WAKACYJNY dzień baniek MYDLANYCH czas start! Podczas wakacyjnych zabaw nie może brakować zabaw z bańkami mydlanymi… a taki “bańkowy dzień” jest u mnie chyba co drugi dzień. Nie ukrywam, że za każdym razem, kiedy mam okazje kupienia baniek to to robię, bo moje dzieci uwielbiają puszczać, łapać te mydlane kulki…

A co będzie Wam potrzebne do przeprowadzenia takiego dnia? Moja lista niezbędników:

 • bańki mydlane,
 • płyn do baniek mydlanych,
 • farby,
 • duże arkusze papieru,
 • słomki,
 • plastikowa butelka z odciętym dnem,
 • skarpetka,
 • miseczka,
 • kubeczki,
 • karta pracy BAŃKI W KOLORACH TĘCZY,
 • KARTA DO DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ,

Zachęcam Was do obejrzenie, krótkiego nagrania, które powstało we współpracy z LiveKid, z którego dowiecie się jak przygotować zabawy z bańkami mydlanymi. Filmik jest dostępny na stronie LiveKid VOD  >>>TUTAJ<<< i nie ukrywam, że na to nagranie chyba czekałam najbardziej 🙂 a już wkrótce kolejne 🙂

PROPOZYCJE ZABAW

ZABAWA 1: bańkę łap!

Jest to zabawa ruchowa przy muzyce. Zadaniem dzieci jest łapanie baniek, na przerwę w muzyce dzieci kucają.

UWAGA: Podczas zabawy można wykorzystać piosenkę „Bańkę łap” z serii Gummy Bear.

ZABAWA 2: bańką malowane!

Do zabawy będzie potrzebny duży arkusz papieru, kubeczki jednorazowe do których należy wlać np. płyn do baniek lub płyn do naczyń wymieszany z wodą oraz farby. Zadaniem dzieci jest dmuchanie przez słomkę zanurzoną w płynie tak by wydostawały się z nich kolorowe bańki. Gdy całość wyschnie można utworzony obrazek ozdobić kolorowymi naklejkami.

ZABAWA 3: bańkowy wąż!

Do zabawy potrzebna jest butelka z odciętym dnem. Na butelkę naciągamy skarpetkę, a do miseczki wlewamy płyn do baniek. Zadaniem dzieci jest namoczenie skarpety w płynie, a następnie wystarczy dmuchać przez otwór, z drugiej strony pojawi się długi sznur baniek przypominający węża.

ZABAWA 4: bańki w kolorach tęczy!

Do zabawy będziecie potrzebować KARTY PRACY, zadaniem dzieci jest w wyznaczonych miejscach mieszać różne kolory farb, tak by powstały nowe kolory.

KARTA DO DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ

Do zestawu materiałów została opracowana karta MYDLANYCH WYZWAŃ, którą można dołączyć do DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ.

PLIKI DO POBRANIA:

A już wkrótce kolejne wakacyjne inspiracje 🙂 Zachęcam również do dołączenia do grupy Nauczycielki przedszkola z Akademii LiveKid oraz do polubienia LiveKid na ich FB, a jeżeli chcecie poznać ofertę systemów dla żłobków i przedszkoli od LiveKid to zachęcam do odwiedzenia ich strony >>>TUTAJ<<< 🙂

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?