CZĘŚĆ 7: Wakacyjni detektywi… w poszukiwaniu robaczków i innych cudaczków

WAKACYJNI detektywi… w poszukiwaniu owadów, robaczków i innych cudaczków! To kolejna propozycja wakacyjnych zabaw.

Podczas prowadzenia obserwacji dzieci rozwijają swoje zainteresowania zjawiskami przyrodniczymi spotykanymi w codziennym życiu oraz mają okazję  do odkrywanie piękna i złożoności świata przyrodniczego. Tym razem zadaniem dzieci będzie odszukanie owadów, robaczków itd. A co to będzie? Wszystkie wyzwania zawarte są w KARCIE WAKACYJNEGO DETEKTYWA.

PRZYGOTOWANIE MAŁEGO DETEKTYWA

Każdy mały detektyw powinien mieć przygotowane:

 • lupę,
 • lornetkę, którą można przygotować wspólnie z dziećmi,
 • aparat,
 • kartę do obserwacji,

LORETKA MAŁEGO DETEKTYWA

A jak zrobić taką lornetkę? Dowiecie się tego z nagrania dostępnego na stronie LiveKid VOD >>>TUTAJ<<< 🙂

MATERIAŁY:

 • 2 rolki po papierze,
 • papier kolorowy,
 • dziurkacz,
 • klej,
 • wstążka,
 • nożyczki,
 • dwustronna taśma samoprzylepna,

SPOSÓB WYKONANIA:

Rolki po papierze ozdób kolorowym papierem. Za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej sklej rolki do siebie. Zrób dziurki po zewnętrznych stronach „lornetki”, a następnie przeciągnij przez nie wstążkę. GOTOWE!

KARTA DO DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ

Do zestawu materiałów została opracowana karta WAKACYJNEGO DETEKTYWA, którą można dołączyć do DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ.

PLIKI DO POBRANIA: DZIENNICZEK wyzwania małego detektywa

A nam  udało się już wykonać kilka wyzwań małego detektywa…

A już wkrótce kolejne wakacyjne inspiracje 🙂 Zachęcam również do dołączenia do grupy Nauczycielki przedszkola z Akademii LiveKid oraz do polubienia LiveKid na ich FB, a jeżeli chcecie poznać ofertę systemów dla żłobków i przedszkoli od LiveKid to zachęcam do odwiedzenia ich strony >>>TUTAJ<<< 🙂

Powiązane posty:

No Comments

Leave a Reply

Loading Facebook Comments ...