WAKACYJNE kółko i KRZYŻYK to już szósta propozycja wakacyjnych zabaw…

Jeżeli znudziła Wam się tradycyjna wersja gry, to poniżej znajdziecie kilka pomysłów na wykorzystanie materiałów znalezionych w ogrodzie, lesie, parku oraz na plaży, z których można przygotować tak dobrze znaną nam grę w „kółko i krzyżyk”.

Zachęcam Was do obejrzenie, krótkiego nagrania, które powstało we współpracy z LiveKid, z którego dowiecie się jak przygotować zabawy. Filmik jest dostępny na stronie LiveKid VOD >>>tutaj<<< 🙂 a już wkrótce kolejne 🙂

KÓŁKO I KRZYŻYK – PROPOZYCJE

PROPOZYCJA 1: kółko i krzyżyk na plaży

Do przygotowania zabawy będziecie potrzebować dwóch rodzajów muszli lub muszle i kamyki znalezione na plaży. Planszę do zabawy rysujemy na piasku.

PROPOZYCJA 2: kółko i krzyżyk w lesie / parku

Do zabawy będziecie potrzebować szyszek, kasztanów lub żołędzi. Planszę do gry układamy z długich patyczków lub rysujemy ją patykiem na ziemi, albo kredą na chodniku (w przypadku parku).

PROPOZYCJA 3: kółko i krzyżyk na łące / ogrodzie

Do zabawy potrzebujemy kwiatków (np. stokrotki i kwiaty koniczyny). Planszę rysujemy na ziemi lub układamy z długich traw.

PROPOZYCJA 4: kółko i krzyżyk na każdą okazję

Do przygotowania swojego zestawu elementów będziecie potrzebować ok. 14 kamyków (płaskich) lub plastikowych nakrętek z butelek (w dwóch kolorach), oraz białego korektora lub starych lakierów do paznokci i woreczka. W zależności czy wykorzystacie kamyki lub nakrętki należy na połowie z nich narysować kółka, a na drugiej połowie krzyżyki lakierem lub korektorem. Na woreczku, najlepiej markerem rysujemy pole do gry. Potem pozostaje nam już tylko rozegrać kilka partii „kółka i krzyżyka”, gdy zabawa nam się znudzi chowamy wszystko do woreczka…

UWAGA: do tych propozycji zabaw nie ma opracowanej dodatkowej karty do DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ, takie wyzwanie zostało zamieszczone w podstawowej wersji dzienniczka.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?