Domowe wyzwania… czyli rodzinne projekty działań edukacyjnych.
Głównym zamiarem realizacji projektu jest wzmocnienie więzów rodzinnych oraz stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie.

Realizacja projektu będzie odbywać się w domu, to rodzice decydują, które zadania i w jakim czasie wykonują z dziećmi. Każdy kto przystępuje do projektu powinien założyć Księgę domowych wyzwań, która stanie się potwierdzenie wykonywanych zadań lub Tablicę domowych wyzwań.

CZĘŚĆ 1: Domowe wyzwania

Głównym celem jest rozwijanie u dzieci kompetencji, takich jak:

logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, rozwijanie umiejętności społecznych dzieci, wzmacnianie więzów rodzinnych poprzez różne formy aktywności takie jak: zabawy, ruch, doświadczanie oraz eksperymentowanie.

Zobacz więcej

CZĘŚĆ 2: Domowe gry i zabawy z bazgrołkami

Gry najlepiej sprawdzające się w gronie rodziny czy przyjaciół.

Dlatego nie traćcie czasu i wspólnie podejmijcie kolejne wyzwania bazgrołków! Celem projektu jest między innymi kształtowanie u dzieci odporności emocjonalnej koniecznej do racjonalnego radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach, w tym także do łagodnego znoszenia stresów i porażek. A wspólne rozegranie gry planszowej na pewno wzmocni wasze węzy rodzinne…

Zobacz więcej

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?