Już dawno nic nie pisałam na blogu, ale jestem właśnie po moim drugim szkoleniu z zakresu PIERWSZEJ POMOCY z Panem Konradem, więc postanowiłam napisać coś na ten temat. A dlaczego akurat o tym szkoleniu? Bo uważam, że jest to jedno z lepszych szkoleń, na którym byłam.

Prowadzący w prosty i humorystyczny sposób przekazuje wiedzę o tym, jak bezpiecznie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. A te kilka godzin minęło naprawdę w ekspresowym tempie. Teoria była poprzeplatana praktyką, każdy z nas miał okazję ćwiczyć resuscytację na fantomie dziecka oraz na fantomie osoby dorosłej. Mieliśmy także okazję przećwiczyć „chwyt Heimlicha”, czyli jedną z metod pomocy przedmedycznej, której używa się w przypadku zadławienia. Dowiedzieliśmy się jak opatrzyć rany i urazy, które na co dzień mogą przytrafić się dzieciom. Dodatkowo omówiliśmy zawartość apteczki, ze szczególnym uwzględnieniem tego, co powinna zawierać przedszkolna apteczka.

Podsumowując jeżeli szukacie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to zachęcam Was do odwiedzenia strony zabezpieczeniamedyczn.eu! W ich ofercie znajdziecie między innymi propozycję szkoleń stacjonarnych dla rady pedagogicznej, pracowników obsługi, jak również warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci. Jeżeli nie macie możliwości udziału w stacjonarnych zajęciach, to jest tam również możliwość szkoleń on-line. Ja gorąco polecam!

 

1 komentarz
  1. Kraina Szczęścia 1 rok temu

    Wbrew powszechnemu mniemaniu, mało osób umie udzielić pierwszej pomocy. Winna temu jest cała struktura edukacji, licząc już od szkoły podstawowej. Dla większości osób, problemem jest ułożenie w tzw. pozycji bezpiecznej, a co z resztą? Dlatego takich kursów nigdy za wiele 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?