To już druga część zabaw rodem z dzikiego zachodu… tym razem zamieniamy się w poszukiwaczy złota!

CZĘŚĆ 2: poszukiwacze złota na dzikim zachodzie!

Zadaniem dzieci jest odszukanie złota zakopanego w piasku, aby uatrakcyjnić zabawę można wcześniej przygotować mapę, która doprowadzi małych poszukiwaczy do miejsca gdzie ukryto złoto.

UWAGA: nie zapomnijcie zaopatrzyć małych poszukiwaczy w odpowiedni sprzęt

Do zabawy będzie potrzebować:

  • łopatkę,
  • miskę / małą plastikową piaskownicę,
  • sitko,
  • wodę,
  • piasek,
  • skarby: kamyki, koraliki, kapsle, śrubki, muszelki itd.,
  • KARTĘ DO DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ – karta poszukiwacza złota,
  • mapę do miejsca skarbu (aby urozmaicić zabawę – nie jest jednak konieczna),

Zachęcam Was do obejrzenie, krótkiego nagrania, które powstało we współpracy z LiveKid, z którego dowiecie się jak przygotować zabawę. Filmik z  wakacyjnych inspiracji jest dostępny na stronie LiveKid VOD  >>>TUTAJ<<< a już wkrótce kolejne 🙂

JAK ODSZUKAĆ ZŁOTO?

PRZYGOTOWANIE ZABAWY BEZ WODY:

W piaskownicy należy zakopać przygotowane „skarby”. Następnie zadaniem dzieci jest za pomocą sitka przesiewać piasek, aż odszukają wszystkie ukryte skarby. Starszym dzieciom możemy przygotować KARTĘ POSZUKIWACZA ZŁOTA, gdzie  w wyznaczonych miejscach będą zaznaczać, które „skarby” udało im się odszukać.

PRZYGOTOWANIE ZABAWY Z UŻYCIEM WODY:

Do miski wsypujemy piasek i zakopujemy w nim „skarby”, następnie wlewamy wodę. Zadaniem dzieci jest za pomocą sitka przesiewać piasek, aż odszukają wszystkie ukryte skarby. Starszym dzieciom możemy przygotować KARTĘ POSZUKIWACZA ZŁOTA, gdzie  w wyznaczonych miejscach będą zaznaczać, które „skarby” udało im się odszukać. Aby urozmaicić zabawę, możecie wręczyć dzieciom mapę, która doprowadzi je do miejsca, w którym mają szukać złota.

Poniżej znajdziecie plik zawierający KARTĘ POSZUKIWACZA ZŁOTA, którą możecie dołączyć do swojego dzienniczka wakacyjnych wyzwań 🙂

PLIK DO POBRANIA: karta poszukiwacza złota

Nie ukrywam  jednak, że poszukiwanie złota w “paskowym błocie” okazała się atrakcyjniejsza opcją zabawy dla moich dzieci… a poszukiwanie skarbów wyglądało u nas tak…

A już wkrótce kolejne wakacyjne inspiracje 🙂 Zachęcam również do dołączenia do grupy Nauczycielki przedszkola z Akademii LiveKid oraz do polubienia LiveKid na ich FB, a jeżeli chcecie poznać ofertę systemów dla żłobków i przedszkoli od LiveKid to zachęcam do odwiedzenia ich strony >>>TUTAJ<<< 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?