawiają się pąki liści, a trawa pięknie się zieleni. Podczas spacerów możemy zauważyć na gałązkach krzewów szare kotki, czyli bazie oraz piękne żółte kwiaty forsycji. Nie są to jedyne kwiaty, które pojawiają się z nadejściem cieplejszych dni… W ogródkach rosną przebiśniegi oraz krokusy. Możemy również natknąć się na pierwiosnki, zawilce, sasanki oraz przylaszczki. Natomiast zwierzęta, które zapadły w zimowy sen budzą się szukając pożywienia 🙂 Rozpoczyna się nowe życie…

W tym okresie często rozmawiamy z dziećmi, o tym po czym możemy poznać zbliżającą się wiosnę… Ja np. przygotowałam plansze, które mi w tym pomagają, jeżeli macie ochotę również  z nich skorzystać to poniżej znajdziecie linki do tych materiałów. Jak Wam się podobają???

Plansze zapisałam jako plik PDF, jeżeli nie wiecie jak pobrać to TUTAJ znajdziecie krótką instrukcję 🙂


PLANSZE

ZWIASTUNY WIOSNY

zwiastuny wiosny – kwiaty 1

zwiastuny wiosny – kwiaty 2

zwiastuny wiosny – kwiaty 3

zwiastuny wiosny – kwiaty 4

zwiastuny wiosny – pobudka1

zwiastuny wiosny – pobudka2

zwiastuny wiosny – pogoda1

zwiastuny wiosny – wiosna1

 zwiastuny wiosny – ptaki1

zwiastuny wiosny – ptaki2


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal 🙂

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

7 komentarzy
 1. Wiola 7 lat temu

  Cudne karty. A dałaby radę wrzucić do jednego pliku, aby nie sciągać osobno każdej karty tylko wszystkie na raz.

 2. Renata 3 lata temu

  Fajne pimoce

 3. Magdalena 3 lata temu

  .

 4. Ala 3 lata temu

  Super

 5. Magdalena 3 lata temu

  Suoer

 6. Karolina 3 lata temu

  Poproszę

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?