Niezbędnik nauczyciela, czyli co według mnie każdy nauczyciel pracujący w przedszkolu powinien mieć…

W moim domu jest pełno rzeczy pochowanych w pudełkach, które zapewne przeciętny człowiek by wyrzucił… ale nie ja! Dlaczego? Ponieważ wszystkie te szpargałki wcześniej czy później mi się przydadzą. Są jednak takie rzeczy, które trzeba sobie zakupić by móc spokojnie pracować. Mogę do nich na pewno zaliczyć:

• Porządną drukarkę! Ja już „zajechałam” chyba wszystkie możliwe 🙂 poza jedną, którą polecił mi znajomy. Już od pięciu lat korzystam z urządzenia wielofunkcyjnego marki BROTHER. Jestem mega zadowolona z tego sprzętu, bo jak wiecie w naszej pracy drukujemy przemysłowe ilości dokumentów, plansz, kart pracy itd. Jak jeszcze nie kupiliście swojej drukarki, albo chcecie wymienić starą to z całego serca wam polecam ten sprzęt. Wielkim jego plusem jest to, że jest tania w eksploatacji, a zamienniki tuszy kupuję naprawdę za grosze.
  • Kolejną rzeczą jest laptop, komputer, notebook czy też ultrabook. Oczywiście z podłączeniem do Internetu! Ja w tej chwili posiadam ten ostatni, z tej prostej przyczyny, że jest nieco mniejszy od laptopa, a większy od notebooka i dalej mieści mi się w torebce.
  • Na pewno warto także zaopatrzyć się w porządny laminator, najlepiej taki, który laminuje w formacie A3. Tego mniejszego nie ma sensu kupować.
  • Nie można oczywiście zapomnieć o artykułach biurowych takich jak: długopisy (które mi wiecznie giną w niewyjaśnionych okolicznościach), kleje, kredki, nożyczki, kolorowe kartki, teczki, teczuszki, pudełka, segregatory i oczywiście papier do drukarki.
  • Warto także wspomnieć o pistolecie do kleju na gorąco, który zawsze jest potrzebny. Na pewno wtedy, gdy robimy coś na kiermasze itd.
  • Chyba jeszcze kalendarz lub terminarz powinien znaleźć się na mojej liście, a mój zawsze jest zapełniony dodatkowo milionem karteczek samoprzylepnych z notatkami 🙂
  • I oczywiście kubek gorącej kawy! Ponieważ niejednokrotnie zarywamy nocki, aby przygotować wszystko do pracy.

Na pewno jeszcze wiele więcej rzeczy by się mogło znaleźć na tej liście, ale te wymieniony są według mnie najważniejsze. A co się znajdzie na waszej liście „niezbędników”?