COLOURS scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć

GRUPA: 6-latki
CZAS: 30 minut

TEMAT: Colours.

CEL OGÓLNY:

  • Zapoznanie z nazwami kolorów w języku angielskim

CELE SZCZEGÓŁOWE:

Dziecko:

  • Przywita się i pożegna w języku angielskim: Hello! Goodbye!
  • Rozumie i prawidłowo wykonuje polecenia nauczyciela
  • Zaśpiewa piosenkę „What’s your favourite colours?”
  • Powtarza słowa za nauczycielem
  • Wskaże i powtórzy nazwy kolorów w języku angielskim

METODY:

  • podające (rozmowa, objaśnienia, polecenia);
  • poglądowe (prezentacja);
  • czynnościowe (zadania stawiane dzieciom);
  • TPR – metoda reagowania całym ciałem (total physical response),
  • metoda audiolingwalna Audiolingual Metod- wielokrotne powtarzanie słów.

FORMY PRACY: indywidualna, zbiorowa, grupowa.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: płyta CD, karty obrazkowe, gra wędka i rybki, pacynka

PRZEBIEG ZAJĘĆ 

I Część wstępna   

1.Powitanie dzieci „Hello children!”. Wspólne śpiewanie piosenki pt. „Hello, hello how are you today?” wraz z pokazywaniem.
2.Powitanie  pacynką „Kenny”: dialog z wybranymi dziećmi ,,How are you today?”/„What’s your name?” Dzieci odpowiadają na pytania.

  1. Powtórka: Everybody stand up: touch your hand, clap your hands, stomp your feet, jump, turn around itd.

II Część główna

1.Nauka słownictwa – prezentacja flashcards. Nauczyciel pokazuje dzieciom obrazki przedstawiające kolory. Zachęca, aby powtarzały razem z nim.

  1. Let’s sing a song! Śpiewanie piosenki „What’s your favourite colours?”
  2. 3. Gra w kolory.
    Odpowiadanie dzieci na pytania zadane przez Pacynkę: „What’s your favourite colour?”
  3. Śpiewanie piosenki z pokazywaniem „If your happy…”
    6. Zabawa „Make a circle”
    7.Gra- łowienie kolorowych rybek. Ćwiczenie zdania: I have (colour) fish.

III Część końcowa

1.Piosenka pożegnalna „Bye, Bye Goodbye”. Rozdanie pieczątek za aktywność na zajęciach.

AUTOR: Agnieszka Kochanowska

Przedszkole nr 33 w Elblągu

Powiązane posty:

No Comments

Leave a Reply

Loading Facebook Comments ...