ZABAWY na dzikim ZACHODZIE! To kolejna propozycja z serii PRZEDSZKOLNE INSPIRACJE NA WAKACJE!

A dziki zachód nieodzownie kojarzy mi się z kowbojami, Lucki Lukiem, kowbojem Chudym, poszukiwaczami złota i oczywiście z Indianami i ich kolorowymi pióropuszami. Inspiracje rodem z dzikiego zachodu zostały podzielone na trzy części, które będą omówione podczas poszczególnych nagrań, które powstały we współpracy z LiveKid… Dzisiaj małe co nie co, na tema pierwszej części inspiracji z DZIKIEGO ZACHODU!

CZĘŚĆ 1: KOWBOJSKA PRZYGODA, czyli zdobywanie gwiazdek szeryfa!

Zadaniem dzieci jest wykonanie poszczególnych zadań, aby stać się prawdziwymi szeryfami z dzikiego zachodu. Za dobrze wykonane zadanie każdy otrzymuje do przyklejenia gwiazdę, do wcześniej przygotowanych odznak szeryfa. Zachęcam Was do obejrzenie, krótkiego nagrania, które powstało we współpracy z LiveKid, z którego dowiecie się co nie co na temat kowbojskich zabaw. Filmik z  wakacyjnych inspiracji jest dostępny na stronie LiveKid VOD  >>>TUTAJ<<< a już wkrótce kolejne 🙂

UWAGA: przed rozpoczęciem zabawy należy omówić z dziećmi zasady! Do pobrania przygotowałam GWIAZDY  w wersji czarno-białej i kolorowej.

PLIKI DO POBRANIA: GWIAZDA SZERYFA wersja czarno-biała, GWIAZDA SZERYFA wersja kolorowa

Zamiast zbierania gwiazdek szeryfa możecie uzupełnić KARTĘ Z DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ, którą znajdziecie poniżej, a później możecie dołączyć ją do Waszych dzienniczków (dzienniczek wersja podstawowa jest >>>TUTAJ<<<) 🙂

PLIK DO POBRANIA: DZIENNICZEK kowbojskie wyzwania

LISTA NIEZBĘDNIKÓW czyli rzeczy, które będą niezbędne podczas organizacji kowbojskich zabaw 🙂 :

 • szablon odznaki szeryfa,
 • dziurkacz,
 • wstążka,
 • naklejki gwiazdek,
 • nożyczki,
 • klej,
 • podkowa (szablon, tektura, folia aluminiowa),
 • pachołki,
 • obręcze,
 • woreczki,
 • szarfy,
 • sznurek,
 • koń na biegunach/ krzesło,
 • emblematy gwiazdek,
 • deska do balansowania,
 • plastikowe butelki,
 • pistolety na wodę / butelki,
 • plansza z szeryfem lub plansza z kapelusze szeryfa,
 • opaski z konikami,
 • karta pracy – PODKOWY DLA KONIA,
 • KARTA DO DZIENNICZKA WAKACYJNYCH WYZWAŃ,

POMYSŁY NA KOWBOJSKIE WYZWANIA!

ZADANIE 1: rzut podkową

Zadaniem dzieci jest rzucanie podkową, tak by trafiła w wyznaczone miejsce, może to być rozłożona szarfa lub pachołek. Podczas zabawy możemy wykorzystać prawdziwą podkowę (jeżeli mamy) lub przygotować własne podkowy.

ZADANIE 2: zabawy z lassem

WERSJA 1: zadaniem dzieci jest złapanie konia na lasso (lasso można zastąpić szarfą lub obręczą). Dzieci podczas zabawy rzucają „lassem” w taki sposób, aby trafił na szyję konika na biegunach. Jeżeli nie mamy konia na biegunach można zamienić go na krzesło.

WERSJA 2: zadaniem dzieci jest ułożenie różnych kształtów ze sznurka (lassa). Dzieci mogą układać figury geometryczne, gwiazdę szeryfa (z wykorzystaniem wzorów i bez).

ZADANIE 3: gwiazda szeryfa

WERSJA 1: zadaniem dzieci jest przyklejenie z zawiązanymi oczami gwiazdy do makiety szeryfa lub do kapelusza. Poniżej znajdziecie szablon kapelusza i gwiazdy, który najlepiej wydrukować w większym formacie.

PLIK DO POBRANIA: SZABLON kapelusz szeryfa i gwiazda

WERSJA 2: zadaniem dzieci jest odszukanie takiej samej gwiazdy szeryfa np. podczas zabawy MEMORY gdzie zadaniem dzieci jest odkrywanie poszczególnych emblematów.

PLIK DO POBRANIA: EMBLEMATY gwiazdki szeryfa

ZADANIE 4: rodeo

Zadaniem dzieci jest utrzymanie równowagi na desce do balansowania, jeżeli nie mamy takiej deski zabawę można zmodyfikować np. zadaniem dzieci jest jak najdłuższe utrzymanie równowagi podczas stania na jednej nodze. Jak również możecie wykorzystać duże piłki, na których dzieci mogą skakać.

ZADANIE 5: kowbojski pojedynek

Zadaniem dzieci jest odbycie kowbojskiego pojedynku, zabawa polega na tym, że w odpowiedniej odległości ustawiamy dla każdego dziecka po 3 plastikowe butelki (puste). Zadaniem dzieci jest ich przewrócenie za pomocą pistoletów na wodę (zamiast pistoletów możemy użyć butelek z „dziubkiem niekapkiem”). Wygrywa dziecko, które wykona zadanie szybciej. Zabawę można modyfikować.

ZADANIE 6: galopem przez prerię

Zadaniem dzieci podczas grania muzyki jest poruszanie się naśladując galop konia. Na przerwę w muzyce muszą się zatrzymać.

Do zabawy można wykorzystać muzykę z bajki Lucku Luk (linki poniżej) lub piosenkę z serii Śpiewające Brzdące „Konik”:

UWAGA: zabawę można uatrakcyjnić zakładając dzieciom opaski przedstawiające konie.

ZADANIE 6: podkuwanie konia

Do zabawy została opracowana KARTA PRACY, zadaniem dzieci jest odszukanie 4 podków, które zgubił koń.

PLIK DO POBRANIA: KARTY PRACY podkowy dla konia

DODATKOWE ATRAKCJE:

KOWBOJSKA FOTO BUDKA: ciekawym urozmaiceniem może okazać się przygotowana foto budka, wzór plakatu do wykorzystania znajdziecie poniżej, wystarczy, że wydrukujecie go w większym formacie.

PLIK DO POBRANIA: KOWBOJSKA FOTO BUDKA

PIECZENIE ZIEMNIAKÓW: o tak podczas kowbojskich zmagań możecie zorganizować wspólne pieczenie ziemniaków w ognisku lub pieczenie kiełbasek… mniam… mniam…

SNOPKI SŁOMY: jeżeli możecie zdobyć takie snopki mogą posłużyć za dekorację lub miejsce do siedzenia 🙂

KOWBOJSKIE GIRLANDY: również uatrakcyjnią wasze kowbojskie spotkanie 🙂

Jak Wam się podoba? Już wkrótce kolejne wakacyjne inspiracje 🙂 Zachęcam również do dołączenia do grupy Nauczycielki przedszkola z Akademii LiveKid oraz do polubienia LiveKid na ich FB, a jeżeli chcecie poznać ofertę systemów dla żłobków i przedszkoli od LiveKid to zachęcam do odwiedzenia ich strony >>>TUTAJ<<< 🙂

 

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?