Daleko, daleko mieszka przemiły dziadek z przemiłą babcią. Pojedziemy do nich na wycieczkę, na wieś. Siadamy na rowerki (dzieci kładą się i pedałują nogami). Ach, babcia i dziadek mieszkają w miejscu, gdzie jest bardzo wiele strumyków. Ooo! Przed nami pierwszy strumyk, zsiadamy z rowerków i podnosimy je wysoko (ręce w górze). Teraz “hop” przez strumyk, i jeszcze raz. O dalej znów trzeba przeskoczyć (dzieci podskakują trzymając ręce w górze). Nareszcie minęliśmy wszystkie strumyki. Jedziemy dalej, zbliżamy się do lasu. A co to? Na drogę przewróciło się drzewo, musimy przejść pod nim. Schodzimy z rowerków, przerzucamy je ponad drzewem (wyrzut rąk do przodu), a my przejdziemy pod drzewem (dzieci przechodzą na czworakach.) O, jesteśmy już blisko, widać chatkę babci i dziadka. Biegniemy do domku (dzieci luźno biegają po sali). Babcia i dziadek czekają na nas przed domem. Nareszcie jesteśmy, hura! (dzieci podskakują). Babcia i dziadek też tak potrafią! Podskakujemy wszyscy razem. Teraz wchodzimy do domu babci i dziadka po schodach (marsz z wysoko uniesionymi kolanami). Dziadek proponuje obieranie jabłek w sadzie. Świetnie! Najpierw należy poszukać skrzynek w piwnicy. Piwnica ma bardzo niskie drzwi, trzeba do niej wejść na czworakach (dzieci krążą po sali na czworakach). Skrzynki gotowe, teraz musiamy pójść do sadu (dzieci maszerują). W sadzie rosną piękne jabłonie. Każdy musi napełnić swoją skrzynkę czerwonymi jabłkami. Zaczynamy! Jabłka rosną wysoko, musimy po nie sięgnąć. Dziadek sięga wysoko, stając na palcach, spróbujmy tak samo (dzieci stają na palcach, wysoko wyciągając ręce.) Niektóre jabłka jednak są bardzo wysoko. Aby je zerwać, trzeba podskoczyć (podskakujemy) i odkładamy jabłka do skrzynki (skłon). I następne jabłko, i następne. Musimy zerwać wszystkie. Dzieci są bardzo zmęczone pracą, powoli wracają do domku babci i dziadka (wolny marsz po sali). W domu czeka na wszystkich babcia z pysznym kompotem jabłkowym i szarlotką. Po posiłku trzeba odpocząć (dzieci kładą się na podłodze).

AUTOR: Edyta Ćwiertka

Przedszkole publiczne przy ZSS w Sułkowicach- Bolęcinie

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?