Pierwszy dzień, tydzień… MALUSZKÓW (“nowych przedszkolaków”) w przedszkolu jest kolejnym , bardzo ważnym etapem jaki rozpoczynają w swoim życiu. I nie ma co tu kryć, na sukces tego okresu ma duży wpływ udana adaptacja. Niestety przystosowanie się do tego nowego środowiska jakim jest przedszkole nie zawsze przebiega szybko i bez problemów.

Adaptacja jest czasem, który w równym stopniu dotyka DZIECI, RODZICÓW oraz NAUCZYCIELI. Każda z wymienionych osób w różny sposób przechodzi przez ten trudny czas. Co możemy zatem zrobić by ten okres trwał jak najkrócej? Jak przygotować dziecko na przyjście do przedszkola? Jak sobie poradzić z dziećmi, dla których pierwsze dni są naprawdę trudne? Jak pomóc dziecku zaaklimatyzować się w przedszkolnej grupie? Co powiedzieć rodzicom? Takie pytania zadaje sobie niejeden rodzic czy wychowawca, który nowy rok szkolny rozpoczyna właśnie w grupie dzieci, które we wrześniu przedszkolny próg przekroczą pierwszy raz. Na pewno musimy się do tego dobrze przygotować! Zarówno dzieci, rodzice jak i my NAUCZYCIELE.

Niestety nie ma „złotego środka” na to, jak to wszystko zrobić i zorganizować by pierwsze, wrześniowe dni obyły się bez płaczu zarówno u dzieci jak i u niektórych mam… Poniżej znajdziecie kilka rad, wskazówek oraz pomysłów na zabawy i nie tylko,  które mogą okazać się pomocne dla dzieci, rodziców i  nauczycieli, a tym samym ułatwią trudny proces adaptacji.

  • MINI PORADNIK czyli zbiór najważniejszych wskazówek i pomysłów na AKCJĘ ADAPTACJĘ! Plik z poradnikiem do pobrania poniżej 🙂

PLIK DO POBRANIA: PORADNIK – AKCJA ADAPTACJA z Bazgraptusiem

  • Bazgraptuś czyli mały Adaptuś… ten bazgrołek również rozpoczyna swoją WIELKĄ, PRZEDSZKOLNĄ PRZYGODĘ i stara się pomóc dzieciom przejść przez trudny okres adaptacji. Poniżej znajdziecie wierszyk o PIERWSZYM DNIU W PRZEDSZKOLU tego małego bazgrołka 🙂

PLIK DO POBRANIA: BAZGRAPTUŚ PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

A Wy jakie macie pomysły na ułatwienie dzieciom ADAPTACJI? Podzielcie się nimi w komentarzu poniżej 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

1 komentarz
  1. […] wykorzystać również wiersz o pierwszym dniu Bazgraptusia w przedszkolu, który znajdziecie >>>TUTAJ<<<. Pozostałe materiały są do pobrania poniżej […]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?