W każdym domu potrzebne są porządki. Aby w domu było czysto i pachnąco potrzeba wiele pracy. Najpierw trzeba zamieść podłogę. Chwytamy za miotłę () i zaczynamy zamiatać. Najpierw kuchnia: wymiatamy kurze w jednym kąciku, drugim, trzecim i czwartym. Teraz korytarz i znów miotła pracuje, i biega po schodach tam i z powrotem. O, jak szybko zrobiło się czysto!

Teraz przyszła kolej na pokój. Tam przyda się nam odkurzacz. () Odkurzacz pracuje w lewo, w prawo, do przodu, do tyłu. Tańczy po całym pokoju i szuka kurzu. O, jak czysto!

A co to? Na półkach kurz!? Gdzie nasza ściereczka? () Prędko wycieramy kurze: na półce, na biurku i stoliku, na szafie i krześle.

Gdy już dom jest czysty, musimy zanieść dywany na trzepak. Będziemy trzepać dywany () Wysoko sięgamy, dywan musi być dokładnie wytrzepany, następnie na dole, mocno pracujemy. Świetnie!

Dywany wytrzepane – teraz pora na okna (dłońmi robimy kółka). Musimy użyć płynu (zaciskamy pięści) i polerujemy – małe kółka, duże kółka.

Okna czyste – czas powiesić firanki () Wieszamy w oknie kuchennym. Ach jaka to ciężka praca. Teraz salon…, sypialnia…, i pokój dzieci. Gotowe, brakuje tylko porządku na półkach z zabawkami (). Misie i lalki już na swoich miejscach. Teraz kolej na klocki i samochody. Świetnie! Jeszcze piłki i puzzle… i gotowe.

Teraz w domu jest porządek. Brawo, warto było posprzątać! Mamy czysto i pięknie.

AUTOR: Edyta Ćwiertka

Przedszkole publiczne przy ZSS w Sułkowicach- Bolęcinie

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account