CZĘŚĆ 3: ZABAWY NA DZIKIM ZACHODZIE…poszukiwacze złota na dzikim zachodzie!

To już druga część zabaw rodem z dzikiego zachodu… tym razem zamieniamy się w poszukiwaczy złota!

CZĘŚĆ 2: poszukiwacze złota na dzikim zachodzie!

Zadaniem dzieci jest odszukanie złota zakopanego w piasku, aby uatrakcyjnić zabawę można wcześniej przygotować mapę, która doprowadzi małych poszukiwaczy do miejsca gdzie ukryto złoto.

UWAGA: nie zapomnijcie zaopatrzyć małych poszukiwaczy w odpowiedni sprzęt

Do zabawy będzie potrzebować:

  • łopatkę,
  • miskę / małą plastikową piaskownicę,
  • sitko,
  • wodę,
  • piasek,
  • skarby: kamyki, koraliki, kapsle, śrubki, muszelki itd.,
  • KARTĘ DO DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ – karta poszukiwacza złota,
  • mapę do miejsca skarbu (aby urozmaicić zabawę – nie jest jednak konieczna),

Zachęcam Was do obejrzenie, krótkiego nagrania, które powstało we współpracy z LiveKid, z którego dowiecie się jak przygotować zabawę. Filmik z  wakacyjnych inspiracji jest dostępny na stronie LiveKid VOD  >>>TUTAJ<<< a już wkrótce kolejne 🙂

JAK ODSZUKAĆ ZŁOTO?

PRZYGOTOWANIE ZABAWY BEZ WODY:

W piaskownicy należy zakopać przygotowane „skarby”. Następnie zadaniem dzieci jest za pomocą sitka przesiewać piasek, aż odszukają wszystkie ukryte skarby. Starszym dzieciom możemy przygotować KARTĘ POSZUKIWACZA ZŁOTA, gdzie  w wyznaczonych miejscach będą zaznaczać, które „skarby” udało im się odszukać.

PRZYGOTOWANIE ZABAWY Z UŻYCIEM WODY:

Do miski wsypujemy piasek i zakopujemy w nim „skarby”, następnie wlewamy wodę. Zadaniem dzieci jest za pomocą sitka przesiewać piasek, aż odszukają wszystkie ukryte skarby. Starszym dzieciom możemy przygotować KARTĘ POSZUKIWACZA ZŁOTA, gdzie  w wyznaczonych miejscach będą zaznaczać, które „skarby” udało im się odszukać. Aby urozmaicić zabawę, możecie wręczyć dzieciom mapę, która doprowadzi je do miejsca, w którym mają szukać złota.

Poniżej znajdziecie plik zawierający KARTĘ POSZUKIWACZA ZŁOTA, którą możecie dołączyć do swojego dzienniczka wakacyjnych wyzwań 🙂

PLIK DO POBRANIA: karta poszukiwacza złota

Nie ukrywam  jednak, że poszukiwanie złota w „paskowym błocie” okazała się atrakcyjniejsza opcją zabawy dla moich dzieci… a poszukiwanie skarbów wyglądało u nas tak…

A już wkrótce kolejne wakacyjne inspiracje 🙂 Zachęcam również do dołączenia do grupy Nauczycielki przedszkola z Akademii LiveKid oraz do polubienia LiveKid na ich FB, a jeżeli chcecie poznać ofertę systemów dla żłobków i przedszkoli od LiveKid to zachęcam do odwiedzenia ich strony >>>TUTAJ<<< 🙂

Powiązane posty:

No Comments

Leave a Reply

Loading Facebook Comments ...