To trzecia część zabaw z dzikiego zachodu, tym razem przenosimy się do indiańskiej wioski… zatem nie zabraknie kolorowych pióropuszy oraz indiańskich wyzwań…

CZĘŚĆ 3: INDIAŃSKIE pióropusze czyli zabawy w wiosce Indian!

Zadaniem dzieci jest zebranie wszystkich piór i stworzenie swojego indiańskiego pióropusza. Jak to zrobić? Poniżej kilka zabaw…

Zachęcam Was do obejrzenie, krótkiego nagrania, które powstało we współpracy z LiveKid, z którego dowiecie się jak przygotować zabawę. Filmik z  wakacyjnych inspiracji jest dostępny na stronie LiveKid VOD  >>>TUTAJ<<< a już wkrótce kolejne 🙂

Do zabaw będziecie potrzebować:

 • szablon opaski,
 • szablon piór (kolorowe lub czarno-białe),
 • dziurkacz,
 • wstążka,
 • woreczki,
 • obręcze,
 • kredki,
 • nożyczki,
 • karta pracy,
 • lusterka,
 • emblematy piór,
 • szarfy,
 • kości do gry (pudełka po chusteczkach, emblematy do przyklejenia),
 • rybki magnetyczne,
 • farbki do malowania twarzy,
 • bębenek: puszka, balon, kolorowy papier,
 • KARTA DO DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ,

ZABAWY W WIOSCE INDIAN

ZADANIE 1: Sokole oko!

Jest to dobrze znana zabawa MEMORY, zadaniem dzieci jest odszukanie takich samych piórek do indiańskiego pióropusza. Do zabawy zostały przygotowane emblematy.

ZADANIE 2: rzut tomahawkiem !

Zadaniem dzieci jest trafienie woreczkami (zamiast tomahawka) do przygotowanych obręczy. Zadanie można utrudnić przygotowując obręcze i woreczki w poszczególnych kolorach (np. zestaw woreczków i obręczy w kolorze: czerwony, zielonym, niebieskim, żółtym). Wówczas zadaniem dzieci jest rzucenie woreczkiem w odpowiednim kolorze to obręczy w tym samym kolorze.

ZADANIE 3: INDIAŃSKIE barwy!

Zadaniem dzieci jest namalowanie na swoich twarzach kolorowych znaków niczym Indianie wybierający się na bitwy, polowania… Zabawę możemy zmodyfikować, wówczas dzieci dobierają się w pary i sobie nawzajem malują znaki na twarzy. Jeżeli nie macie możliwości przeprowadzenia w ten sposób zabawy możecie wykorzystać KARTĘ PRACY, gdzie zadaniem dzieci jest dorysowanie brakujących elementów (oczy, nos, usta), a następnie narysowanie „wojennych barw”.

ZADANIE 4: łowienie ryb!

Do zabawy potrzebujemy zestawu z rybkami magnetycznymi. Zadaniem dzieci jest „złowienie” wszystkich rybek.

ZADANIE 5: polowanie na bizony!

Jest to zabawa ruchowa podczas której dobieramy dzieci w pary. Jedno dziecko z pary przyczepia szarfę (ogon bizona), zadaniem drugiego dziecka jest złapanie „ogona”, wtedy następuje zamiana ról.

ZADANIE 6: KOŚCI INDIAŃSKIEGO SZAMANA!

Do zabawy potrzebujemy „kości do gry” inspirowane zwykłymi kostkami do gier planszowych, tylko tu zamiast oczek należy umieścić obrazki. Taką kostkę możemy przygotować z pudełka po chusteczkach. Zadaniem dzieci jest rzucenie kostką, a następnie:

 • nazwanie obrazka, który wypadł po rzucie kostką i podzielenie go na sylaby – propozycja dla młodszych dzieci,
 • nazwanie obrazka, który wypadł po rzucie kostką i podzielenie go na głoski – propozycja dla starszych dzieci,

ZADANIE 7: Indiańskie rytmy!

Do zabawy potrzebujemy bębenki, zadaniem dzieci jest odtworzenie wystukiwanego rytmu przez nauczyciela. Można również przygotować instrumentacje z wykorzystaniem bębenków do utworu muzycznego.

Dodatkowo dzieci mogą same przygotować swoje bębenki, będziecie potrzebować: balona, puszki, kolorowy papier, którym ozdobicie bębenek, klej magik i nożyczki.

ZADANIE 8: Indiańskie kanu

To nic innego jak wyścig (przygotowanych kanu) na wodzie. Zadaniem dzieci jest dmuchanie za pomocą słomki w przygotowaną łódkę, tak by jako pierwszym dotrzeć do końca trasy.

Jak zrobić kanu? Można złożyć kartkę papieru na kształt łódeczki, lub wykorzystać połówki jajek KINDER JOY.

Poniżej pliki do pobrania materiałów:

Jeżeli szukacie jeszcze innych pomysłów na indiańskie zabawy to znajdziecie je >>>TUTAJ<<< 🙂

A już wkrótce kolejne wakacyjne inspiracje 🙂 Zachęcam również do dołączenia do grupy Nauczycielki przedszkola z Akademii LiveKid oraz do polubienia LiveKid na ich FB, a jeżeli chcecie poznać ofertę systemów dla żłobków i przedszkoli od LiveKid to zachęcam do odwiedzenia ich strony >>>TUTAJ<<< 🙂

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

1 komentarz
 1. Ela 3 lata temu

  Bardzo Wam dziękuję, za tę propozycję, pomysł- indiańską zabawę. Dzieci z wielkim zapałem rysowały siebie w indiańskich kolorach. Kolorowały pióra do opaski.
  Wiele radości dało im pasowanie na Indiankę i Indianina, z ich nowymi plemiennymi imionami.
  Dzieciaki bawiły się wspaniale!!!!!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?