WAKACYJNI detektywi… w poszukiwaniu owadów, robaczków i innych cudaczków! To kolejna propozycja wakacyjnych zabaw.

Podczas prowadzenia obserwacji dzieci rozwijają swoje zainteresowania zjawiskami przyrodniczymi spotykanymi w codziennym życiu oraz mają okazję  do odkrywanie piękna i złożoności świata przyrodniczego. Tym razem zadaniem dzieci będzie odszukanie owadów, robaczków itd. A co to będzie? Wszystkie wyzwania zawarte są w KARCIE WAKACYJNEGO DETEKTYWA.

PRZYGOTOWANIE MAŁEGO DETEKTYWA

Każdy mały detektyw powinien mieć przygotowane:

 • lupę,
 • lornetkę, którą można przygotować wspólnie z dziećmi,
 • aparat,
 • kartę do obserwacji,

LORETKA MAŁEGO DETEKTYWA

A jak zrobić taką lornetkę? Dowiecie się tego z nagrania dostępnego na stronie LiveKid VOD >>>TUTAJ<<< 🙂

MATERIAŁY:

 • 2 rolki po papierze,
 • papier kolorowy,
 • dziurkacz,
 • klej,
 • wstążka,
 • nożyczki,
 • dwustronna taśma samoprzylepna,

SPOSÓB WYKONANIA:

Rolki po papierze ozdób kolorowym papierem. Za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej sklej rolki do siebie. Zrób dziurki po zewnętrznych stronach „lornetki”, a następnie przeciągnij przez nie wstążkę. GOTOWE!

KARTA DO DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ

Do zestawu materiałów została opracowana karta WAKACYJNEGO DETEKTYWA, którą można dołączyć do DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ.

PLIKI DO POBRANIA: DZIENNICZEK wyzwania małego detektywa

A nam  udało się już wykonać kilka wyzwań małego detektywa…

A już wkrótce kolejne wakacyjne inspiracje 🙂 Zachęcam również do dołączenia do grupy Nauczycielki przedszkola z Akademii LiveKid oraz do polubienia LiveKid na ich FB, a jeżeli chcecie poznać ofertę systemów dla żłobków i przedszkoli od LiveKid to zachęcam do odwiedzenia ich strony >>>TUTAJ<<< 🙂

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?