W każdym domu potrzebne są porządki. Aby w domu było czysto i pachnąco potrzeba wiele pracy. Najpierw trzeba zamieść podłogę. Chwytamy za miotłę () i zaczynamy zamiatać. Najpierw kuchnia: wymiatamy kurze w jednym kąciku, drugim, trzecim i czwartym. Teraz korytarz i znów miotła pracuje, i biega po schodach tam i z powrotem. O, jak szybko zrobiło się czysto!

Teraz przyszła kolej na pokój. Tam przyda się nam odkurzacz. () Odkurzacz pracuje w lewo, w prawo, do przodu, do tyłu. Tańczy po całym pokoju i szuka kurzu. O, jak czysto!

A co to? Na półkach kurz!? Gdzie nasza ściereczka? () Prędko wycieramy kurze: na półce, na biurku i stoliku, na szafie i krześle.

Gdy już dom jest czysty, musimy zanieść dywany na trzepak. Będziemy trzepać dywany () Wysoko sięgamy, dywan musi być dokładnie wytrzepany, następnie na dole, mocno pracujemy. Świetnie!

Dywany wytrzepane – teraz pora na okna (dłońmi robimy kółka). Musimy użyć płynu (zaciskamy pięści) i polerujemy – małe kółka, duże kółka.

Okna czyste – czas powiesić firanki () Wieszamy w oknie kuchennym. Ach jaka to ciężka praca. Teraz salon…, sypialnia…, i pokój dzieci. Gotowe, brakuje tylko porządku na półkach z zabawkami (). Misie i lalki już na swoich miejscach. Teraz kolej na klocki i samochody. Świetnie! Jeszcze piłki i puzzle… i gotowe.

Teraz w domu jest porządek. Brawo, warto było posprzątać! Mamy czysto i pięknie.

AUTOR: Edyta Ćwiertka

Przedszkole publiczne przy ZSS w Sułkowicach- Bolęcinie

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?