Scenariusz jest przeznaczony dzieci 5-6 letnich, został napisany na uroczystość Dnia Matki.

W scenariuszu zostały wykorzystane postać i piosenki Zielonej Półnutki.

PRZYGODA ZIELONEJ PÓŁNUTKI

{Dzieci czekają za sceną. Mają w rękach łopatki, grabki lub wiaderka)

Małgosia!!, Roksana !!

MAŁGOSIA I ROKSANA:

Nikogo nie ma?

Nie, nie ma.

MAŁGOSIA:

Pobiegnij i zawołaj wszystkich,                                                                                                      zaraz zabieramy się do pracy.

DZIECI:

(dzieci wbiegają i wołają)

Jesteśmy!!!

Ciiiiiiii…… .
Nie krzyczcie tak, bo nas ktoś usłyszy,                                                                                            A przecież to ma być niespodzianka.

ROKSANA;

Weźcie swoje narzędzia, i zaczynamy.

(dzieci ustawiają się w półkolu, podczas śpiewania piosenki naśladują pracę w ogrodzie)

PIOSENKA – JESTEM SOBIE OGRODNICZKA

DZIECKO 2:

Małgosia!, Roksana !                                                                                                        Popatrzcie kogo znalazłem.

(dzieci podchodzą udając zdziwienie)

Ooooooo…. .

DZIECKO 3:

Kto ty jesteś?

POSENKA – JA JESTEM ZIELONA PÓŁNUTKA.

DZIECKO 4:

Półnutko, powiem Ci w sekrecie,
że dzisiaj jest dzień mamusi.                                                                                                       Dlatego jesteśmy w naszym ogródku,                                                                                                               by zrobić tu porządek;

DZIECKO 5:

I oczywiście nazbierać kwiatów do wazonu.

DZIECKO 4:

Czy chciałabyś nam pomóc?

PÓŁNUTKA;

Tak, ale tylko wtedy,                                                                                                                             gdy będziecie tańczyć lub  śpiewać piosenki.

Zgoda!!!

TANIEC – WALC KWIATÓW

(muzyka z baletu Dziadek do orzechów)

DZIECKO 6:

Właściwie, to wiem tylko to,                                                                                                         że ta zielona panienka ma na imię Półnutka.
Ale dlaczego jest zielona?

DZIECKO 7:

Skąd tu przyszła do nas?

PIOSENKA – CZY PÓLNUTKA JEST SIOSTRZYCZKĄ UFOLUDKA?

PÓŁNUTKA;

Wiedziałam, że zapytacie kim jestem.
Przyszłam do Was z piosenki,                                                                                                              którą pięknie śpiewałyście w ogródku.                                                                                         Żyję tam, gdzie słychać miłe tony muzyki.

DZIECKO 8:

Czy to znaczy, że gdy będziemy śpiewać i tańczyć,                                                                               Ty zostaniesz z nami?

Tak, z wielką radością.

DZIECKO 9:

A czy mogłabyś nam coś zaśpiewać?

Oczywiście!

PIOSENKA – ZARAZ SIĄDĘ SOBIE W KĄCIE.

DZIECKO 10:

Bardzo się cieszymy, że jesteś z nami.

DZIECKO 11:

Lubimy słuchać twoich piosenek.

DZIECKO 12:

Posłuchaj również jak i my śpiewamy.

PIOSENKA – TAKI DZIEŃ JAK SŁOŃCA KRĄG.

DZIECKO 13:

A teraz musimy się z Tobą pożegnać.

DZIECKO 14:

Spotkamy się znowu w innej piosence.

PÓŁNUTKA:

Dziękuję.
Będę zawsze z wielką przyjemnością do Was powracać,                                                                   a teraz żegnajcie, do widzenia … .

Do widzenia… .

DZIECKO 1:

Czy jesteście już gotowi?

Jesteśmy!!!

To wracamy do domu.

PIOSENKA – JESTEM SOBIE OGRODNICZKA – DO MARSZU

(dzieci maszerując po obwodzie koła odkładają łopatki i grabki, każde w zamian bierze kwiatek i powraca do półkola.)

ŻYCZENIA DLA MAMY:

Mamusiu droga, mamusiu miła,
pragnę byś zawsze szczęśliwa była.
W dniu twego święta, mamo kochana,
chcę, byś się uśmiechała od samego rana.
W prezencie przyjmij me serce i te oto kwiatki,
dziś ty jesteś królewną, bo dziś  Święto Matki.

STO LAT

(Dzieci wręczają wiaty mamom i składają życzenia).

Autor : Renata Suski

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 8