Pierwszy dzień, tydzień… MALUSZKÓW („nowych przedszkolaków”) w przedszkolu jest kolejnym , bardzo ważnym etapem jaki rozpoczynają w swoim życiu. I nie ma co tu kryć, na sukces tego okresu ma duży wpływ udana adaptacja. Niestety przystosowanie się do tego nowego środowiska jakim jest przedszkole nie zawsze przebiega szybko i bez problemów.

Adaptacja jest czasem, który w równym stopniu dotyka DZIECI, RODZICÓW oraz NAUCZYCIELI. Każda z wymienionych osób w różny sposób przechodzi przez ten trudny czas. Co możemy zatem zrobić by ten okres trwał jak najkrócej? Jak przygotować dziecko na przyjście do przedszkola? Jak sobie poradzić z dziećmi, dla których pierwsze dni są naprawdę trudne? Jak pomóc dziecku zaaklimatyzować się w przedszkolnej grupie? Co powiedzieć rodzicom? Takie pytania zadaje sobie niejeden rodzic czy wychowawca, który nowy rok szkolny rozpoczyna właśnie w grupie dzieci, które we wrześniu przedszkolny próg przekroczą pierwszy raz. Na pewno musimy się do tego dobrze przygotować! Zarówno dzieci, rodzice jak i my NAUCZYCIELE.

Niestety nie ma „złotego środka” na to, jak to wszystko zrobić i zorganizować by pierwsze, wrześniowe dni obyły się bez płaczu zarówno u dzieci jak i u niektórych mam… Poniżej znajdziecie kilka rad, wskazówek oraz pomysłów na zabawy i nie tylko,  które mogą okazać się pomocne dla dzieci, rodziców i  nauczycieli, a tym samym ułatwią trudny proces adaptacji.

  • MINI PORADNIK czyli zbiór najważniejszych wskazówek i pomysłów na AKCJĘ ADAPTACJĘ! Plik z poradnikiem do pobrania poniżej 🙂

PLIK DO POBRANIA: PORADNIK – AKCJA ADAPTACJA z Bazgraptusiem

  • Bazgraptuś czyli mały Adaptuś… ten bazgrołek również rozpoczyna swoją WIELKĄ, PRZEDSZKOLNĄ PRZYGODĘ i stara się pomóc dzieciom przejść przez trudny okres adaptacji. Poniżej znajdziecie wierszyk o PIERWSZYM DNIU W PRZEDSZKOLU tego małego bazgrołka 🙂

PLIK DO POBRANIA: BAZGRAPTUŚ PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

A Wy jakie macie pomysły na ułatwienie dzieciom ADAPTACJI? Podzielcie się nimi w komentarzu poniżej 🙂

1 komentarz
  1. […] wykorzystać również wiersz o pierwszym dniu Bazgraptusia w przedszkolu, który znajdziecie >>>TUTAJ<<<. Pozostałe materiały są do pobrania poniżej […]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account