Chyba zgodzicie się ze mną, że wiosna jest najbardziej dynamiczną porą roku. Właśnie wtedy w świecie przyrody najwięcej się dzieje… Topnieje śnieg i lód, a dni stają się coraz dłuższe. Powracają do nas ptaki, które zimowały w ciepłych krajach, aby zbudować swoje gniazda, w których złożą jaja 🙂 Na drzewach i krzewach pojawiają się pąki liści, a trawa pięknie się zieleni. Podczas spacerów możemy zauważyć na gałązkach krzewów szare kotki, czyli bazie oraz piękne żółte kwiaty forsycji. Nie są to jedyne kwiaty, które pojawiają się z nadejściem cieplejszych dni… W ogródkach rosną przebiśniegi oraz krokusy. Możemy również natknąć się na pierwiosnki, zawilce, sasanki oraz przylaszczki. Natomiast zwierzęta, które zapadły w zimowy sen budzą się szukając pożywienia 🙂 Rozpoczyna się nowe życie…

W tym okresie często rozmawiamy z dziećmi, o tym po czym możemy poznać zbliżającą się wiosnę… Ja np. przygotowałam plansze, które mi w tym pomagają, jeżeli macie ochotę również  z nich skorzystać to poniżej znajdziecie linki do tych materiałów. Jak Wam się podobają???

Plansze zapisałam jako plik PDF, jeżeli nie wiecie jak pobrać to TUTAJ znajdziecie krótką instrukcję 🙂


PLANSZE

ZWIASTUNY WIOSNY

zwiastuny wiosny – kwiaty 1

zwiastuny wiosny – kwiaty 2

zwiastuny wiosny – kwiaty 3

zwiastuny wiosny – kwiaty 4

zwiastuny wiosny – pobudka1

zwiastuny wiosny – pobudka2

zwiastuny wiosny – pogoda1

zwiastuny wiosny – wiosna1

 zwiastuny wiosny – ptaki1

zwiastuny wiosny – ptaki2


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal 🙂

7 komentarzy
 1. Wiola 6 lat temu

  Cudne karty. A dałaby radę wrzucić do jednego pliku, aby nie sciągać osobno każdej karty tylko wszystkie na raz.

 2. Renata 2 lata temu

  Fajne pimoce

 3. Magdalena 2 lata temu

  .

 4. Ala 2 lata temu

  Super

 5. Magdalena 2 lata temu

  Suoer

 6. Karolina 2 lata temu

  Poproszę

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?