WAKACYJNE kółko i KRZYŻYK to już szósta propozycja wakacyjnych zabaw…

Jeżeli znudziła Wam się tradycyjna wersja gry, to poniżej znajdziecie kilka pomysłów na wykorzystanie materiałów znalezionych w ogrodzie, lesie, parku oraz na plaży, z których można przygotować tak dobrze znaną nam grę w „kółko i krzyżyk”.

Zachęcam Was do obejrzenie, krótkiego nagrania, które powstało we współpracy z LiveKid, z którego dowiecie się jak przygotować zabawy. Filmik jest dostępny na stronie LiveKid VOD >>>tutaj<<< 🙂 a już wkrótce kolejne 🙂

KÓŁKO I KRZYŻYK – PROPOZYCJE

PROPOZYCJA 1: kółko i krzyżyk na plaży

Do przygotowania zabawy będziecie potrzebować dwóch rodzajów muszli lub muszle i kamyki znalezione na plaży. Planszę do zabawy rysujemy na piasku.

PROPOZYCJA 2: kółko i krzyżyk w lesie / parku

Do zabawy będziecie potrzebować szyszek, kasztanów lub żołędzi. Planszę do gry układamy z długich patyczków lub rysujemy ją patykiem na ziemi, albo kredą na chodniku (w przypadku parku).

PROPOZYCJA 3: kółko i krzyżyk na łące / ogrodzie

Do zabawy potrzebujemy kwiatków (np. stokrotki i kwiaty koniczyny). Planszę rysujemy na ziemi lub układamy z długich traw.

PROPOZYCJA 4: kółko i krzyżyk na każdą okazję

Do przygotowania swojego zestawu elementów będziecie potrzebować ok. 14 kamyków (płaskich) lub plastikowych nakrętek z butelek (w dwóch kolorach), oraz białego korektora lub starych lakierów do paznokci i woreczka. W zależności czy wykorzystacie kamyki lub nakrętki należy na połowie z nich narysować kółka, a na drugiej połowie krzyżyki lakierem lub korektorem. Na woreczku, najlepiej markerem rysujemy pole do gry. Potem pozostaje nam już tylko rozegrać kilka partii „kółka i krzyżyka”, gdy zabawa nam się znudzi chowamy wszystko do woreczka…

UWAGA: do tych propozycji zabaw nie ma opracowanej dodatkowej karty do DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ, takie wyzwanie zostało zamieszczone w podstawowej wersji dzienniczka.

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?