Już dawno nic nie pisałam na blogu, ale jestem właśnie po moim drugim szkoleniu z zakresu PIERWSZEJ POMOCY z Panem Konradem, więc postanowiłam napisać coś na ten temat. A dlaczego akurat o tym szkoleniu? Bo uważam, że jest to jedno z lepszych szkoleń, na którym byłam.

Prowadzący w prosty i humorystyczny sposób przekazuje wiedzę o tym, jak bezpiecznie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. A te kilka godzin minęło naprawdę w ekspresowym tempie. Teoria była poprzeplatana praktyką, każdy z nas miał okazję ćwiczyć resuscytację na fantomie dziecka oraz na fantomie osoby dorosłej. Mieliśmy także okazję przećwiczyć “chwyt Heimlicha”, czyli jedną z metod pomocy przedmedycznej, której używa się w przypadku zadławienia. Dowiedzieliśmy się jak opatrzyć rany i urazy, które na co dzień mogą przytrafić się dzieciom. Dodatkowo omówiliśmy zawartość apteczki, ze szczególnym uwzględnieniem tego, co powinna zawierać przedszkolna apteczka.

Podsumowując jeżeli szukacie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to zachęcam Was do odwiedzenia strony zabezpieczeniamedyczn.eu! W ich ofercie znajdziecie między innymi propozycję szkoleń stacjonarnych dla rady pedagogicznej, pracowników obsługi, jak również warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci. Jeżeli nie macie możliwości udziału w stacjonarnych zajęciach, to jest tam również możliwość szkoleń on-line. Ja gorąco polecam!

 

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

1 komentarz
  1. Kraina Szczęścia 3 lata temu

    Wbrew powszechnemu mniemaniu, mało osób umie udzielić pierwszej pomocy. Winna temu jest cała struktura edukacji, licząc już od szkoły podstawowej. Dla większości osób, problemem jest ułożenie w tzw. pozycji bezpiecznej, a co z resztą? Dlatego takich kursów nigdy za wiele 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?