Zima jest bardzo trudnym czasem dla zwierząt, dlatego powinniśmy już od najmłodszych lat rozmawiać z dziećmi o tym, w jaki sposób mogą pomóc przetrwać zwierzętom ten trudny czas. Nie jest to tajemnicą, że dzieci uczą się przez zabawę. Dlatego poniżej znajdziecie propozycję zabawy dla dzieci, podczas której każdy przedszkolak będzie miał okazję zamienić się w małego wróbelka, który poszukuje drogi do karmnika. Bo jak dobrze wiemy, odnalezienie pożywienia podczas mroźnych dni i pod śniegiem do najłatwiejszych zadań nie należy. Czy uda Wam się odnaleźć jedzenie i napełnić brzuszki? To się okaże!

W DRODZE DO KARMNIKA jest to zabawa tropiąca, a raczej jest to pokonywanie trasy zgodnie z przygotowaną mapą.  Zadaniem dzieci jest poruszanie się po wyznaczonych polach, tak by dojść do karmika. Przygotowanie planszy do gry jest bardzo proste. Należy wydrukować emblematy z polami gry (można je dodatkowo ułożyć na podłodze w obręczach lub szarfach). A jak rozplanować poszczególne pola? Tego dowiecie się z pierwszej planszy. Następnie drukujemy mapy (jest kilka wersji). Małe “wróbelki” losują swoją mapę, a następnie poruszają zgodnie z ruchem strzałek na mapie. Rozpoczynamy swoją trasę od pola WRÓBELEK,  a kończymy na polu KARMNIK. Powodzenia!

PLIKI DO POBRANIA:

MODYFIKACJE GRY: dla utrudnienia, podczas poruszania się po polach dzieci mogą nazywać obrazki na jakich stają i dzielić nazwy na sylaby. Jak również podczas poruszania się po planszy mogą liczyć na ilu polach stanęły, by dotrzeć do karmnika.

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?