Już dawno nic nie pisałam na blogu, ale jestem właśnie po moim drugim szkoleniu z zakresu PIERWSZEJ POMOCY z Panem Konradem, więc postanowiłam napisać coś na ten temat. A dlaczego akurat o tym szkoleniu? Bo uważam, że jest to jedno z lepszych szkoleń, na którym byłam.

Prowadzący w prosty i humorystyczny sposób przekazuje wiedzę o tym, jak bezpiecznie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. A te kilka godzin minęło naprawdę w ekspresowym tempie. Teoria była poprzeplatana praktyką, każdy z nas miał okazję ćwiczyć resuscytację na fantomie dziecka oraz na fantomie osoby dorosłej. Mieliśmy także okazję przećwiczyć “chwyt Heimlicha”, czyli jedną z metod pomocy przedmedycznej, której używa się w przypadku zadławienia. Dowiedzieliśmy się jak opatrzyć rany i urazy, które na co dzień mogą przytrafić się dzieciom. Dodatkowo omówiliśmy zawartość apteczki, ze szczególnym uwzględnieniem tego, co powinna zawierać przedszkolna apteczka.

Podsumowując jeżeli szukacie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to zachęcam Was do odwiedzenia strony zabezpieczeniamedyczn.eu! W ich ofercie znajdziecie między innymi propozycję szkoleń stacjonarnych dla rady pedagogicznej, pracowników obsługi, jak również warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci. Jeżeli nie macie możliwości udziału w stacjonarnych zajęciach, to jest tam również możliwość szkoleń on-line. Ja gorąco polecam!

1 komentarz
  1. Kraina Szczęścia 2 lata temu

Wbrew powszechnemu mniemaniu, mało osób umie udzielić pierwszej pomocy. Winna temu jest cała struktura edukacji, licząc już od szkoły podstawowej. Dla większości osób, problemem jest ułożenie w tzw. pozycji bezpiecznej, a co z resztą? Dlatego takich kursów nigdy za wiele 🙂