WAKACYJNI detektywi… w poszukiwaniu owadów, robaczków i innych cudaczków! To kolejna propozycja wakacyjnych zabaw.

Podczas prowadzenia obserwacji dzieci rozwijają swoje zainteresowania zjawiskami przyrodniczymi spotykanymi w codziennym życiu oraz mają okazję  do odkrywanie piękna i złożoności świata przyrodniczego. Tym razem zadaniem dzieci będzie odszukanie owadów, robaczków itd. A co to będzie? Wszystkie wyzwania zawarte są w KARCIE WAKACYJNEGO DETEKTYWA.

PRZYGOTOWANIE MAŁEGO DETEKTYWA

Każdy mały detektyw powinien mieć przygotowane:

 • lupę,
 • lornetkę, którą można przygotować wspólnie z dziećmi,
 • aparat,
 • kartę do obserwacji,

LORETKA MAŁEGO DETEKTYWA

A jak zrobić taką lornetkę? Dowiecie się tego z nagrania dostępnego na stronie LiveKid VOD >>>TUTAJ<<< 🙂

MATERIAŁY:

 • 2 rolki po papierze,
 • papier kolorowy,
 • dziurkacz,
 • klej,
 • wstążka,
 • nożyczki,
 • dwustronna taśma samoprzylepna,

SPOSÓB WYKONANIA:

Rolki po papierze ozdób kolorowym papierem. Za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej sklej rolki do siebie. Zrób dziurki po zewnętrznych stronach „lornetki”, a następnie przeciągnij przez nie wstążkę. GOTOWE!

KARTA DO DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ

Do zestawu materiałów została opracowana karta WAKACYJNEGO DETEKTYWA, którą można dołączyć do DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ.

PLIKI DO POBRANIA: DZIENNICZEK wyzwania małego detektywa

A nam  udało się już wykonać kilka wyzwań małego detektywa…

A już wkrótce kolejne wakacyjne inspiracje 🙂 Zachęcam również do dołączenia do grupy Nauczycielki przedszkola z Akademii LiveKid oraz do polubienia LiveKid na ich FB, a jeżeli chcecie poznać ofertę systemów dla żłobków i przedszkoli od LiveKid to zachęcam do odwiedzenia ich strony >>>TUTAJ<<< 🙂

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?